Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
10. ledna 2016 • 07:25

Pastrňák a Nestrašil slaví góly, Hertl odehrál TOP zápas sezony

Anketa s redaktory: Důvody neúspěchu na EURO? Selhání opor, nekomunikace útoku a obrany Anketa s redaktory: Důvody neúspěchu na EURO? Selhání opor, nekomunikace útoku a obrany
Přes milion korun Voráčkově nadaci! Hokejisté na hřišti opět bavili Přes milion korun Voráčkově nadaci! Hokejisté na hřišti opět bavili

Hokejový útočník Tomáš Hertl odehrál nejlepší zápas probíhajícího ročníku NHL, když dvěma góly a jednou asistencí režíroval jednoznačnou výhru San Jose 7:0 nad Torontem. V sobotním programu soutěže přispěl ještě Andrej Nestrašil jednou trefou k výhře Caroliny 4:3 v prodloužení na ledě Columbusu. Skóroval i David Pastrňák, ale byl jediným střelcem Bostonu, který podlehl v Ottawě 1:2 v prodloužení.

Český útočník Tomáš Hertl v utkání proti Torontu ukázal své ofenzivní schopnosti. Nejdříve projevil šikovnost, když skvělým pasem z rohu kluziště uvolnil před brankou Patricka Marleau, který zvýšil na 3:0.

Při svých gólech poté pražský rodák demonstroval sílu a dobrou orientaci v předbrankovém prostoru. V obou případech stál Hertl zaparkovaný na hranici brankoviště a dorážkami uzavřel skóre prostřední třetiny (4:0) i celého zápasu. Na druhé straně se utkání nepovedlo Romanu Polákovi. Český obránce si do tabulky pravdy připsal tři záporné body.

Nestrašil otevřel gólový účet v přesilové hře střelou z pravého kruhu a Carolina postupně zvýšila vedení až na 3:0. Zdálo se, že hosté mají zápas pod kontrolou, jenže Columbus nakopla v závěru druhé části trefa v oslabení a zápas dotáhl až do prodloužení. V něm rozhodl o výhře Hurricanes Jordan Staal. "Vítězství nás stálo hodně sil. Přesilovky pro nás byly velkou zbraní, dokud jsme v ní neinkasovali. Úplně to otočilo zápas. Dodalo jim to hodně energie," řekl Nestrašil.

Pastrňák, který o den dříve nastoupil k utkání v NHL poprvé od 31. října, vyrovnal na začátku druhé třetiny tečí střely Zdena Cháry. Na další gól se čekalo až do prodloužení. V něm střelu útočníka Bostonu Louie Erikssona zastavila tyč a z následného protiútoku se nemýlil domácí Mark Stone. V dresu Ottawy si připsal pěknou přihrávku u prvního gólu Milan Michálek, který založil přečíslení.

Chvilkovou radost ze vstřelené branky si užil i Radko Gudas, který skóroval naposledy v prosinci 2014. Opakované záběry ale prokázaly, že do střely, kterou český obránce zpečetil výhru Philadelphie 4:0 nad New Yorkem Islanders, vložil ještě hůl Sean Couturier a branka byla díky jemné teči připsána nakonec jemu.

Mezi střelci byl na krátký okamžik uveden i Martin Hanzal, jehož pokus ale usměrnil do branky Tobias Rieder. Akce obou útočníků znamenala na začátku poslední třetiny důležitý druhý gól Arizony, která nakonec porazila Nashville 4:0. Asistenci si připsal také Tomáš Plekanec, po jehož vyhraném vhazování skóroval P. K. Subban. Šlo ale o jedinou gólovou radost Montrealu, který doma podlehl Pittsburghu 1:3.

NHL:

New York Rangers - Washington 3:4 v prodl. (0:1, 0:1, 3:1 - 0:1)
Branky: 46. Lindberg, 50. Hayes, 54. Stalberg - 20. a 62. Ovečkin, 24. Williams, 60. Bäckström. Střely na branku: 26:31. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Bäckström (oba Washington), 3. McDonagh (NY Rangers).

Philadelphia - New York Islanders 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 22. Raffl, 29. Medveděv, 51. Read, 56. Sean Couturier (R. Gudas). Střely na branku: 31:20. Diváci: 19.874. Hvězdy zápasu: 1. Read, 2. Mason, 3. Medveděv (všichni Philadelphia).

Montreal - Pittsburgh 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 31. Subban (Plekanec) - 28. Hörnqvist, 35. Rust, 60. Fehr. Střely na branku: 34:32. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Fleury (Pittsburgh), 2. Condon, 3. Subban (oba Montreal).

Ottawa - Boston 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 14. Zibanejad (M. Michálek), 65. Stone - 21. Pastrňák. Střely na branku: 40:34. Diváci: 19.125. Hvězdy zápasu: 1. Stone, 2. Zibanejad, 3. C. Anderson (všichni Ottawa).

Columbus - Carolina 3:4 v prodl. (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)
Branky: 36. Atkinson, 45. Wennberg, 52. J. Anderson - 11. Nestrašil, 22. Versteeg, 28. Liles, 63. J. Staal. Střely na branku: 24:30. Hvězdy zápasu: 1. J. Staal (Carolina), 2. J. Anderson (Columbus), 3. Liles (Carolina).

San Jose - Toronto 7:0 (0:0, 4:0, 3:0)
Branky: 38. a 52. Hertl, 25. Burns, 29. Nieto, 36. Pavelski (Hertl), 45. Karlsson, 50. Donskoi. Střely na branku: 31:28. Diváci: 17.281. Hvězdy zápasu: 1. M. Jones, 2. Hertl, 3. Burns (všichni San Jose).

Dallas - Minnesota 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 57. Jamie Benn - 24. R. Carter, 32. Vanek. Střely na branku: 35:25. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk (Minnesota), 2. Niemi (Dallas), 3. Suter (Minnesota).

Arizona - Nashville 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 41. a 58. Rieder (na první Hanzal), 24. Vermette, 60. Duclair. Střely na branku: 29:26. Diváci: 12.345. Hvězdy zápasu: 1. Domingue, 2. Rieder, 3. Vermette (všichni Arizona).

Vancouver - Tampa Bay 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 16. Bärtschi, 58. Horvat - 4. Killorn, 53. Filppula, 64. Kučerov. Střely na branku: 23:35. Diváci: 18.335. Hvězdy zápasu: 1. Horvat (Vancouver), 2. Kučerov, 3. Filppula (oba Tampa Bay).

Los Angeles - St. Louis 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 30. Kopitar - 33. Pietrangelo, rozhodující sam. nájezd Brouwer. Střely na branku: 27:16. Diváci: 18.413. Hvězdy zápasu: 1. Parayko (St. Louis), 2. Kopitar (Los Angeles), 3. Brouwer (St. Louis).