Voráčkova SHOW. Dal gól i proměnil nájezd, Flyers ale padli

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejový útočník Jakub Voráček vstřelil ve čtvrtečním utkání NHL proti Floridě svůj 12. gól v sezoně, poté se trefil i v penaltovém rozstřelu, jeho Philadelphia ale přesto prohrála 1:2 po nájezdech. Voráček byl totiž jediným úspěšným střelcem svého týmu, zatímco v dresu Panthers proměnili penaltu Brandon Pirri a v šesté sérii také Dave Bolland.

Samostatné nájezdy jsou pro "Letce" prokletím. Od začátku sezony prohráli všech pět zápasů, které dospěly až k dovednostní soutěži a v součtu s minulým ročníkem neuspěli už v deseti rozstřelech za sebou.

Pozici nejlepšího týmu ligy potvrdili hokejisté Anaheimu, kteří zvítězili 2:1 na ledě silného Montrealu a připsali si osmou výhru z posledních deseti zápasů.

Vítězný gól vstřelil ve 49. minutě Matt Beleskey, s patnácti zásahy nejlepší střelec týmu. Brankář Frederik Andersen, který odchytal dvacáté utkání za sebou, zaznamenal 23 úspěšných zákroků.

9. Kessel (Toronto) 32 34 (17+17)

10. Rick Nash (NY Rangers) 29 33 (20+13)

Už šesté čisté konto v sezoně vychytal brankář Marc-Andre Fleury, jenž dovedl Pittsburgh k výhře 1:0 v prodloužení nad Coloradem. Fleury přitom kvůli příušnicím původně do utkání vůbec neměl nastoupit, nakonec byl jeho hlavní hvězdou, když zneškodnil všech 29 střel Avalanche. Jediný gól zápasu vstřelil v polovině prodloužení Blake Comeau.

Fleury vynechal středeční trénink a podstoupil vyšetření v nemocnici. "Nakonec se ukázalo, že příušnice nemám. Cítil jsem se dobře, tak jsem šel chytat," řekl Fleury. "Spoluhráči mi dnes ohromně pomohli, ve hře dozadu podali skvělý výkon," pochválil mužstvo, v němž po třech vynechaných zápasech právě kvůli příušnicím znovu nastoupil i kapitán Sidney Crosby.

Jaškin má druhou trefu sezony

Svůj druhý gól v sezoně vstřelil český útočník Dmitrij Jaškin. I díky němu vedlo St. Louis na ledě Los Angeles po šestnácti minutách už 3:0. Domácí Kings však nakonec díky třem gólům ve třetí třetině vyhráli 6:4 a přerušili pětizápasovou vítěznou sérii Blues.

Dvěma góly a jednou asistencí se o to zasloužil slovenský útočník Marián Gáborík. Hned pět bodů za gól a čtyři asistence zaznamenal Anže Kopitar. Jen o jednu asistenci méně si připsal Jeff Carter.

V utkání na ledě Caroliny se vrátil do sestavy Toronta po téměř měsíční pauze obránce Roman Polák. Ostravský rodák, jenž nehrál od zranění kolena 22. listopadu, nezabránil porážce Maple Leafs 1:4.

VÝSLEDKY NHL:

Philadelphia - Florida 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 25. Voráček - 10. Upshall, rozhodující sam. nájezd Bolland. Střely na branku: 26:32. Diváci: 19.582. Hvězdy utkání: 1. Bolland (Florida), 2. Mason (Philadelphia), 3. Ekblad (Florida).

Pittsburgh - Colorado 1:0 v prodl.
Branka: 63. Comeau. Střely na branku: 48:29. Diváci: 18.603. Hvězdy utkání: 1. Comeau, 2. Fleury (oba Pittsburgh), 3. Pickard (Colorado).

Carolina - Toronto 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 12. Terry, 14. Faulk, 52. Sekera, 59. E. Lindholm - 37. Phaneuf. Střely na branku: 37:26. Diváci: 12.332. Hvězdy utkání: 1. Faulk, 2. Ward, 3. Gerbe (všichni Carolina).

Montreal - Anaheim 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 46. Desharnais - 9. H. Lindholm, 49. Beleskey. Střely na branku: 24:23. Diváci: 21.286. Hvězdy utkání: 1. Beleskey, 2. Andersen (oba Anaheim), 3. Gallagher (Montreal).

Columbus - Washington 4:5 v prodl. (0:2, 2:0, 2:2 - 0:1)
Branky: 32. a 41. Foligno, 29. Johnson, 56. Chaput - 10. Ward, 20. Chimera, 48. Alzner, 58. Brouwer, 61. Fehr. Střely na branku: 26:36. Diváci: 13.722. Hvězdy utkání: 1. Foligno (Columbus), 2. Fehr, 3. Alzner (oba Washington).

San Jose - Edmonton 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)
Branky: 26. Sheppard, 28. Couture, 49. Tennyson, 50. Goodrow - 15. Gordon, 29. Pinizzotto, 30. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 30:28. Diváci: 17.399. Hvězdy utkání: 1. Goodrow, 2. Dillon, 3. Tennyson (všichni San Jose).

Los Angeles - St. Louis 6:4 (1:3, 2:1, 3:0)
Branky: 18. a 36. Gáborík, 27. Kopitar, 41. Carter, 49. Muzzin, 53. King - 14. Backes, 15. Jaškin, 17. Shattenkirk, 37. Lehtera. Střely na branku: 37:28. Diváci: 18.230. Hvězdy utkání: 1. Gáborík, 2. Kopitar, 3. Carter (všichni Los Angeles).

4. Winnipeg 32 16 6 10 78:75 38
5. Minnesota 30 16 2 12 86:78 34
6. Dallas 30 12 5 13 87:103 29
7. Colorado 31 10 8 13 78:99 28