22. srpna 2015 • 10:10

Za rok dal dva góly: Teď litvínovský Gerhát uhranul forsbergovkou

Autor:
Litvínovský František Gerhát předvedl v zakončení um i pořádnou drzost
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev
Pardubice - Jihlava: Perníky na led! Pardubice setrvávají v nejvyšší hokejové soutěži Pardubice - Jihlava: Perníky na led! Pardubice setrvávají v nejvyšší hokejové soutěži
VŠECHNA VIDEA ZDE

Domácí extraliga je na vyšší úrovni než nejvyšší hokejová soutěž ve Francii. Tvrzení dala za pravdu páteční konfrontace mistrovského Litvínova s elitním francouzským týmem Grenoble v rámci zápasu ve skupině F v Lize mistrů. Jasnou výhru 4:1 podtrhl finesou ve stylu slavného Petra Forsberga František Gerhát.25letý útočník, který v loňském ročníku extraligy ve 43 zápasech základní části zaznamenal jedinou trefu a jednu branku vyprodukoval i v play off, populární kličkou umlčel tlak domácích, kteří se nadechli k náporu v 52. minutě. To na 1:3 snížil Sébastian Bisaillon a vykřesal domácím naději.

Chmury brankáře Jaroslava Januse, který přišel jako náhrada za Pavla Francouze, z pokaženého čistého konta ale zahnal jeho parťák Gerhát už po 58 vteřinách od inkasovaného gólu, kdy dal na výsledek razítko.

"Hodně jsme cestovali, takže výsledek 4:1 je skvělý, určitě nás nakopne do dalších zápasů. Francouzi hodně kousali, ale my lépe bruslili a postupem času jsme je začali přehrávat," pochvaloval si slovenský gólman zápas ve video rozhovoru pro oficiální web Vervy.

Na luxusní zakončení Františka Gerháta se můžete PODÍVAT ZDE.

Další zápas v Lize mistrů odehraje Litvínov v neděli odpoledne, kdy nastoupí ve Finsku proti Blues Espoo.