Hudler a Vrbata zářili! První je osmý v bodování, druhý je desátým střelcem

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

SOUHRN | Hokejisté Calgary dál úspěšně bojují o účast v play off a výrazně jim pomohla také výhra 5:3 na ledě Dallasu. Na té se podílel gólem a nahrávkou i Jiří Hudler, který už sídlí na osmém místě kanadského bodování NHL. Jedenatřicátý gól sezony z hole Radima Vrbaty zase společně s přihrávkou přinesl výhru Vancouveru 4:1 na ledě St.Louis.

Oba celky se tak zase o něco přiblížily postupu do play off. V tabulce Západní konference totiž navýšily svůj náskok na deváté Los Angeles, které prohrálo 1:4 v Chicagu. Canucks dělí od Králů už pět bodů, Flames jsou před obhájci Stanleyova poháru o tři body, ale mají odehráno o jedno utkání víc.

Hokejisté Calgary rozhodli o svém úspěchu v Dallasu ve druhé třetině, v níž třemi góly v rozmezí necelých sedmi minut otočili skóre z 1:2 na 4:2. Hudler zahájil obrat ve 30. minutě, kdy se štěstím dorazil do branky kotouč po nahození od modré čáry a vyrovnal na 2:2. Puk totiž proskotačil za záda brankáře Kariho Lehtonena až díky odrazu od těla jednoho z obránců.

"Rozhodčí v tu chvíli signalizoval vyloučení soupeře. Russell poslal puk na branku a já myslel, že bude přerušená hra. Ale rozhodčí nezapískal a pak už to bylo o štěstí. Byl to opravdu šťastný odraz," uznal Hudler, který o den dříve pomohl gólem a dvěma asistencemi k výhře v Nashvillu. Nyní mu patří už osmá příčka v kanadském bodování, na vedoucího Sidneyho Crosbyho ztrácí osm bodů.

Kanadské bodování:
1. Crosby (Pittsburgh) - 79 bodů (25+54)
2. Tavares (NY Islanders) - 77 bodů (34+43)
3. Voráček (Philadelphia) - 76 bodů (21+55)
4. Ovečkin (Washington) - 75 bodů (49+26)
5. Ja. Benn (Dallas) - 74 bodů (28+46)
6. Bäckström (Washington) - 73 bodů (18+55)
7. Tarasenko (St.Louis) - 71 bodů (36+35)
8. Hudler (Calgary) - 71 bodů (29+42)
9. Seguin (Dallas) - 70 bodů (35+35)
10. Malkin (Pittsburgh) - 70 bodů (28+42)

Za tři minuty po Hudlerově trefě dostal hosty poprvé v zápase do vedení Raphael Diaz, o další čtyři minuty později navýšil náskok Johnny Gaudreau. "Myslím, že rozhodující dnes byla naše dobrá kondice a odhodlání," uvedl trenér Bob Hartley. "Hráči poctivě dřou. A vždy se dokážou vypořádat s nepříznivým vývojem utkání. To všechno hodně vypovídá o vůdčích typech v našem týmu," doplnil trenér Calgary.

Vrbata mezi špičkou NHL

Vrbata se v St. Louis prosadil ve 48. minutě, kdy vstřelil zřejmě klíčový gól na 3:1. Rodák z Mladé Boleslavi při rychlém protiútoku převzal puk ve středním pásmu a akci dva na jednoho zakončil přesnou střelou švihem. Byl to jeho jednatřicátý zásah v sezoně. Canucks pak dvoubrankový náskok hájili až do předposlední minuty, v níž Alexandre Burrows přidal čtvrtý gól do prázdné branky při power-play domácích.

"Vrbata hrál neuvěřitelně," pochválil českého útočníka trenér Willie Desjardins. "Dal ohromně důležitý gól. Soupeř nás v té době zatlačil a kdyby vyrovnal, mohlo to dopadnout úplně jinak. Ale díky Vrbatovi jsme zápas strhli na svou stranu," radoval se kouč Canucks, kteří úspěšně zahájili sérii čtyř zápasů na hřištích soupeřů. Další je čeká už dnes v Nashvillu, poté budou hrát v Chicagu a v sobotu ve Winnipegu.

Vrbata a spol. potvrdili, že se jim na St. Louis dlouhodobě daří. Vancouver vyhrál šestý vzájemný zápas v řadě a jedenáctý z posledních třinácti. Blues navíc nejsou v poslední době ve formě, neboť prohráli šestý z uplynulých devíti domácích duelů.

10. Vrbata (Vancouver) - 31

Druhou hvězdou zápasu byl v pondělí vyhlášen také Ondřej Palát, jenž dvěma asistencemi přispěl k výhře Tampy Bay 5:3 v Montrealu. Lightning si tak oficiálně zajistili účast v play off. Zároveň potvrdili, že proti Montrealu umí, když vyhráli všech pět vzájemných duelů v letošní sezoně.

Výsledky:

Montreal - Tampa Bay 3:5 (0:0, 1:3, 2:2)
Branky: 25. Pacioretty (Plekanec), 41. Petry, 57. Subban - 22. a 47. Naměstnikov (na druhou Palát), 25. Drouin, 39. Kučerov (Palát), 60. Stralman. Střely na branku: 28:44. Diváci: 21.286. Hvězdy utkání: 1. Naměstnikov, 2. Palát (oba Tampa Bay), 3. Petry (Montreal).

St. Louis - Vancouver 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 33. Michálek - 24. Matthias, 34. Bonino (Vrbata), 48. Vrbata, 59. Burrows. Střely na branku: 24:22. Diváci: 19.204. Hvězdy utkání: 1. Vrbata, 2. Bonino, 3. Tanev (všichni Vancouver).

Arizona - Buffalo 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 2. Murphy - 25. a 34. Meszároš, 59. Gionta, 60. Ristolainen. Střely na branku: 29:36. Diváci: 13.612. Hvězdy utkání: 1. Meszároš, 2. Lindbäck (oba Buffalo), 3. Murphy (Arizona).

Dallas - Calgary 3:5 (2:1, 0:3, 1:1)
Branky: 1. Spezza, 20. Seguin, 44. Demers - 10. Wideman, 30. Hudler, 33. Diaz, 37. Gaudreau (Hudler), 60. Backlund. Střely na branku: 36:25. Diváci: 17.898. Hvězdy utkání: 1. Gaudreau, 2. Hudler (oba Calgary), 3. Spezza (Dallas).

Colorado - Edmonton 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 14. O'Reilly - 5. Davidson, 36. Schultz, 58. Nikitin, 59. Hall. Střely na branku: 30:36. Diváci: 15.493. Hvězdy utkání: 1. Bachman (Edmonton), 2. O'Reilly (Colorado), 3. Schultz (Edmonton).

Chicago - Los Angeles 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 6. Bickell, 22. Keith, 23. Hjalmarsson, 54. Hossa - 20. Muzzin. Střely na branku: 40:32. Diváci: 21.848. Hvězdy utkání: 1. Keith, 2. Oduya, 3. Saad (všichni Chicago).