Vrbata kopíroval Jágra. Blesková lapačka ukradla střelci gól

Autor: mto
0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Zámořské lapačky - české umění 2:0. Jaormír Jágr v sobotu večer ztroskotal na výstroji akrobata Jonathana Quicka z Los Angeles a o den později dopadl prakticky stejně i Radim Vrbata z Vancouveru. Před ním skryl puk mladík Keith Kinkaid z New Jersey. I díky němu nakonec Devils slavili výhru 4:3 v prodloužení.

Pořád má střelecký čuch, už se zvedl po nepodařeném začátku sezony, přesto kousek chybí k absolutní pohodě. V neděli proti New Jersey byl znovu nejaktivnějším střelcem mužstva a vlastně i celého zápasu, 6 střel na bránu, to nikdo jiný nezvládl. Však je také třetím nejaktivnějším střelcem NHL! Už chybí jen trochu štěstí.

V první třetině například čtyřiatřicetiletý útočník napálil tyč a ještě mrzutější určitě byl v závěru třetiny druhé.

Tam předvedl svůj střelecký instinkt a v přesilové hře 4 na 3 zůstal nepochopitelně nekrytý sám mezi kruhy. Od modré čáry dostal puk, udělal pár kroků, položil si gólmana Kinkaida, kotouč mu ale uložil přímo do lapačky, která ležela u vzdálenější tyče. Byl sice teprve konec druhé třetiny, ale stav hry byl 3:3. Mohlo se klidně jednat o vítězný gól...

Hvězdou momentu byl tedy nakonec Kinkaid, který se do akce dostal po dlouhé době. Deset předchozích utkání totiž odchytala jednička Cory Schneider. "Nebudu vám nic nalhávat, chvíli mi to trvalo, než jsem se do toho dostal," řekl pro NHL.com po utkání gólman, který naskočil teprve do svého třiadvacátého utkání v soutěži.

Jeho výkon byl ale hodně důležitý. Hráči Devils si totiž až podezřele užívali pobyt na trestné lavici a hra obrany a muže s maskou byla tedy klíčová. "Když jsme Kinkaida potřebovali, vždycky pro nás vytáhl důležitý zákrok," chválil po zápase střelec vítězného gólu Kyle Palmieri.

Hosté: 02:20. Higgins, 31:57. Edler, 34:06. Baertschi

Domácí: Kinkaid (Schneider) – Larsson, Greene, Severson, Moore, Schlemko, Merrill – Stempniak, Henrique, Cammalleri – Palmieri, Zajac, Tlustý – Tootoo, Josefson, Kalinin – O´Neill, Gionta, Farnham

Hosté: Miller (Bachman) – Tanev, Edler, Bartkowski, Hamhuis, Weber, Hutton – Vrbata, H. Sedin, D. Sedin – Virtanen, Sutter, Burrows – Hansen, Horvat, Baertschi – Dorsett, McCann, Higgins