Bijec Bostonu vypnul Tlustého: Zaplatí pokutu půl milionu

Autor: ČTK, jab
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Chvilka nepozornosti a BUM. Mžitky, černo před očima. Jiří Tlustý schytal ve 35. minutě nedělního utkání s Bostonem (1:2 SN) těžký vypínák. Ze strany tělem do hlavy trefil českého forvarda útočník Bruins Max Talbot. Rozhodčí faul nepotrestali, vedení NHL už ano.

Talbot dostal od vedení soutěže trest na dva zápasy. Jednatřicetiletý Kanaďan zasáhl Tlustého, který předtím už odehrál kotouč, ve 35. minutě pravou stranou těla do hlavy.

Sudí Mike Leggo a Gord Dwyer jej za to nevyloučili, ale revize z videozáznamu prokázala, že se jednalo o nedovolené bránění.

Talbot vynechá dnešní domácí duel se St. Louis a sobotní zápas s Buffalem. Přijde o téměř 20 tisíc dolarů (500 000 korun) ze svého příjmu. V této sezoně si vítěz Stanleyova poháru z roku 2009, který Pittsburghu zajistil vítězným gólem v rozhodující utkání, připsal ve 13 duelech jeden bod za branku.