23. srpna 2016 • 17:40

Furch udržel v prvním zápas KHL čisté konto, mistr začal výhrou

Dukla - Karviná: Šisler uklouzl po míči a atakoval rohový praporek Dukla - Karviná: Šisler uklouzl po míči a atakoval rohový praporek
Krčmář ovládl titulový zápas na Heroes Gate. Podívejte se na celý duel Krčmář ovládl titulový zápas na Heroes Gate. Podívejte se na celý duel

Kontinentální hokejová liga začala výhrou mistra. Magnitogorsk v repríze finále minulého ročníku porazil CSKA Moskva 3:2 a jeho hráči včetně Jana Kováře a Tomáše Filippiho získali takzvaný Otevírací pohár. Brankář Omsku Dominik Furch vstoupil do sezony KHL vychytaným čistým kontem. Český reprezentační gólman zlikvidoval 14 střel hráčů Chanty-Mansijsku a pomohl Avangardu k vítězství 1:0.

Prvním střelcem nového ročníku byl už ve 3. minutě útočník hostujícího CSKA Dmitrij Kugryšev, domácí ale ještě do první přestávky skóre otočili. Na začátku druhé třetiny Metallurg ještě zvýšil z přesilovky a soupeři už nepomohly k obratu ani druhý Kugryševův zásah ani závěrečná power play.

Úspěšně zahájil své působení v Jekatěrinburgu bývalý sparťanský útočník Jan Buchtele. Spolu se zkušeným krajanem Petrem Koukalem si vzájemně přihráli na góly a s bilancí 1+1 přispěli k vítězství Avtomobilistu 5:3 v Novosibirsku. V barvách Sibiru, jemuž chyběla kvůli distanci ze závěru minulé sezony brankářská jednička Alexander Salák, si jednu asistenci připsal bývalý Bucheteleho spoluhráč ze Sparty Adam Polášek.

Gólově se v dresu Kazaně uvedl útočník Jiří Sekáč, jenž se vrátil do KHL po dvouletém působení v zámoří. Český reprezentant rozhodl brankou v oslabení po přihrávce bývalého spoluhráče ze Lva Praha Justina Azeveda duel proti Slovanu Bratislava, který Ak Bars vyhráli 2:1.