Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
16. listopadu 2015 • 06:40

Rangers dál jedou na vítězné vlně. I díky luxusnímu gólu z půlky

UŽ V PÁTEK! Velký průvodce ke startu HET ligy. Plus dárek PEXESO UŽ V PÁTEK! Velký průvodce ke startu HET ligy. Plus dárek PEXESO
Kuriózní skreč Plíškové. V Číně strčila palec do větráku, skončila v slzách Kuriózní skreč Plíškové. V Číně strčila palec do větráku, skončila v slzách

SOUHRN | Hokejisté New Yorku Rangers porazili v nedělním utkání NHL Toronto 4:3 a prodloužili svou vítěznou sérii na devět zápasů. Jezdci se tak vyhoupli do čela pořadí celé soutěže, kde o dva body přeskočili Montreal. Také ve druhém nedělním utkání uspěl favorit, když Chicago vyhrálo 4:1 nad Calgary.

Rangers získali všechny výhry v základní hrací době s výjimkou předchozího duelu v sobotu Ottawě, kde uspěli až po nájezdech. A také zápas o 24 hodin později s Torontem spěl pomalu do prodloužení. Pouhých 54 sekund před závěrečnou sirénou však zlomil nerozhodné skóre 3:3 Mats Zuccarello. Brankář Maple Leafs Jonathan Bernier neudržel lehké nahození Ryana McDonagha od modré čáry a Zuccarello odražený kotouč pohotovou kličkou do bekhendu uklidil do sítě.

Devět výher v řadě vybojovali Rangers naposledy v sezoně 1972-73, kdy zvítězili dokonce desetkrát za sebou. Téměř 40 let starý klubový rekord budou moci vyrovnat ve čtvrtek v Tampě. Už nyní ale předvedli nejlepší start do sezony v historii. Čtrnáct výher a zisk 30 bodů, to se Rangers v prvních osmnácti zápasech ještě nikdy nepodařilo.

Velkou zásluhu na tom má osmadvacetiletý rodák z norského Osla Zuccarello, který kromě vítězného gólu ještě na další dvě branky přihrál a s 18 body je nejproduktivnějším hráčem mužstva. "Ještě nikdy v kariéře jsem necítil takové sebevědomí. Mám i štěstí, že se ke mně odrážejí puky. Snad to tak bude pokračovat. Ale nejdůležitější je, že jsme podeváté vyhráli. Je to cítit v celé kabině. Věříme si teď všichni, je to moc hezký pocit a musíme ho užívat, dokud trvá," popsal Zuccarello.

Také Toronto prožívalo v posledních zápasech vítězné pocity. Maple Leafs si v Madison Square Garden připsali první porážku po třech výhrách a v základní hrací době prohráli poprvé po šesti zápasech. "V některých vyrovnaných zápasech jsme získali aspoň bod. Dnes nás velice mrzí, že jsme ho ztratili, zvlášť proto, že to bylo na samém konci utkání, když jsme si mysleli, že máme hru pod kontrolou," litoval trenér Mike Babcock.

Ten poprvé od 31. října postavil do branky Berniera a doufal, že si vylepší reputaci po porážkách v úvodních sedmi startech sezony. Jenže stal se pravý opak. Kromě zaváhání při rozhodujícím gólu totiž Bernier výrazně chyboval už ve 34. minutě, kdy pustil za svá záda lehkou střelu Dereka Stepana od červené čáry. "Připravil jsem nás dnes o dva body. Vím, že tenhle tým hrál poslední zápasy, kdy jsem měl zdravotní problémy, velmi dobře a já ho dnes nepodržel," litoval Bernier.

Blackhawks rozhodli o svém úspěchu nad Calgary ve druhé třetině, v níž sice od 24. minuty prohrávali 0:1, jenže ještě do poloviny zápasu skóre otočili třemi góly v rozmezí 115 sekund. Gólem a asistencí se na vítězství podílel Patrick Kane, který si tak s 28 body upevnil první místo v produktivitě celé NHL.

Výsledky:

Chicago - Calgary 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky: 27. Kane, 28. Hossa, 29. Panarin, 60. Toews - 24. Jones. Střely na branku: 41:26. Diváci: 21.629. Hvězdy zápasu: 1. Kane, 2. Hossa, 3. Panarin (všichni Chicago).

NY Rangers - Toronto 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Branky: 21. McDonagh, 34. Stepan, 44. Brassard, 60. Zuccarello - 18. Holland, 38. Lupul, 46. Phaneuf. Střely na branku: 30:26. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello, 2. McDonagh (oba Rangers), 3. Phaneuf (Toronto).

Témata:  NHL, Sport, hokej, rangers