15. dubna 2016 • 22:00

Kovář zářil a Magnitogorsk má mečbol na vítězství ve finále KHL

Jan Kovář ve třetím utkání série zazářil
NEJ góly Premier League: Rooneyho rekordní trefa za United? Parádní přímák NEJ góly Premier League: Rooneyho rekordní trefa za United? Parádní přímák
Australian Open: Plíšková je ve čtvrtfinále! Porazila Gavrilovovou, zápas ukončila esem Australian Open: Plíšková je ve čtvrtfinále! Porazila Gavrilovovou, zápas ukončila esem

Ke Gagarinovu poháru pro vítěze Kontinentální ligy mají po pátém finále blíž hokejisté Magnitogorsku, kteří zvítězili na ledě CSKA Moskva 2:1 v prodloužení a v sérii vedou 3:2. Na oba góly hostů přihrál v 55. a 66. minutě minutě Jan Kovář.

První branka zápasu padla až v třetí třetině, kdy domácí celek dostal v 45. minutě do vedení Ljubimov. Kovář pak pět a půl minuty před koncem třetiny přihrál Mozjakinovi, který se nebojácně rozjel mezi bránící pětici a střelou mezi nohama jednoho ze zadáků překonal Sorokina.

V 59. minutě mohl zápas rozhodnout autor první branky Ljubimov, ale trestné střílení neproměnil. Podruhé v sérii se tak hrálo prodloužení, které tentokrát lépe zvládl Metallurg.

V 66. minutě si nejproduktivnější hráči play off Kovář s Mozjakinem gólovou spolupráci zopakovali a zajistili svému týmu mečbol. Příští zápas hraje Magnitogorsk v neděli doma a po dvou letech od finálového vítězství nad pražským Lvem může slavit další titul.

Témata:  sporthokejruskokhlKovář