2. března 2016 • 14:50

Kovalčuka už nechtějí ani v Rusku! V NHL na něj musí kývnout 30 týmů

Autor: ,
TOP VIDEA
Život je sranda. Hokejové hvězdy se dojemně loučily s Josefem Augustou Život je sranda. Hokejové hvězdy se dojemně loučily s Josefem Augustou
Jarolímův hattrick je stále rekordní. Dal ho za Bohemians ve 38 letech Jarolímův hattrick je stále rekordní. Dal ho za Bohemians ve 38 letech
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ruský útočník IIja Kovalčuk zrovna neprožívá šťastné období. Nejlépe placený hokejista současnosti byl před více než týdnem vyřazen z kádru Petrohradu bojující v play off KHL a od té doby se připravuje individuálně. Další nepříjemnou zprávu Kovalčuk obdržel dnes dopoledne. Ruský reprezentační trenér Oleg Znarok jej nezařadil do předběžné nominace na Světový pohár v Torontu.Podle spekulací ruských médií se zdá, že právě Kovalčukův konflikt s reprezentačním koučem je příčinou i klubových problémů vyřazeného kapitána SKA.

Jedno je jisté. Kovalčuk je přitlačen ke zdi a jeho vyjednávající možnosti jsou značně omezené! Obhájci Gagarinova poháru totiž bez „nehrajícího kapitána“ válí a po čtyřech vítězných utkáních v řadě nad Lokomotivem postoupili do semifinále play off.

Jak se navíc zdá, kabina SKA svého lídra vůbec nepostrádá. Hráči jsou očividně na straně hlavního trenéra Sergeje Zubova a jeho asistenta Vladimira Fedosova, se kterým se svérázný Kovalčuk dostal do konfliktu už v lednu při Fedosově příchodu na lavičku Petrohradu.

Jaké jsou tedy Kovalčukovy možnosti?

Jeho kapitola v Petrohradu nejspíš předčasně skončí. Zatím není moc indicií, které by nasvědčovaly tomu, že by se Zubov nad střelcem slitoval a vzal ho zpátky. Proto nejspíš Kovalčuk na konci sezony s klubem rozváže stávající smlouvu. Tu, jež mu zajišťovala 15 milionů dolarů ročně a činila z něj nejlépe placeného hokejistu planety.

Proto se nabízí jeho návrat zpět do NHL. Do soutěže, z které uprchl stylem, jako ještě nikdo před ním. New Jersey s ním v roce 2009 podepsali lukrativní smlouvu na 15 let. Tehdejší generální manažer Devils Lou Lamoriello v něm viděl tvář organizace na následující desetiletí. Jenže v průběhu čtvrtého ročníku v ďábelském dresu přišel šok. Kovalčuk ohlásil konec v NHL a utekl ke svému současnému zaměstnavateli.

Je vůbec možný jeho návrat do zámoří?

Tverský rodák rozhodně není v lehké situaci. Jeho návrat do některého z klubů NHL by muselo odsouhlasit všech třicet týmů soutěže. Tomu zámořští novináři příliš šancí nedávají. Zvláště současný generální manažer Toronta Lou Lamoriello po zkušenosti s Kovalčuken asi jen těžko bude souhlasit.

Pokud by však Kovalčuk na rok přerušil profesionální kariéru, tak by stačil pouze souhlas New Jersey. Poslední možností je návrat v dubnu 2018, kdy ruskému střelci bude 35 let a stane se volným nechráněným hráčem.

V úterý se objevily informace, že Kovalčukův agent už jedná s jedním klubem z nejlepší hokejové ligy světa. Dá se však zatím jen spekulovat s jakým.

Situace je Kovalčuka každopádně hodně nepřehledná a následující týdny rozhodnout o jeho hokejovém osudu. Nastoupí vzpurný útočník na letošním domácím mistrovství světa? Bude ještě dopsán do nominace na Světový pohár? Byl by o něj v NHL stále zájem?

Mnoho otázek kolem Kovalčuka, ale málo odpovědí!

NOMINACE NA SVĚTOVÝ POHÁR SLEDUJTE ZDE>> 

Témata:  sporthokejkhlnhlKovalčukreprezntace