23. října 2016 • 12:18

Francouz se dočkal první nuly v KHL a pokazil narozeniny Treťjakovi

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Český reprezentační brankář Pavel Francouz poprvé od loňského příchodu do KHL odchytal zápas s čistým kontem. Bývalý litvínovský gólman byl strůjcem vítězství Čeljabinsku ve Vladivostoku, kde o výsledku rozhodl jediný gól. Vstřelil jej už v 7. minutě Alexandr Pankov.

Šestadvacetiletý Francouz předvedl 29 zákroků a čistého konta se dočkal v 25. startu v Kontinentální lize, kam přišel vloni po zisku extraligového titulu s Litvínovem. V zápase zároveň vyhrál souboj s gólmanem Maximem Treťjakem, vnukem legendárního Vladislava Treťjaka, a pokazil mu sobotní 20. narozeniny.

Útočník Magnitogorsku Jan Kovář rozšířil svoji bilanci o další dva přesilovkové góly. Na ledě čínského účastníka soutěže Kunlunu v Šanghaji skóroval pokaždé z bezprostřední blízkosti nastavením hokejky do přihrávky Sergeje Mozjakina. Jeho první gól na 2:0 byl vítězný, v 56. minutě pak Kovář uzavřel skóre na 5:1.

Kovář odehrál třetí dvougólový zápas v sezoně, celkem skóroval už třináctkrát a spolu se 14 asistencemi mu nově patří třetí místo v kanadském bodování soutěže. Mozjakin, který v Šanghaji vedle dvou asistencí dal rovněž dva góly, se s bilancí 17+17 posunul do čela produktivity o bod před Ilju Kovalčuka z Petrohradu (15+18).