Gól číslo 732! Jágr je už čtvrtým nejlepším střelcem NHL

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

SOUHRN | Další milník pokořen. Jaromír Jágr si v zápase Floridy proti Vancouveru (5:4 po nájezdech) připsal svou 732. branku v NHL, čímž se dostal na čtvrté místo v historické tabulce střelců zámořské soutěže. Do této doby se o něj dělil s Marcelem Dionnem. Slavný moment české legendy přišel dvanáct sekund před koncem první třetiny, kdy Jágr v přesilové hře vyrovnával na 2:2.

Před slavnou osmašedesátkou je se 741 brankami Brett Hull, Gordie Howe (801) a nedostižný Wayne Gretzky, který dal 894 gólů. Povedený večer ozdobil kladenský rodák ještě asistencí na branku Ekblada.

Divokou přestřelku přinesla už první třetina, ve které padly čtyři góly. Hosté šli do vedení už v sedmé minutě utkání, domácí reagovali vyrovnávací trefou Thorntona.

Canucks získali díky brance Baertschiho znovu těsný náskok, ani to jim však na výhru po prvních dvaceti minutách nestačilo. Dvanáct sekund před koncem uzavřel účet první dvacetiminutovky šťastnou trefou Jágr.

Prostřední část za tou úvodní, pokud jde o počet branek, nezaostala. Panthers poslal v 26. minutě do vedení Trocheck, hosté však reagovali o 31 sekund později, kdy vyrovnával Dorsett.

Druhý velký moment české legendy přišel ve 29. minutě, kdy se asistencí podílel na brance Ekblada. Ani to však nebyl konec. Na 4:4 vyrovnával v čase 34:40 Daniel Sedin. Ve třetí třetině se gólové hody zastavily, o vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. O bod navíc pro Floridu rozhodl Barkov.

Krejčí nahrával

Skvělou gólovou přihrávku předvedl David Krejčí, jehož Boston zdolal New Jersey 2:1 po nájezdech. Český útočník se blýskl v 7. minutě, kdy chytrým bekhendovým pasem od zadního mantinelu vybídl ke skórování Louie Erikssona. Za hosty, do jejichž sestavy se nevešel Patrik Eliáš, vyrovnal ve druhé třetině Andy Green, o výhře Bruins pak rozhodl hned v první sérii penaltového rozstřelu Ryan Spooner.

Boston vyhrál jedenáctý zápas z uplynulých čtrnácti a v Atlantické divizi ztrácí už jediný bod na vedoucí Montreal, přičemž má dva zápasy k dobru. "Líbí se mi, co vidím a v úterý proti St. Louis uděláme všechno pro to, abychom před Vánoci skončili vítězně," řekl kouč Claude Julien.

Autor vítězného gólu Spooner proměnil nájezd poprvé v kariéře - dosud měl bilanci 0-5. "Trenér mi řekl, abych si věřil stejně jako na tréninku. A pak jsem skočil na led a viděli jste to sami," usmíval se Spooner, který si najel od pravého mantinelu a zavěsil přesnou střelou švihem.

Mrázek má desátou výhru

Desátou výhru v sezoně vychytal Petr Mrázek, jenž si připsal 26 zákroků při vítězství Detroitu 4:2 nad Calgary. Asistenci u druhého gólu Flames zaznamenal Jiří Hudler. Red Wings rozhodli zápas ve druhé třetině, kterou vyhráli 3:1. V první dvacetiminutovce branka nepadla.

Po třech týdnech se do sestavy Detroitu vrátil Jakub Kindl, který v obraně nahradil zraněného Jonathana Ericssona. Svého debutu v NHL se nedočkal Tomáš Nosek, jenž byl povolán z farmy jako případná náhrada za Henrika Zetterberga. Švédský útočník, kterého po posledním zápase trápily problémy v dolní části těla, nakonec nastoupil.

Petr Mrázek zastavil i tuto střelu Markuse GranlundaFoto ČTK/AP

Výsledky:

Florida - Vancouver 5:4 po sam. nájezdech (2:2, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 13. Thornton, 20. Jágr, 26. Trocheck, 29. Ekblad (Jágr), rozh. nájezd Barkov - 7. Hansen, 16. Bärtschi, 27. Dorsett, 35. D. Sedin. Střely na branku: 42:34. Diváci: 13.459. Hvězdy zápasu: 1. Jágr, 2. Barkov (oba Florida), 3. Hansen (Vancouver).

Boston - New Jersey 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 7. Eriksson (Krejčí), rozh. nájezd Spooner - 22. Greene. Střely na branku: 39:30. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Gustavsson (Boston), 2. Schneider (New Jersey), 3. Spooner (Boston).

Chicago - San Jose 4:3 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 5. Anisimov, 16. Kane, 47. Shaw, 63. Toews - 8. Donskoi, 14. Wingels, 35. Pavelski. Střely na branku: 32:36. Diváci: 22.096. Hvězdy zápasu: 1. Toews, 2. Crawford, 3. Shaw (všichni Chicago).

Detroit - Calgary 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Branky: 28. Larkin, 29. Richards, 38. Nyquist, 60. Abdelkader - 22. Wideman, 58. Hamilton (Hudler). Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 28 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,9 procenta. Střely na branku: 35:28. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Larkin, 2. Zetterberg (oba Detroit), 3. Wideman (Calgary).

NY Rangers - Washington 3:7 (3:1, 0:4, 0:2)
Branky: 14. Miller, 16. Kreider, 19. Boyle - 13. a 40. Williams, 26. Kuzněcov, 28. Oshie, 32. Ovečkin, 43. Chimera, 45. Johansson. Střely na branku: 36:30. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Williams, 2. Bäckström, 3. Johansson (všichni Washington).

Tampa Bay - Ottawa 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 8. a 59. Stamkos, 6. Nestěrov, 23. Angelidis, 59. Killorn - 5. Smith, 35. Karlsson. Střely na branku: 35:25. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Nestěrov (Tampa), 2. Karlsson (Ottawa), 3. Angelidis (Tampa).