Hvězdné dostihy. Seguin útočil, Voráčka vrátily na špici dva góly

Autor: jab
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Pár hodin se hřál na čele kanadského bodování NHL Tyler Seguin. K výhře Dallasu přispěl kanadský pistolník dvěma góly a přihrávkou, tříbodový náskok Jakuba Voráčka se rozplynul. Kladenský odchovanec ale zareagoval skvěle - noční bitvu s Winnipegem rozhodl dvěma trefami a nejproduktivnějším mužem NHL je dál český hokejista.

Voráček měl v utkání ve Winnipegu první i poslední slovo. Už po 46 vteřinách hry po přesném pasu od kapitána Girouxe propálil Ondřeje Pavelce a otevřel skóre, na reprezentačního parťáka pak vyzrál i v prodloužení.

"Za stavu 1:3 jsme pořád neztráceli naději. V kabině jsme si po druhé třetině řekli, že musíme zachovat klid. A ve třetí třetině jsme výborně bruslili a drželi soupeře pod tlakem," glosoval vydřenou výhru 4:3 pro nhl.com Voráček, jenž byl vyhlášen druhou hvězdou večera.

"Měli jsme zápas pod kontrolou a pak najednou dostaneme dva góly. Měli bychom být schopni to vzadu zavřít a dovést zápas do vítězného konce," soptil po utkání Pavelec, který v zápase zlikvidoval 19 střel.

"Ztratili jsme dnes hodně cenný bod. Těžká porážka," smutnila česká jednička Winnipegu, kterou mohl těšit alespoň jeden získaný bodík. Jets díky němu bodovali pojedenácté z posledních dvanácti zápasů.

Flyers vyhráli i druhé klání venkovního osmizápasového tripu a Voráček si udržel první místo v produktivitě o dva body před Tylerem Seguinem z Dallasu. Kanadský útočník dvěma góly a jednou asistencí řídil výhru Stars 6:5 po nájezdech v Edmontonu.