23. srpna 2016 • 17:40

Furch udržel v prvním zápas KHL čisté konto, mistr začal výhrou

Hodnocení fotbalových sudí: O trestech, simulování i pískání v Portugalsku Hodnocení fotbalových sudí: O trestech, simulování i pískání v Portugalsku
Trpišovský odmítl Spartu: Neúspěch Liberce mě zavazuje Trpišovský odmítl Spartu: Neúspěch Liberce mě zavazuje

Kontinentální hokejová liga začala výhrou mistra. Magnitogorsk v repríze finále minulého ročníku porazil CSKA Moskva 3:2 a jeho hráči včetně Jana Kováře a Tomáše Filippiho získali takzvaný Otevírací pohár. Brankář Omsku Dominik Furch vstoupil do sezony KHL vychytaným čistým kontem. Český reprezentační gólman zlikvidoval 14 střel hráčů Chanty-Mansijsku a pomohl Avangardu k vítězství 1:0.

Prvním střelcem nového ročníku byl už ve 3. minutě útočník hostujícího CSKA Dmitrij Kugryšev, domácí ale ještě do první přestávky skóre otočili. Na začátku druhé třetiny Metallurg ještě zvýšil z přesilovky a soupeři už nepomohly k obratu ani druhý Kugryševův zásah ani závěrečná power play.

Úspěšně zahájil své působení v Jekatěrinburgu bývalý sparťanský útočník Jan Buchtele. Spolu se zkušeným krajanem Petrem Koukalem si vzájemně přihráli na góly a s bilancí 1+1 přispěli k vítězství Avtomobilistu 5:3 v Novosibirsku. V barvách Sibiru, jemuž chyběla kvůli distanci ze závěru minulé sezony brankářská jednička Alexander Salák, si jednu asistenci připsal bývalý Bucheteleho spoluhráč ze Sparty Adam Polášek.

Gólově se v dresu Kazaně uvedl útočník Jiří Sekáč, jenž se vrátil do KHL po dvouletém působení v zámoří. Český reprezentant rozhodl brankou v oslabení po přihrávce bývalého spoluhráče ze Lva Praha Justina Azeveda duel proti Slovanu Bratislava, který Ak Bars vyhráli 2:1.