a dozvíte se vše jako první.
22. září 2015 • 08:09

Silný jako medvěd! Polák na startu přípravy zbušil borce Ottawy

Roman Polák měl ve rvačce jasnou převahu.
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Nový generální manažer, nová trenérská osobnost na střídačce, to všechno si žádá pozornost. A Roman Polák si ji v Torontu získal. Zkušený obránce naskočil do přípravy proti Ottawě s "áčkem" na dresu a když bylo třeba, hned bránil mladšího spoluhráče, na kterého si soupeř dovoloval. Hněv českého zadáka odnesl David Dziurzynski v dresu Senators.

Pětadvacetiletý Dziurzynski má rád hru do těla. V organizaci Ottawy už působí pátým rokem a zatím se v prvním týmu Senators objevil pouze na 12 duelů, rád by jich přidal víc. Proto ukazoval, co může nabídnout a jeho objektem se v půlce třetí třetiny stal drobný útočník Connor Brown, kterého chtěl srolovat ostrým hitem.

Ale takhle by to nešlo a už vůbec ne na ledě Maple Leafs. Polák si soupeře hned odchytil a začal mu vysvětlovat, jaká jsou jeho pravidla na domácím kluzišti. Soupeři rozdal více úderů a nakonec ho i povalil na zem. Co naplat, že odchovanec Vítkovic nakonec kromě 5 minut za bitku dostal ještě 2 minuty za její start a osobní desetiminutový trest.

Leafs už utkání dotáhli do vítězného konce (4:1) a Polák sklízel obdiv. "Romanu Polákovi já bych se nepostavil. Tenhle chlap by dokázal zbít i medvěda," napsal si na svůj Twitter uznávaný novinář James Mirtle z TSN.