30. září 2014 • 06:40

Hemský dvakrát nahrával, Mrázek vynuloval Toronto

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

VÝSLEDKY | Hokejový brankář Petr Mrázek vychytal v přípravném utkání proti Torontu čisté konto a výrazně pomohl k výhře 3:0. V zápase byl nakonec díky 27 úspěšným zákrokům zvolen první hvězdou utkání. Jednu nahrávku si připsal také nováček Andrej Nestrašil, méně se dařilo spoluhráči Tomáši Noskovi, který byl za vražení na hrazení vyloučen do konce utkání.

Mrázek, který by měl v konkurenci Jimmyho Howarda a Jonase Gustavssona zahájit sezonu opět na farmě v Grand Rapids, znovu ukázal své kvality. V přípravě předtím za 43 minut v součtu duelu v Pittsburghu a v Chicagu inkasoval jediný gól, zazářil i v prvním celém utkání a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Vrbata se v přípravě trefil podruhé za sebou a opět těžil ze spolupráce s dvojčaty Henrikem a Danielem Sedinovými. Devět minut před koncem snížil na 2:3, ale Arizona své vítězství v závěru pojistila. Vrbata se na ledě potkal i se všemi třemi nedávnými českými spoluhráči - útočníky Martinem Hanzalem, Martinem Eratem a obráncem Zbyňkem Michálkem.

Dvěma asistencemi přispěl útočník Aleš Hemský k výhře Dallasu na ledě Floridy 5:4. Domácí Panthers vedli už 3:0, ale zápas ztratili. Hemský byl u akce, po které ve 28. minutě snížil Jason Spezza na 2:3. V 56. minutě si připsal asistenci u vítězné trefy Stars, kterou vstřelil v přesilovce Tyler Seguin a dovršil hattrick.

Výsledky:

New York Rangers - Philadelphia 6:3 (3:0, 2:2, 1:1)
Branky: 8. a 27. Haggerty, 10. a 57. Fast, 6. Duclair, 35. Mueller - 22. Leier, 30. Akeson, 52. Gostisbehere.

Detroit - Toronto 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 29. Jensen (Nestrašil), 46. Sheahan, 59. Jurčo. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal celý zápas, z 27 střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent.

Nashville - Columbus 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 15. Anisimov, 25. Wisniewski, 48. Boll.

Minnesota - Pittsburgh 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 49., 53. a 60. Pominville, 19. Parise - 36. Downie.

Dallas - Florida 5:4 (0:2, 3:1, 2:1)
Branky: 35., 54. a 56. Seguin (na třetí Hemský), 27. Ničuškin, 28. Spezza (Hemský) - 12. Grimaldi, 16. Upshall, 23. Howden, 45. Robak.

Edmonton - Winnipeg 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 23. a 30. Hall, 3. Fayne - 27. Perreault.

Vancouver - Arizona 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 5. Dorsett, 51. Vrbata - 13. Vitale, 31. McMillan, 39. Doan, 59. Moss.