a dozvíte se vše jako první.
22. října 2015 • 09:10

Pastrňák se nestačil divit: Náhradník za Neuvirtha ho okradl o gól

Vrba po postupu Plzně: Jsem rád, že starší hráči ukazují lidem, že fotbal hrát umějí Vrba po postupu Plzně: Jsem rád, že starší hráči ukazují lidem, že fotbal hrát umějí
SESTŘIH Ligy mistrů: Basilej - Manchester United 1:0. Fantastický Vaclík vychytal giganta SESTŘIH Ligy mistrů: Basilej - Manchester United 1:0. Fantastický Vaclík vychytal giganta

Nevěřícný pohled na kostku, na tváři pousmání. David Pastrňák věděl, že tohle se dává. Ale co, vždyť vedeme. Dobrá nálada českého mladíka, který ve 47. minutě v obří šanci nenavýšil vedení Bostonu v nočním zápase s Philadelphií, do konce utkání opustila.

Flyers předvedli velký obrat, vyhrabali se ze ztráty dvou gólů a v prodloužení bod navíc a třetí výhru v sezoně vyrýžoval svým druhým gólem v zápase kapitán Claude Giroux. Jakub Voráček asistoval. Ale nepředbíhejme.

Po dobré první třetině, na světelné tabuli v TD Garden problikávaly u skóre dvě dvojky, to ale začalo jít s Flyers z kopce. Zkraje druhé dvacetiminutovky musel z ledu pro zranění v horní části Michal Neuvirth a Bruins nejprve ve vlastním oslabení zásluhou Chrise Kellyho skórovali a o čtyři minuty později zvýšil Jimmy Hayes na 4:2.

"Bylo to hodně špatné, nic se nedařilo, opravdu nic," vyprávěl o rozložení sil ve druhé třetině kouč hostů Dave Hakstol. "V šatně jsme si k našemu výkonu řekli pár věcí, kluci se nastartovali a do třetí části vletěli úplně jinak."

Náhradník za Neuvirtha Steve Mason zavřel branku, v utkání zastavil 16 střel z 18. V nejtěžším zákroku pravou rukou senzačně vychytal Davida Pastrňáka. Fanoušci už ryčeli nadšením a grafika v přímém přenosu televize NBC už změnila skóre na 5:2. Předčasně, 27letý Kanaďan zastavil puk před brankovou čárou, jak potvrdil i videorozhodčí.

"Byl to důležitý okamžik. Na druhou stranu takové zákroky od sebe očekávám a myslím si, že i tým. Nakoplo nás to a to je dobře," řekl Mason.

"Během zápasu jsme byli hodně dole, ale drželi jsme spolu a také jsme se z toho vyhrabali," těšilo Claudea Girouxe. "Našli jsme cestu, jak vyhrávat, tak snad po ní půjdeme i dál."

Další utkání sehrají Flyers v noci ze soboty na neděli s Rangers.

Domácí: 13:28. Connolly, 17:24. Bergeron, 24:31. Kelly, 28:48. Hayes

Hosté: 09:28. Bellemare, 15:04. Gagner, 47:48. Giroux, 50:24. Simmonds, 62:09. Giroux

Domácí: Rask (Gustavsson) – Chára "C", K. Miller, Krug, McQuaid, Cross, C. Miller – Eriksson, Krejčí "A", Pastrňák – Marchand, Bergeron "A", Connolly – Kelly, Spooner, Hayes – Rinaldo, Kemppainen, Randell. Trenér: Claude Julien

Hosté: Neuvirth (21. Mason) – Gudas, Del Zotto, L. Schenn, Streit "A", Schultz, Medvěděv – Voráček, Giroux "C", Raffl, Couturier, Simmonds "A", Umberger, Laughton, Read, White, VandeVelde, Bellemare, Gagner. Trenér: Dave Hakstol