Voráček propálil gólmanský zázrak, Nestrašil vedl Carolinu

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

SOUHRN | Jakub Voráček vstřelil v nedělním utkání NHL svůj 21. gól v sezoně, jeho Philadelphia ale prohrála v Ottawě 1:2 po nájezdech. Nováček v bráně soupeře Andrew Hammond tak ani ve dvanáctém zápase v kariéře nepoznal, jaké to je prohrát v základní hrací době. Dobrou formu potvrdil Andrej Nestrašil, jenž přispěl dvěma asistencemi k výhře Caroliny 3:2 na ledě Columbusu.

Voráček se prosadil ve 33. minutě, kdy dělovou střelou z kruhu pro vhazování překonal objev sezony v brance Senators Andrewa Hammonda a vyrovnal na 1:1. Do konce základní hrací doby už se pak skóre nezměnilo a o vítězi nakonec musel rozhodnout až penaltový rozstřel. V něm byl jako jediný úspěšný ve třetí sérii útočník domácích Bobby Ryan, Hammond na druhé straně kryl všechny tři pokusy včetně střely Voráčka.

"Všichni jsme věřili, že existuje šance na podobnou vítěznou šňůru. A pak přišel Hammer a proměnil ji ve skutečnost," ocenil autor vítězného nájezdu Ryan přínos gólmana Hammonda, který od poloviny února po premiéře v NHL v 11 zápasech vychytal deset výher, přičemž ani jednou neinkasoval víc než dva góly. Pokud se to sedmadvacetiletému brankáři povede i příště, vyrovná letitý rekord Franka Brimseka ze sezony 1938/39.

Český kanonýr nicméně vylepšil svou letošní bilanci na 69 bodů a v tabulce produktivity poskočil na páté místo před Jevgenije Malkina. Na vedoucího Johna Tavarese nyní ztrácí tři body.

Bruins poprvé od prosince bez gólu

Hokejisté Bostonu prohráli po pěti výhrách v řadě, díky nimž se sice bodově dotáhli na sedmý Washington, v přímém souboji ale nedali Capitals ani gól, což se jim stalo poprvé od 2. prosince.

Medvědy vychytal Braden Holtby, který si díky 32 zákrokům připsal osmé čisté konto v sezoně. A napravil si tak reputaci po páteční prohře 2:4 s Dallasem, kdy byl po 34 minutách a čtyřech inkasovaných gólech střídán. Kouč Barry Trotz pak hráčům zrušil plánované sobotní volno, protože nebyl spokojen s nasazením celého mužstva.

"Všichni jsme se zlepšili, od prvního vhazování jsme hráli s mnohem větším důrazem," poznamenal obránce Matt Niskanen. "Dobře jsme bruslili a plnili taktické pokyny. V prvních pěti minutách zápasu jsme soupeře skoro nepustili z pásma a to myslím nastavilo ráz celého utkání," dodal.

Florida bez bodu

Florida prohrála v Madison Square Garden, přestože přestřílela Rangers v poměru 39:34. Domácí se dostali do vedení v 18. minutě díky povedené teči Jamese Shepparda a pak zářil brankář Cam Talbot. Ve 49. minutě zvýšil na 2:0 prvním gólem po tříleté odmlce bek Matt Hunwick, a přestože Brandon Pirri vzápětí snížil a Florida měla další šance, na body už nedosáhla.

"Ale ještě není konec," upozornil Jaromír Jágr, který poprvé od příchodu z New Jersey nebodoval ve dvou zápasech po sobě. "Pořád nám zbývá 13 zápasů. A jestli budeme dál hrát tak jako dnes proti nejlepšímu týmu v lize, můžeme jich jedenáct nebo dvanáct vyhrát. Nikdy nevíte. Pořád máme o co hrát," burcuje mužstvo slavná osmašedesátka.

Nestrašil dvakrát nahrával

Andrej Nestrašil pomohl Carolině přerušit sérii tří porážek a bodoval v šestém z posledních devíti zápasů, v nichž zaznamenal dohromady devět bodů za dva góly a sedm asistencí. Čtyřiadvacetiletý útočník se podílel na prvních dvou gólech Hurricanes ve druhé třetině i obratu na 2:1. Blue Jackets pak sice vyrovnali, ale ve 35. minutě rozhodl o výhře hostů Brad Malone.

Kanadské bodování NHL:
1. Tavares (NY Islanders) - 72 bodů (33+39)
2. Ovečkin (Washington) - 71 bodů (45+26)
3. Crosby (Pittsburgh) - 71 bodů (23+48)
4. Bäckström (Washington) - 71 bodů (18+53)
5. Voráček (Philadelphia) - 69 bodů (21+48)

Výsledky:

NY Rangers - Florida 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 18. Sheppard, 49. Hunwick - 51. Pirri. Střely na branku: 34:39. Diváci: 18.006. Hvězdy utkání: 1. Talbot, 2. Hunwick, 3. Sheppard (všichni Rangers).

Columbus - Carolina 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)
Branky: 20. Foligno, 33. Hartnell - 29. Faulk (Nestrašil), 30. Hainsey (Nestrašil), 35. Malone. Střely na branku: 24:27. Diváci: 15.258. Hvězdy utkání: 1. Malone (Carolina), 2. Daňo (Columbus), 3. Chudobin (Carolina).

Dallas - St. Louis 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky: 45. Tarasenko, 57. Steen, 59. Oshie. Střely na branku: 28:21. Diváci: 18.532. Hvězdy utkání: 1. Allen, 2. Tarasenko (oba St. Louis), 3. Ja. Benn (Dallas).

Anaheim - Nashville 4:2 (0:0, 0:2, 4:0)
Branky: 43. Getzlaf, 50. Palmieri, 50. Thompson, 55. Fowler - 22. Beck, 27. Josi. Střely na branku: 28:27. Diváci: 17.295. Hvězdy utkání: 1. Getzlaf, 2. Fowler, 3. Thompson (všichni Anaheim).

Pittsburgh - Detroit 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Branky: 50. Perron - 19. a 44. Pulkkinen (na první Židlický), 2. Sheahan (Židlický), 21. Židlický, 28. Zetterberg. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 43 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 97,7 procenta. Střely na branku: 43:25. Hvězdy utkání: 1. Mrázek, 2. Židlický, 3. Pulkkinen (všichni Detroit).

Washington - Boston 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 13. Carlson, 34. Schmidt. Střely na branku: 38:32. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Bäckström, 2. Holtby, 3. Carlson (všichni Washington).

Ottawa - Philadelphia 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 26. Pageau, rozhodující sam. nájezd Ryan - 33. Voráček. Střely na branku: 28:28. Diváci: 17.730. Hvězdy utkání: 1. Ryan, 2. Hammond (oba Ottawa), 3. Emery (Philadelphia).