Autor: mto, ČTK
0
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

VÝSLEDKY | Český reprezentační gólman Ondřej Pavelec dovedl v nočním přípravném utkání na nový ročník NHL pětadvaceti úspěšnými zákroky Winnipeg Jets k výhře 2:1 nad Ottawou Senators a díky dobrému výkonu byl zvolen hlavní hvězdou utkání.

Pavelce překonal jen ve 35. minutě Buddy Robinson, který se prosadil ze samostatného úniku. Snížil tak na 1:2, protože Jets vedli po trefách Jima Slatera a Nikolaje Ehlerse. Pavelec výhru udržel, zlikvidoval i sólový nájezd Zacka Smitha.

Jednou asistencí se podílel na vítězství Tampy Bay v Dallasu 5:1 obránce Radko Gudas. Na jediný gól San Jose při porážce s Los Angeles 1:4 přihrál útočník Tomáš Hertl.

Gudas ve 43. minutě zaznamenal přihrávku při trefě Cedrika Paquettea, který zvýšil už na 4:1 pro Tampu Bay. Hertl už ve druhé minutě asistoval u trefy Joea Thorntona, který otevřel skóre duelu s Los Angeles, ale obhájce Stanleyova poháru výsledek čtyřmi góly otočil.

Výsledky:

Boston - New York Islanders 3:5 (1:0, 0:3, 2:2)
Branky: 7. Bergeron, 43. Bartkowski, 44. Marchand - 29. Brennan, 38. Okposo, 39. Conacher, 57. Clutterbuck, 59. Mayfield.

Philadelphia - New York Rangers 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 14. Couturier, 28. Grossmann, 34. Simmonds, 60. Read - 5. Hagelin, 41. Duclair.

St. Louis - Carolina 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 21. Backes, 39. Lindström, 58. Tarasenko - 26. Murphy.

Winnipeg - Ottawa 2:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 10. Slater, 27. Ehlers - 35. Robinson. Brankář Ondřej Pavelec (Winnipeg) odchytal celý zápas, inkasoval z 26 střel jednu branku a úspěšnost zákroků měl 96,2 procenta.

Dallas - Tampa Bay 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Branky: 35. Ja. Benn - 1. Pánik, 28. Brown, 35. Kučerov, 43. Paquette (Gudas), 48. Connolly.

Calgary - Colorado 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 30. Gaudreau, 60. Bouma.

San Jose - Los Angeles 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 2. Thornton (Hertl) - 9. Doughty, 27. Brown, 37. Williams, 53. King.