a dozvíte se vše jako první.
29. října 2015 • 09:19

Chaos! Stupidní! Nový formát prodloužení hráče v NHL děsí

Prodloužení NHL je plné soubojů jeden na jednoho.
Dukla - Slovácko: Slovácko si zahrálo s Duklou bago a Zajíc se trefil – 1:0 pro hosty Dukla - Slovácko: Slovácko si zahrálo s Duklou bago a Zajíc se trefil – 1:0 pro hosty
Jihlava - Sparta: Radost pohledět! Kubalík gentlemansky předložil kotouč Jiránkovi, ten ho doklepl do prázdné Jihlava - Sparta: Radost pohledět! Kubalík gentlemansky předložil kotouč Jiránkovi, ten ho doklepl do prázdné

Méně nájezdů, více rozhodnutých utkání ze hry. To bylo přání NHL a vedení soutěže se rozhodlo realizovat ho změnou formátu prodloužení. Pět minut po základní hrací době se tedy hraje za stavu 3 na 3. I když málokdy dojde k tomu, že by prodloužení skončilo bez puku v některé ze sítí... Fanoušci jsou nadšení, nový způsob hry je opravdu zábavný, ale ne všichni hráči sdílí jejich radost.

Nekoordinované bláznovství - tak většinou prodloužení vypadá. Když sedíte v hledišti nebo u televizních obrazovek, musí vás bavit. Celý led je najednou plátnem pro umělce na bruslích a jejich hokejovou tvorbu. A když je puk před bránou, často situace končí neskutečným brankářským zákrokem. Ale ještě častěji brankou.

Za všechny případy mluví hned první prodloužení v novém ročníku, To rozhodl 8. října obránce Tampy Jason Garrison, který se sám v brejku řítil na bránu Philadelphie. Bek sám tváří v tvář gólmanovi? To se nestává každý den...

Právě Flyers už během října absolvovali dvě nastavení a obě prohráli. Naposledy v úterý proti Buffalu v poměru 4:3. Duel tehdy rozhodl, opět z brejku, útočník Zemgus Girgensons.

"Je to totální chaos. Pro brankáře to není zrovna moc přátelské," mračil se Steve Mason, jenž byl v obou případech v bráně. Zastal se ho také spoluhráč Jakub Voráček. "Myslím, že se tenhle způsob hry nelíbí žádnému brankáři. Vždycky je tam hodně šancí na obou stranách," řekl pro NJ.com.

Ale nejen gólmani láteří, spokojení nejsou ani někteří hráči. Množství prostoru na ledě vyžaduje u hokejistů zkušenosti, šikovnost a především rychlost. Možná se tedy nelze divit, že si postěžoval Dustin Byfuglien z Winnipegu, dle statistik se 120 kilogramy nejtěžší hráč ligy.

"Je to hrozné, s hokejem to nemá nic společného. Je to jako když hodíte dětem puk a necháte je hrát. Zkrátka stupidní, není to hokej," řekl americký obránce pro Winnipeg Free Press.

Podobný názor sdílí i jeho spoluhráč Bryan Little, i když ten už není tak kritický. Ale ani jemu se moc nelíbí hektická hra a množství šancí, které se přelévají ze strany na stranu. Sám by uvítal spíše návrat ke hře 4 na 4, nebo 5 na 5.

"Není příjemné takhle prohrát, ale pořád lepší, než prohrát na nájezdy," vysvětloval a dodal, že zatím není příznivcem nového formátu hry. "Ale až si zvykneme a získáme pár výher, možná na to budeme nahlížet jinak," řekl.