13. října 2013 • 07:59

Jdou po něm! Hertl dostal drsnou ránu a zápas kvůli zranění nedohrál

Zlín - Slavia: Škoda jako Poborský! Krásným lobem překonal Dostála, Slavia vede 2:0 Zlín - Slavia: Škoda jako Poborský! Krásným lobem překonal Dostála, Slavia vede 2:0
Chomutov - Mountfield HK: Hokejová paráda! 16letý Lauko vymíchal obránce Newtona Chomutov - Mountfield HK: Hokejová paráda! 16letý Lauko vymíchal obránce Newtona

VIDEO | Tomáš Hertl sice nastartoval rychlým gólem v zápase s Ottawou své San Jose za vítězstvím, ale sám svou sedmou trefu v NHL odnesl zraněním. Po ráně od Clarka MacArthura opustil led a do páté výhry svého týmu v řadě už nezasáhl.

Už si ho hlídají. Talent českého útočníka berou v NHL na vědomí a po neregulérním hitu v minulém zápase, kdy ho do hlavy trefil vancouverský Alex Edler a vysloužil si za to třízápasový trest, se Hertl stal terčem ataku i v zápase s Ottawou.

Na konci druhé třetiny vjel Hertl se skloněnou hlavou mezi kruhy, kde ho tvrdě poslal k ledu MacArthur. Devatenáctiletý střelec se jen těžko zvedal na nohy a následně otřesený zamířil rovnou do šatny. Ve třetí třetině už se San Jose muselo obejít bez něj.

Podle trenéra Sharks Todda McLellana nebolí českého mladíka hlava, ale rameno. Protivníkovi nic nevyčítal. "Chystal se natlačit před branku ale klopýtl a upadl na něho. Trochu ho to ještě bolí, ale myslím si, že zítra už bude v pořádku," komentoval zákrok McLellan.

Vážnost Hertlova zranění odhalí až probíhající lékařská vyšetření, Sharks si i bez jeho pomoci nenechali výhru uniknout a po konečném výsledku 3:2 se pyšní neporazitelností i po pátém zápase sezony.

VIDEO | Hit na Hertla, po kterém musel opustit led

"Jumbo Joe" a "Teenage Mutant Ninja Hertl" – spolupráce Thorntona s Hertlem před brankou Ottawy

Témata:  sporthokejnhlhertlsan jose