Marek vystřelil Magnitogorsku vítězství

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Český útočník Jan Marek zařídil vítězným gólem druhou výhru Magnitogorsku nad Čeljabinskem v osmifinále Kontinentální hokejové ligy. Metallurgu tak po dnešním domácím vítězství 3:1 chybí k postupu už jen jedna výhra.

Hosté se sice dostali do vedení už po 133 sekundách hry, ale Platonov vyrovnal a Marek v 24. minutě otočil na 2:1. Na gól mu přihrál krajan Jaroslav Kudrna. V třetí třetině pak výhru Magnitogorsku ještě pojistil Chlystov.

V sestavě domácích chyběl útočník Tomáš Rolinek, jenž ve čtvrtek dostal v prvním zápase série za úder hlavou trest do konce utkání a měl automaticky zastavenou činnost na jedno utkání.

Podruhé zvítězila také Ufa, která porazila Jekatěrinburg 4:1.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:
Východní konference - 2. zápasy:

Ufa - Jekatěrinburg 4:1, stav série 2:0,
Magnitogorsk - Čeljabinsk 3:1 (za domácí Marek 1+0, Kudrna 0+1), stav série 2:0,

17:00 Kazaň - Barys Astana, Nižněkamsk - Omsk.