8. dubna 2017 • 17:24

Filippi zmírnil porážku Magnitogorsku. Finále KHL začal lépe Petrohrad

Do finále KHL vstoupil lépe Petrohrad, první duel na ledě Magnitogorsku vyhrál 5:4
Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii! Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii!
Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem

Obhájci Gagarinova poháru z Magnitogorsku prohráli v prvním finálovém utkání Kontinentální hokejové ligy s Petrohradem 4:5. Nejproduktivnější hráč play off Jan Kovář se v domácím celku neprosadil, jeho krajan Tomáš Filippi gólem 11 sekund před koncem už jen snížil dvoubrankovou ztrátu.

Petrohrad na ledě Metallurgu vedl 1:0 a 3:2, v poslední třetině pak hosté dvěma góly v rozmezí necelých dvou minut unikli na rozhodujících 5:3. Filippi ještě při závěrečném náporu prostřelil Igora Šesťorkina a dal čtvrtý gól v play off, vyrovnat však už Magnitogorsk nestihl.

V petrohradském týmu vstřelil dva góly Jevgenij Dadonov, v domácím mužstvu měl Sergej Mozjakin bilanci 1+1 a s 23 body se v kanadském bodování play off dotáhl na vedoucího Kováře. Toho v 37. minutě fauloval Ilja Kovalčuk a za zásah do hlavy byl vyloučen do konce zápasu.

O Gagarinův pohár hrají týmy, které ovládly tři předchozí ligové ročníky. Druhé utkání série na čtyři vítězství je na programu v pondělí opět v Magnitogorsku.

Domácí: 21:50. Timkin, 23:11. Mozjakin, 39:07. Antipin, 59:49. Filippi

Hosté: 16:18. Ketov, 33:14. Dadonov, 34:24. Prochorkin, 55:01. Hersley, 56:59. Dadonov

Domácí: Košečkin (51. Samsonov) – Antipin, J. Birjukov, Lee (A), Bereglazov, S. Těreščenko, Chabarov, Dronov – Zaripov (A), Jan Kovář, Mozjakin (C) – A. Sjomin, Osala, Santala – Timkin, Filippi, Kosov – Železkov, Kaletnik, Platonov – De. Kazionov.

Hosté: Šesťorkin (Koskinen) – A. Bělov, J. Jakovlev, Hersley, Chafizullin, Zubarev, Zub, Rukavišnikov, Rykov – Ketov (A), Koskiranta, Kovalčuk (C) – Dadonov, Šipačov (A), N. Gusev – S. Plotnikov, Prochorkin, Širokov – Barabanov, Kablukov, Děrgačjov.