5. listopadu 2015 • 06:58

Jágr se vrátil a pomohl k bodu, Pavelec zastavil Toronto

Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla? Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla?
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?

SOUHRN | Český gólman Ondřej Pavelec pomohl ve středečním utkání NHL 24 zásahy k výhře Winnipegu 4:2 v Torontu. Kladenský odchovanec pustil v posledních čtyřech startech maximálně dvě branky a udržuje si čísla na úrovni minulé sezony, která byla podle statistik jeho nejlepší v soutěži. Po týdenní absenci se do hry vrátil Jaromír Jágr, který s Floridou prohrál na ledě Anaheimu 2:3 po nájezdech.

Pavelec nenesl vinu na inkasovaných gólech, kterými Toronto vždy vyrovnalo. Ve druhém případě zásluhou Romana Poláka, který si připsal asistenci. Český obránce šel důrazně před branku a jeho přihrávka se odrazila od brusle skórujícího Lea Komarova. Na vítěznou trefu Alexandra Burmistrova z 58. minuty už ale domácí nenašli odpověď.

"Dnes jsme byli připraveni hrát od začátku," řekl Pavelec v narážce na minulé utkání, které sledoval ze střídačky a ve kterém spoluhráči inkasovali tři góly v první polovině zápasu. "Tentokrát bylo naše nasazení mnohem lepší a zasloužili jsme si vyhrát," podotkl český gólman, který má v dosavadním průběhu sezony gólový průměr 2,45 na zápas a úspěšnost zásahů slušných 91,9 procenta.

Jágr při návratu nebodoval

Jágrovi k návratu po dvou vynechaných zápasech pomohla dle jeho slov akupunktura, kterou podstoupil kvůli urychlení léčby bolesti, a taky to, že hokej miluje. "Každý ví, že největší hnací silou na světě je láska," uvedla česká hvězda před zápasem.

Z lékařského hlediska vsadil na osvědčenou metodu. "Akupunktura mi hodně pomohla. Jehličky a elektrošoky mi zabírají. Zejména v oblasti třísel a boků nemají unavené svaly dostatečnou podporu na rychlou regeneraci. A s tím se špatně hraje. Takhle se to vyléčí rychleji," vysvětloval Jágr.

O tom, že je třiačtyřicetiletý útočník fit svědčí i jeho nasazení do prodloužení. Jágr, který v nadsázce říká, že to za něho na ledě musí odbruslit spoluhráči, dostal od trenéra Gerarda Gallanta důvěru i v novém a fyzicky namáhavém formátu tři na tři. Český hráč spálil v nastavení velkou šanci, když zakončil brejk dva na jednoho střelou do gólmana Frederika Andersena, první hvězdy zápasu.

Florida během Jágrova zranění vstřelila v obou zápasech shodně jen jeden gól a prohrála. Tentokrát byla blízko vítězství, ale doposud mlčící kanonýr Corey Perry první trefou sezony vyrovnal v čase 59:55 a penaltový rozstřel rozhodl ve čtvrté sérii Chris Stewart.

Jaškin mimo sestavu

Divoká přestřelka s netypickým průběhem byla k vidění v Chicagu, které podlehlo St. Louis 5:6 v prodloužení. Domácí hokejisté už v 18. minutě vedli 5:2, ale po dvou třetinách bylo skóre vyrovnané. Utkání rozhodl v čase 63:54 Vladimir Tarasenko. V sestavě vítězů chyběl poprvé v sezoně Dmitrij Jaškin, který má na kontě dvě asistence ve 12 zápasech.

Výsledky:

Toronto - Winnipeg 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky: 9. Parenteau, 33. Komarov (Polák) - 4. Byfuglien, 9. Scheifele, 58. Burmistrov, 60. Little. Střely na branku: 26:34. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 92,31 procenta. Diváci: 19.113. Hvězdy zápasu: 1. Burmistrov, 2. Enström (oba Winnipeg), 3. Komarov (Toronto).

Chicago - St. Louis 5:6 v prodl. (5:2, 0:3, 0:0 - 0:1)
Branky: 3. Daňo, 5. Shaw z trest. střílení, 7. Teräväinen, 18. Seabrook, 18. Kane - 4. a 24. Steen, 16. Fabbri, 38. Bouwmeester, 40. Backes, 64. Tarasenko. Střely na branku: 43:29. Diváci: 21.676. Hvězdy zápasu: 1. Seabrook (Chicago), 2. Steen (St. Louis), 3. Kane (Chicago).

Vancouver - Pittsburgh 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Branky: 54. D. Sedin, 59. Hansen - 5. Perron, 48. Crosby, 51. Fehr. Střely na branku: 20:23. Diváci: 18.570. Hvězdy zápasu: 1. Kessel (Pittsburgh), 2. Hansen, 3. D. Sedin (oba Vancouver).

Anaheim - Florida 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 28. a rozhodující sam. nájezd Stewart, 60. Perry - 26. Grimaldi, 38. Gudbranson. Střely na branku: 39:25. Diváci: 15.169. Hvězdy zápasu: 1. Andersen (Anaheim), 2. Luongo (Florida), 3. Perry (Anaheim).

Témata:  NHLSporthokejpavelecWinnipegjágr