Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
14. března 2016 • 17:58

Filippi přiblížil gólem a nahrávkou Magnitogorsk k semifinále KHL

Bývalý útočník Liberce Tomáš Filippi ve čtvrtém utkáním výrazně pomohl Magnitogorsku
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Český útočník Tomáš Filippi pomohl gólem a nahrávkou k vítězství Magnitogorsku 4:3 v prodloužení na ledě Novosibirsku ve čtvrtém čtvrtfinálovém utkání KHL. Metallurg se tak ujal vedení 3:1 na zápasy a sérii může ukončit ve středu v pátém duelu v domácím prostředí.

Filippi skóroval ve 26. minutě, kdy bez přípravy prostřelil Alexandra Saláka v brance Novosibirsku a zvýšil na 2:0. Hosté vedli od 12. minuty, v níž otevřel skóre Danis Zaripov, na jehož brance se podílel asistencí Jan Kovář.

Sibiru se podařilo dvojnásobnou ztrátu zlikvidovat a zareagoval i na třetí trefu Wojtka Wolského z 52. minuty, u níž si připsal nahrávku Filippi. Do prodloužení poslal zápas při power play Calle Riderwall vyrovnáním na 3:3 necelou půlminutu před třetí sirénou.

Nastavení a naděje na obrat Sibiru však netrvaly ani minutu. Po samostatné akci překonal Saláka kapitán Metallurgu Sergej Mozjakin a svým rekordním 900. bodem v ruské nejvyšší soutěži ukončil po 52 sekundách zápas.

Domácí proti Mozjakinově trefě vehementně protestovali u rozhodčích, protože před ní podle nich Magnitogorsk hrál v šesti. Podle webu championat.com zanesli sudí do zápisu o utkání zprávu o tom, že se dostali do fyzického kontaktu se Salákem, za což údajně českému gólmanovi hrozí pětizápasový distanc.

Do vedení 3:1 na zápasy se v druhé sérii z Východní konference dostala Ufa, jež porazila 2:1 Omsk. Hosté s Dominikem Furchem v brance neudrželi vedení 1:0, vítězný gól vstřelil v 57. minutě Linus Omark.

Čtvrtfinále play off KHL:

Východní konference - 4. zápasy:

Novosibirsk - Magnitogorsk 3:4 v prodl. (za hosty Filippi 1+1, Kovář 0+1), stav série 1:3,
Ufa - Omsk 2:1, stav série 3:1.