Autor: mto, ČTK
0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

PŘÍPRAVA NA NHL | Do boje o místo brankářské jedničky v Detroitu promluvil v posledním přípravném utkání na novou sezonu NHL český gólman Petr Mrázek. Na ledě Toronta pochytal 28 střel a díky vítězství 2:1 se stal druhou hvězdou utkání.

Mrázek, který bojuje o post jedničky Detroitu s Jimmym Howardem, podržel v Torontu svůj tým 28 úspěšnými zákroky. Inkasoval jen po 22 vteřinách třetí třetiny, kdy jej překonal zblízka z dorážky po odrazu puku od tyče Brad Boyes. V té době už Red Wings, za které nastoupili v poli výhradně hráči širšího kádru, vedli po trefách Andrease Athanasioua a Anthonyho Manthy už 2:0.

Letošní finalista Stanleyova poháru Tampa prohrávala na Floridě ještě v 55. minutě 0:2. V úvodní třetině získali pro Panthers dvoubrankový náskok Derek MacKenzie a Nick Bjurgstad v přesilovce hře, při které byl na ledě i třiačtyřicetiletý Jágr.

Obrat zahájil Palát, jenž se trefil v přípravě ve čtvrtém utkání poprvé, a dokonali jej Brian Boyle s Jonathanem Drouinem. Palát měl dosud na kontě z testovacích duelů jedinou asistenci. Jágr ve třetím vystoupení po dvou asistencích z úvodního utkání podruhé nebodoval.

Pavelec pochytal 29 pokusů hráčů Calgary a inkasoval poprvé až za stavu 2:0 ve 44. minutě, kdy u pravé tyče dotlačil puk za jeho záda Lance Bouma. Do té doby gólman Winnipegu pokryl řadu šancí včetně střel Michaela Frolíka a Jiřího Hudlera. Jets pak vrátil dvoubrankový náskok v 59. minutě v power play gólem do prázdné branky Drew Stafford a 16 sekund před koncem ještě překonal Pavelce přesnou ránou do levého horního rohu David Jones.

Výsledky:

Columbus - Nashville 7:1 (3:0, 1:1, 3:0)
Branky: 8. a 54. Foligno, 27. a 45. Saad, 9. Bourque, 19. Boll, 55. Dubinsky - 22. Hodgson.

Ottawa - Montreal 5:4 (3:1, 1:2, 1:1)
Branky: 5. Neil (Michálek), 10. Hoffman, 18. Wideman, 37. Stone, 53. Ceci - 10. Weise, 28. Galchenyuk, 32. Gallagher, 60. Pacioretty.

Toronto - Detroit 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 41. Boyes - 34. Athanasiou, 40. Mantha. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal celý zápas, z 29 střel inkasoval jednu branku a měl úspěšnost zákroků 96,6 procenta.

Florida - Tampa Bay 2:3 (2:0, 0:0, 0:3)
Branky: 13. McKenzie, 19. Bjugstad - 55. Palát, 57. Boyle, 58. Drouin.

Chicago - Dallas 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 33. a 57. Hossa, 42. Kane, 59. Shaw.

Anaheim - San Jose 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Branky: 30. Perry, 36. Fowler, 43. Lindholm, 49. Manson, 52. Bieksa - 28. DeMelo.

Calgary - Winnipeg 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Branky: 44. Bouma, 60. Jones - 24. Wheeler, 29. Chiarot, 59. Stafford. Brankář Ondřej Pavelec (Winnipeg) odchytal celý zápas, z 31 střel inkasoval dvě branky a měl úspěšnost 93,5 procenta.

Vancouver - Edmonton 3:2 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 4. Horvat (Vrbata), 59. Hansen, 61. D. Sedin - 44. Pouliot, 58. Nugent-Hopkins.

Los Angeles - Colorado 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 9. Brown, 15. Clifford, 26. Lewis, 53. Gáborík.