Krejčího tři body Bostonu nestačily, výhru slaví střelec Palát

Autor: iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

Hokejista David Krejčí z Bostonu si v utkání NHL proti Tampě Bay připsal tři body za gól a dvě asistence, jeho tým ale doma podlehl 3:6. Za vítěze jednou skóroval Ondřej Palát. Asistenci si při výhře Islanders 4:2 nad Winnipegem připsal obránce domácích Marek Židlický.

Krejčí otevřel skóre ve třetí minutě, kdy využil přesilovou hru. V dalších početních výhodách pak dvakrát asistoval u gólů Louiho Erikssona, přičemž ve druhém případě se od švédského hráče odrazila do sítě prudká Krejčího střela od modré čáry, která původně letěla mimo branku. Devětadvacetiletý český útočník byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Boston vedl 2:0, ale hostům pak stačilo 69 sekund na vyrovnání, o které se v 17. minutě postaral rovněž v přesilovce Palát. Vítězný gól pak v druhé třetině vstřelil po rychlé kombinaci Steven Stamkos a v třetí části inkasoval bostonský brankář Tuukka Rask ještě dvakrát.

Oba týmy tak pokračovaly v započatých sériích - Tampa i třetí zápas v sezoně vyhrála, naopak Bruins potřetí za sebou podlehli, navíc pokaždé na vlastním ledě.

Poprvé v ročníku neuspěl Winnipeg, který v New Yorku prohrál s Islanders 2:4. Brankář hostů Ondřej Pavelec zastavil 40 střel, jednu asistenci si ve vítězném mužstvu připsal obránce Marek Židlický.

NHL:

Boston - Tampa Bay 3:6 (2:2, 1:2, 0:2)

Branky: 12. a 33. Eriksson (na obě Krejčí), 3. Krejčí - 16. a 25. Boyle, 17. Palát, 36. Stamkos, 46. Drouin, 56. Filppula. Střely na branku: 30:23. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Boyle (Tampa Bay), 2. Eriksson, 3. Krejčí (oba Boston).

Domácí: 02:59. Krejčí, 11:02. Eriksson, 32:20. Eriksson

Hosté: 15:42. Boyle, 16:51. Palát, 24:48. Boyle, 35:17. Stamkos, 45:38. Drouin, 55:58. Filpula

Domácí: Rask (Gustavsson) – Chára (C), Miller C., Krug, McQuaid, Morrow, Miller K. – Eriksson, Bergeron (A), Connolly – Beleskey, Krejčí (A), Pastrňák – Kelly, Spooner, Hayes – Rinaldo, Talbot, Kemppainen

Hosté: Bishop (Poulin) – Hedman, Stralman, Carle, Garrison, Coburn, Šustr – Drouin, Stamkos (C), Callahan (A) – Palát, Johnson, Kucherov – Killorn, Filppula, Condra – Boyle (A), Namestnikov, Brown

Jackson, Hanson – Sericolo, Cvik

TD Garden, Boston

New York Islanders - Winnipeg 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky: 20. Strome, 27. Nelson, 31. Tavares (Židlický), 60. Bailey - 36. Scheifele, 52. Byfuglien. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 43 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 93 procent. Střely na branku: 44:24. Diváci: 11.183. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Nelson (oba Islanders), 3. Scheifele (Winnipeg).

Hosté: 47:30. Saad, 53:13. Hartnell

Domácí: Johnson (Lieuwen) – Weber, Franson, Gorges, Ristolainen, McCabe, Pysyk – O'Reilly, Girgensons, Ennis – Kane, Eichel, McGinn – Moulson, Larsson, Foligno – Deslauriers, Legwand, Reinhart.

Hosté: Bobrovskij (McElhinney) – Murray, Savard, Ťutin, Johnson, Connauton, Prout – Saad, Johansen, Foligno – Jenner, Dubinsky, Bourque – Hartnell, Karlsson, Atkinson – Calvert, Campbell, Boll.