28. března 2016 • 21:28

KHL má prvního finalistu, CSKA Moskva vyřadilo obhájce titulu

Hokejové utkání KHL (ilustrační foto
Dočkal odchází do Číny. Podívejte se, čím se zapsal ve Spartě Dočkal odchází do Číny. Podívejte se, čím se zapsal ve Spartě
Krčmář ovládl titulový zápas na Heroes Gate. Podívejte se na celý duel Krčmář ovládl titulový zápas na Heroes Gate. Podívejte se na celý duel

Hokejisté CSKA Moskva vyřadili v semifinále play off Kontinentální ligy petrohradské obhájce Gagarinova poháru. Stačil jim k tomu minimální počet čtyř zápasů, v tom posledním zvítězil nejlepší celek základní části na soupeřově ledě 2:1 v prodloužení.

Hosté šli v první třetině do vedení po Těleginově dorážce a jejich brankář Sorokin držel čisté konto až do 53. minuty, kdy ho v přesilovce překonal Bělov nepříliš prudkým nahozením od modré čáry. Prodloužení trvalo jen minutu, pak domácí zadáci nechali volný prostor Andronovovi a jeho střela semifinálovou sérii ukončila.

V minulém zápasu se v Petrohradu rovněž prodlužovalo, a to dokonce třikrát. Utkání skončilo až ve 112. minutě po gólu kanadského útočníka Platta.

CSKA tak Petrohradu oplatil loňské vyřazení, moskevskému týmu tehdy v semifinále nestačilo ani vedení 3:0 na zápasy. Protivník dokázal sérii otočit a poté uspěl i ve finále proti Kazani.

V druhé semifinálové sérii vede Magnitogorsk s českými útočníky Janem Kovářem a Tomášem Filippim 2:1 na zápasy nad Ufou.