12. ledna 2017 • 11:21

Nejužitečnější hráč LM? Jedním z kandidátů je sparťan Pech

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Sparťanský hokejový útočník Lukáš Pech se dostal mezi tři finalisty kandidující na ocenění pro nejužitečnějšího hráče tohoto ročníku Ligy mistrů. Spolu s třiatřicetiletý centrem se budou ucházet o NordicBet MVP Trophy v hlasování fanoušků útočník Joel Lundqvist z Frölundy a obránce Yannick Rathgeb z Fribourgu.

Tato trojice se dostala do finále z původní pětice, v níž byli ještě zadák Henrik Tömmernes z Frölundy a forvard Robert Rosén z Växjö. Ti už z hlasování vypadli. Mezi Pechem, Lundqvistem a Rathgebem se bude rozhodovat znovu od nuly na stránkách soutěže www.championshockeyleague.net ode dneška do neděle 5. února. Vítěz bude vyhlášen o dva dny později při finálovém utkání.

Pech je s 11 body za šest branek a pět asistencí z 11 utkání nejproduktivnějším hráčem Sparty v soutěži a celkově mu patří páté místo. Sparta vyhrála úvodní semifinále na ledě Växjö 2:1, domácí odveta ji čeká v úterý. V druhé dvojici Frölunda porazila doma Fribourg 5:1.