14. března 2016 • 17:58

Filippi přiblížil gólem a nahrávkou Magnitogorsk k semifinále KHL

Bývalý útočník Liberce Tomáš Filippi ve čtvrtém utkáním výrazně pomohl Magnitogorsku
Jak si vedly hvězdy Zářili Suárez i Messi, Ronaldo proměnil penaltu Jak si vedly hvězdy Zářili Suárez i Messi, Ronaldo proměnil penaltu
JAK TO BYLO: Ali nechával zastavit vůz, aby se mohl pozdravit s fanoušky JAK TO BYLO: Ali nechával zastavit vůz, aby se mohl pozdravit s fanoušky

Český útočník Tomáš Filippi pomohl gólem a nahrávkou k vítězství Magnitogorsku 4:3 v prodloužení na ledě Novosibirsku ve čtvrtém čtvrtfinálovém utkání KHL. Metallurg se tak ujal vedení 3:1 na zápasy a sérii může ukončit ve středu v pátém duelu v domácím prostředí.

Filippi skóroval ve 26. minutě, kdy bez přípravy prostřelil Alexandra Saláka v brance Novosibirsku a zvýšil na 2:0. Hosté vedli od 12. minuty, v níž otevřel skóre Danis Zaripov, na jehož brance se podílel asistencí Jan Kovář.

Sibiru se podařilo dvojnásobnou ztrátu zlikvidovat a zareagoval i na třetí trefu Wojtka Wolského z 52. minuty, u níž si připsal nahrávku Filippi. Do prodloužení poslal zápas při power play Calle Riderwall vyrovnáním na 3:3 necelou půlminutu před třetí sirénou.

Nastavení a naděje na obrat Sibiru však netrvaly ani minutu. Po samostatné akci překonal Saláka kapitán Metallurgu Sergej Mozjakin a svým rekordním 900. bodem v ruské nejvyšší soutěži ukončil po 52 sekundách zápas.

Domácí proti Mozjakinově trefě vehementně protestovali u rozhodčích, protože před ní podle nich Magnitogorsk hrál v šesti. Podle webu championat.com zanesli sudí do zápisu o utkání zprávu o tom, že se dostali do fyzického kontaktu se Salákem, za což údajně českému gólmanovi hrozí pětizápasový distanc.

Do vedení 3:1 na zápasy se v druhé sérii z Východní konference dostala Ufa, jež porazila 2:1 Omsk. Hosté s Dominikem Furchem v brance neudrželi vedení 1:0, vítězný gól vstřelil v 57. minutě Linus Omark.

Čtvrtfinále play off KHL:

Východní konference - 4. zápasy:

Novosibirsk - Magnitogorsk 3:4 v prodl. (za hosty Filippi 1+1, Kovář 0+1), stav série 1:3,
Ufa - Omsk 2:1, stav série 3:1.