11. dubna 2016 • 20:09

Kovář ve finále KHL vystřelil prodloužení, nakonec ale vyhrál CSKA

Jan Kovář vyrovnal v power play 17 sekund před vypršením základní hrací doby
Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal
SESTŘIH Premier League: Leicester - Liverpool 2:3. Drama pro hosty, Vardy nedal penaltu SESTŘIH Premier League: Leicester - Liverpool 2:3. Drama pro hosty, Vardy nedal penaltu

Hokejisté CSKA Moskva vyhráli v Magnitogorsku 3:2 v prodloužení a ve finálové sérii Kontinentální ligy vedou na zápasy 2:1. Domácí útočník Jan Kovář vyrovnal v power play 17 sekund před vypršením základní hrací doby, v 79. minutě ale v přesilovce hostů rozhodl svým druhým gólem v utkání Stéphane Da Costa.

První gól padl na ledě Metallurgu až v 37. minutě: z přihrávky Sergeje Mozjakina skóroval Danis Zaripov, kterého moskevští zadáci nechali na chvíli volného před brankou. Na ledě u toho byl i Kovář.

V polovině třetí třetiny CSKA vyrovnal, když Da Costa na červené čáře mocně napřáhl a domácímu brankáři Vasiliji Košečkinovi podjel puk pod betonem. Krátce nato hosté využili přesilovku, Nikita Zajcev zakončil kombinaci do odkryté branky.

Magnitogorsk se pak snažil o vyrovnání, ale uspěl až Kovář v čase 59:43. Českého útočníka našel přihrávkou z rohu kluziště mezi čtyřmi bránícími soupeři Alexandr Sjomin a Kovář se trefil v letošním play off posedmé. Nakonec se ale po další Da Costově střele z dálky, kterou Košečkin marně hledal mezi stínícími hráči, radoval z vítězství nejlepší tým základní části.

Finálová série o Gagarinův pohár pokračuje ve středu dalším zápasem v Magnitogorsku.