Autor: rou
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hodně nevydařený večer prožil v NHL Ondřej Pavelec. Brankář Winnipegu dostal od Minnesoty tři góly ze šesti střel a v čase 7:04 šel střídat. Jets nakonec ale divoký zápas vyhráli 6:4, když Pavelcův náhradník Al Montoya pochytal 22 střel a za svá záda pustil už jen jeden puk.

Minnesota Wild

Domácí: 03:48. Kane, 05:57. Jokinen, 14:51. Wheeler, 17:50. Byfuglien, 50:40. Wheeler, 59:57. Enstrom

Hosté: 02:11. Heatley, 06:54. Fontaine, 07:04. Veilleux, 23:40. Koivu

Domácí: Pavelec (od 7. Montoya) – Ellerby, Byfuglien, Enstrom, Pardy, Trouba, Stuart – Wheeler, Little, Ladd – Frolík, Scheifele, Kane – Setoguchi, Jokinen, Thorburn – Peluso, Wright, Tangradi

Hosté: Backstrom (Gustafsson) – Brodin, Suter, Spurgeon, Scandella, Prosser, Ballard – Coyle, Koivu, Niederreiter – Pominville, Granlund, Heatley – Fontaine, Brodziak, Cooke – Mitchell, Konopka, Veilleux

LaRue, VanMassenhoven – Murchison, Lazarowich

MTS Centre, Winnipeg

15 004 diváků

Česká jednička pro Soči kapitulovala už po dvou minutách, když po chybě v obraně dostal Dany Heatley ideální přihrávku od Jasona Pominvilla a střílel prakticky do prázdné branky.

VIDEO | Podívejte se na první gól Minnesoty

Winnipeg nicméně dokázal duel rychle otočit – i díky asistenci Michaela Frolíka při vyrovnávacím Kaneově gólu vedli Jets po šesti minutách 2:1.

Už po další minutě ale bylo zase vyrovnáno. Po sérii nedůsledností v obraně dorazil puk za Pavelcova záda Justin Fontaine.

VIDEO | Druhý gól v Pavelcově síti

Jenže to nebylo všechno. Hned po buly ztratil Ellerby puk a osamocený Stephane Veilleu zblízka prostřelil českého gólmana.

VIDEO | Třetí gól ze šesti střel v Pavelcově síti už byl na trenéra moc

Pavelec se pak musel odebrat na střídačku a nahradil ho Montoya, který nakonec dovedl Jets k vítězství. „Za sedm minut padlo pět gólů a my jsme vyměnili brankáře. Opravdu to nemělo co dělat s Pavelcem,“ zdůraznil ale po zápase kouč Claude Noël.

„Myslím, že náš tým potřeboval probrat. Takhle jsme fakt dál pokračovat nemohli,“ vysvětloval trenér Winnipegu. „Ta třídenní pauza byla vidět na obou týmech,“ dodal Noël. Jets změna opravdu pomohla a ještě do konce první třetiny góly Wheelera a Byfugliena opět duel otočili.

Wild sice ve druhé části ještě jednou srovnali, ale Wheeler devět minut před koncem rozhodl o výhře domácích, kterou ještě v čase 19:56 pečetil Enström.