Skvělý Voráček počtvrté v řadě získal dva body, Devils zlomili prokletí

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejový útočník Jakub Voráček zaznamenal v NHL počtvrté za sebou dva body v jednom utkání, jeho Philadelphia ale prohrála na ledě Tampy 3:4. Pětadvacetiletý odchovanec Kladna vstřelil svůj třetí gól v sezoně, přidal dvanáctou asistenci a s 15 body se dotáhl na čelo kanadského bodování.

Vítězství Lightning zařídil dvěma góly Steven Stamkos, jenž nejprve v poslední minutě druhé třetiny v přesilové hře dostal domácí do vedení 2:1 a ve 46. minutě přidal třetí gól. Voráček se prosadil o minutu později, kdy uplatnil důraz před brankou a navzdory "masáži" hokejkou od obránce Radka Gudase nadvakrát protlačil do sítě odražený puk.

Tampě vrátil dvoubrankový náskok v 57. minutě znovu v přesilovce Jason Garrison a Flyers stihli při power play už jen snížit, když 54 sekund před třetí sirénou zužitkoval Voráčkovu přihrávku z rohu kluziště Michael Raffl.

VIDEO | Podívejte se na sestřih zápasu Tampa - Philadelphia:

"Tahle prohra bolí. Myslím, že jsme podali lepší výkon, než jaký je nakonec výsledek. Ve třetí třetině jsme hráli dobře, měli jsme několik dobrých střídání a tvrdě jsme bojovali," prohlásil Voráček, který bodoval v devíti z deseti zápasů v sezoně a byl vyhlášen třetí hvězdou utkání. "Srazilo nás několik sporných vyloučení, ale s tím se nedá nic dělat. Tampa má jedny z nejlepších přesilovek v NHL a my se z toho musíme poučit."

Devils konečně vyhráli nájezdy

Prokletí penaltových rozstřelů zlomili po osmnácti nezdarech v řadě hokejisté New Jersey, kteří porazili 2:1 po nájezdech Winnipeg. Devils dlouho prohrávali 0:1, až v 57. minutě překonal Ondřeje Pavelce v brance Jets Michael Ryder a vyrovnal.

O vítězství Devils pak rozhodl Jacob Josefson, který byl jako jediný v rozstřelu úspěšný. Shodou náhod se předtím "Ďáblové" naposledy radovali z výhry v nájezdech rovněž proti Winnipegu, na který vyzráli v březnu 2013, tedy v předminulé sezoně.

VIDEO | Podívejte se na sestřih zápasu New Jersey - Winnipeg

"První výhra v sezoně na domácím ledě a první v nájezdech po takové době, že nám to připadalo jako deset let. Takže jsme rádi, že jsme se zbavili dvou závaží a můžeme se zase koukat dopředu. Jsou to pro nás ohromně cenné dva body," shrnul trenér vítězů Peter DeBoer.

Hossa se zapsal do historie

Vedle Voráčka se z českých hokejistů zapsal ve čtvrtek mezi střelce ještě Martin Hanzal, ani on však týmu k bodům nepomohl. Arizona totiž prohrála na ledě floridských "Panterů" 1:2.

Velký večer zažil slovenský útočník Marián Hossa, který gólem a asistencí pomohl Chicagu k vítězství 5:4 po nájezdech v Ottawě a stal se 80. hráčem v historii NHL, který dosáhl na metu 1000 bodů. Za 17 sezon Hossa posbíral v 1100 zápasech dohromady 466 gólů a 534 přihrávek.

"Je to velká čest být mezi tolika skvělými hráči. A dostal jsem se mezi ně zrovna tam, kde jsem začínal kariéru v NHL, takže už to nemůže být lepší," prohlásil pětatřicetiletý Hossa, který prvních sedm sezon oblékal právě dres Ottawy. Od domácích fanoušků se mu také po získání 1000. bodu dostalo bouřlivých ovací a potlesku ve stoje.

Buffalo - Boston 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 26. Stafford, 37. Ennis - 55. a 62. Marchand, 32. McQuaid. Střely na branku: 15:37. Diváci: 17.477. Hvězdy zápasu: 1. Marchand (Boston), 2. Stafford, 3. Ennis (oba Buffalo).

New Jersey - Winnipeg 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 57. Ryder, rozh. nájezd Josefson - 7. Wheeler. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 28 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,4 procenta. Střely na branku: 28:25. Diváci: 12.897. Hvězdy zápasu: 1. Ryder (New Jersey), 2. Wheeler, 3. Pavelec (oba Winnipeg).

Pittsburgh - Los Angeles 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 10. a 50. Kunitz, 16. Letang. Střely na branku: 23:36. Diváci: 18.570. Hvězdy zápasu: 1. Kunitz, 2. Fleury, 3. Letang (všichni Pittsburgh).

Ottawa - Chicago 4:5 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 3. Stone, 23. MacArthur, 41. Ryan, 58. Zibanejad - 12. a 48. Toews, 16. Versteeg, 54. Hossa, rozh. nájezd Sharp. Střely na branku: 32:39. Diváci: 17.529. Hvězdy zápasu: 1. Sharp, 2. Hossa (oba Chicago), 3. MacArthur (Ottawa).

Florida - Arizona 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 26. Pirri, 51. Upshall - 18. Hanzal. Střely na branku: 26:33. Diváci: 7691. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Upshall, 3. Pirri (všichni Florida).

St. Louis - Anaheim 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 5. Steen, 43. Reaves. Střely na branku: 29:24. Diváci: 16.723. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Reaves, 3. PietrAngelo (všichni St. Louis).

Minnesota - San Jose 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 46. a 51. Brodziak, 29. M. Koivu, rozh. nájezd Pominville - 17. Mueller, 25. Wingels, 42. J. Thornton. Střely na branku: 46:28. Diváci: 18.633. Hvězdy zápasu: 1. Brodziak, 2. Vanek (oba Minnesota), 3. Niemi (San Jose).

Colorado - NY Islanders 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky: 24. a 31. MacKinnon, 3. McLeod, 29. Cliche, 54. Johnson. Střely na branku: 23:40. Diváci: 12.892. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. MacKinnon, 3. McLeod (všichni Colorado).

Tampa Bay - Philadelphia 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
Branky: 40. a 46. Stamkos, 4. Naměstnikov, 57. Garrison - 13. Simmonds, 47. Voráček, 60. Raffl (Voráček). Střely na branku: 32:27. Diváci: 18.642. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Stralman (oba Tampa), 3. Voráček (Philadelphia).

Vancouver - Montreal 3:2 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 29. Bonino, 43. Richardson, 63. D. Sedin - 53. Galchenyuk, 58. Pacioretty. Střely na branku: 30:25. Diváci: 18.870. Hvězdy zápasu: 1. Miller (Vancouver), 2. Pacioretty (Montreal), 3. D. Sedin (Vancouver).