+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
18. března 2010 • 11:15

Aréna v Hradci Králové je připravena pro KHL

Autor:
Ilustrační foto.
TOP VIDEA
TOP góly 11.kola HET ligy: Nekompromisní hlavičky Šurala a Potočného, Tlustého přesná rána TOP góly 11.kola HET ligy: Nekompromisní hlavičky Šurala a Potočného, Tlustého přesná rána
NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zástupci vedení Kontinentální ligy ve středu a ve čtvrtek navštívili Hradec Králové, který usiluje o účast v soutěži, a zkontrolovali připravenost města a tamní arény na vstup do ligy.Přestože tříčlenný tým předloží svoji zprávu nejprve výkonnému výboru KHL, jenž bude rozhodovat o udělení licence, žádné závažné připomínky ruští funkcionáři neměli.

"V tuto chvíli nevidím žádnou zásadní překážku, proč by se nemohla KHL hrát v Areně v Hradci Králové. Vedení klubu dělá vše pro splnění všech nutných předepsaných regulí," uvedl viceprezident výkonného výboru KHL Vladimir Šalajev v tiskové zprávě týmu HC Lev.

Ocenil i podporu města, které s nově vzniklým východočeským klubem na projektu spolupracuje.Lev Hradec Králové, který se 9. března stal oficiálně členem Českého svazu ledního hokeje, usiluje o vstup do KHL již pro příští sezonu.

"Manažeři se nevyjádřili hned na místě, jestli se v Hradci Králové KHL hrát bude, nebo nebude. Své poznatky vyhodnotí s odstupem času," řekl ředitel klubové komunikace Zdeněk Šesták.

V rozhovoru pro Sovětskij Sport Šalajev uvedl, že Hradec Králové je na tom ze tří uchazečů o rozšíření KHL nejlépe. "Splňují skoro všechny požadavky včetně vedení klubu. Mají trenéra, asistenta a asi 40 možných hráčů," řekl Šalajev. V Česku přitom zatím neoficiálně prosákla pouze informace, že generálním manažerem týmu bude Otakar Janecký.

Šalajev navíc uvedl, že klub by měl mít zajištěn i nutný rozpočet. Ten by se přitom měl pohybovat v rozmezí od 10 do 15 milionů eur. V případě Hradce Králové se prý nebude opakovat situace s Karlovými Vary, které o možnosti vstupu do KHL také jednaly.

"Tady je vše připravováno seriózněji a vážněji. V Hradci Králové mají seriózní obchodní plán," podotkl viceprezident výkonného výboru KHL.Vedle Hradce Králové o vstupu do soutěže jednají i Jurga Chanty Mansijsk, Budivelnik Kyjev a Vetra Vilnius.

Témata:  sport, hokej, khl, hradec, králové
 Klasická verze
Mobilní verze