Kovář a Filippi slaví. Češi pomohli Magnitogorsku do finále KHL

Kovář si připsal čtyři body, ale Magnitogorsk ztrátu nedotáhl
Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič

Hokejisté Magnitogorsku otočili pátý semifinálový zápas Kontinentální ligy s Ufou a po vítězství 3:2 ve druhém prodloužení postoupili do finále. V něm se utkají s CSKA Moskva, který ve čtyřech zápasech vyřadil obhájce prvenství Petrohrad.

Na obratu skóre v domácím utkání měli velkou zásluhu čeští útočníci Jan Kovář a Tomáš Filippi. Poté co Metallurg na začátku druhé třetiny dvakrát inkasoval, Kovář ve 27. minutě v přesilovce přihrál Danisu Zaripovovi na gól na 1:2. Filippi si připsal asistenci ve 44. minutě u vyrovnávací trefy Alexeje Bereglazova rovněž v početní převaze. Po prvním bezbrankovém prodloužení rozhodl o postupu Magnitogorsku v 82. minutě Jaroslav Kosov.

Magnitogorsk vyhrál sérii 4:1 stejně jako ve čtvrtfinále s Novosibirskem, v osmifinále prohrál s Jekatěrinburgem dva zápasy. CSKA v play off ztratil zatím jen jediný duel ve čtvrtfinále s Nižním Novgorodem, s bratislavským Slovanem i Petrohradem si poradil v nejkratším možném termínu.

Finálová série o Gagarinův pohár začne 7. dubna na ledě moskevského vítěze základní části. Magnitogorsk trofej získal už v roce 2014, CSKA je ve finále poprvé.