Pastrňák a Nestrašil slaví góly, Hertl odehrál TOP zápas sezony

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejový útočník Tomáš Hertl odehrál nejlepší zápas probíhajícího ročníku NHL, když dvěma góly a jednou asistencí režíroval jednoznačnou výhru San Jose 7:0 nad Torontem. V sobotním programu soutěže přispěl ještě Andrej Nestrašil jednou trefou k výhře Caroliny 4:3 v prodloužení na ledě Columbusu. Skóroval i David Pastrňák, ale byl jediným střelcem Bostonu, který podlehl v Ottawě 1:2 v prodloužení.

Český útočník Tomáš Hertl v utkání proti Torontu ukázal své ofenzivní schopnosti. Nejdříve projevil šikovnost, když skvělým pasem z rohu kluziště uvolnil před brankou Patricka Marleau, který zvýšil na 3:0.

Při svých gólech poté pražský rodák demonstroval sílu a dobrou orientaci v předbrankovém prostoru. V obou případech stál Hertl zaparkovaný na hranici brankoviště a dorážkami uzavřel skóre prostřední třetiny (4:0) i celého zápasu. Na druhé straně se utkání nepovedlo Romanu Polákovi. Český obránce si do tabulky pravdy připsal tři záporné body.

Nestrašil otevřel gólový účet v přesilové hře střelou z pravého kruhu a Carolina postupně zvýšila vedení až na 3:0. Zdálo se, že hosté mají zápas pod kontrolou, jenže Columbus nakopla v závěru druhé části trefa v oslabení a zápas dotáhl až do prodloužení. V něm rozhodl o výhře Hurricanes Jordan Staal. "Vítězství nás stálo hodně sil. Přesilovky pro nás byly velkou zbraní, dokud jsme v ní neinkasovali. Úplně to otočilo zápas. Dodalo jim to hodně energie," řekl Nestrašil.

Pastrňák, který o den dříve nastoupil k utkání v NHL poprvé od 31. října, vyrovnal na začátku druhé třetiny tečí střely Zdena Cháry. Na další gól se čekalo až do prodloužení. V něm střelu útočníka Bostonu Louie Erikssona zastavila tyč a z následného protiútoku se nemýlil domácí Mark Stone. V dresu Ottawy si připsal pěknou přihrávku u prvního gólu Milan Michálek, který založil přečíslení.

Chvilkovou radost ze vstřelené branky si užil i Radko Gudas, který skóroval naposledy v prosinci 2014. Opakované záběry ale prokázaly, že do střely, kterou český obránce zpečetil výhru Philadelphie 4:0 nad New Yorkem Islanders, vložil ještě hůl Sean Couturier a branka byla díky jemné teči připsána nakonec jemu.

Mezi střelci byl na krátký okamžik uveden i Martin Hanzal, jehož pokus ale usměrnil do branky Tobias Rieder. Akce obou útočníků znamenala na začátku poslední třetiny důležitý druhý gól Arizony, která nakonec porazila Nashville 4:0. Asistenci si připsal také Tomáš Plekanec, po jehož vyhraném vhazování skóroval P. K. Subban. Šlo ale o jedinou gólovou radost Montrealu, který doma podlehl Pittsburghu 1:3.

NHL:

New York Rangers - Washington 3:4 v prodl. (0:1, 0:1, 3:1 - 0:1)
Branky: 46. Lindberg, 50. Hayes, 54. Stalberg - 20. a 62. Ovečkin, 24. Williams, 60. Bäckström. Střely na branku: 26:31. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Bäckström (oba Washington), 3. McDonagh (NY Rangers).

Philadelphia - New York Islanders 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 22. Raffl, 29. Medveděv, 51. Read, 56. Sean Couturier (R. Gudas). Střely na branku: 31:20. Diváci: 19.874. Hvězdy zápasu: 1. Read, 2. Mason, 3. Medveděv (všichni Philadelphia).

Montreal - Pittsburgh 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 31. Subban (Plekanec) - 28. Hörnqvist, 35. Rust, 60. Fehr. Střely na branku: 34:32. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Fleury (Pittsburgh), 2. Condon, 3. Subban (oba Montreal).

Ottawa - Boston 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 14. Zibanejad (M. Michálek), 65. Stone - 21. Pastrňák. Střely na branku: 40:34. Diváci: 19.125. Hvězdy zápasu: 1. Stone, 2. Zibanejad, 3. C. Anderson (všichni Ottawa).

Columbus - Carolina 3:4 v prodl. (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)
Branky: 36. Atkinson, 45. Wennberg, 52. J. Anderson - 11. Nestrašil, 22. Versteeg, 28. Liles, 63. J. Staal. Střely na branku: 24:30. Hvězdy zápasu: 1. J. Staal (Carolina), 2. J. Anderson (Columbus), 3. Liles (Carolina).

San Jose - Toronto 7:0 (0:0, 4:0, 3:0)
Branky: 38. a 52. Hertl, 25. Burns, 29. Nieto, 36. Pavelski (Hertl), 45. Karlsson, 50. Donskoi. Střely na branku: 31:28. Diváci: 17.281. Hvězdy zápasu: 1. M. Jones, 2. Hertl, 3. Burns (všichni San Jose).

Dallas - Minnesota 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 57. Jamie Benn - 24. R. Carter, 32. Vanek. Střely na branku: 35:25. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk (Minnesota), 2. Niemi (Dallas), 3. Suter (Minnesota).

Arizona - Nashville 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 41. a 58. Rieder (na první Hanzal), 24. Vermette, 60. Duclair. Střely na branku: 29:26. Diváci: 12.345. Hvězdy zápasu: 1. Domingue, 2. Rieder, 3. Vermette (všichni Arizona).

Vancouver - Tampa Bay 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 16. Bärtschi, 58. Horvat - 4. Killorn, 53. Filppula, 64. Kučerov. Střely na branku: 23:35. Diváci: 18.335. Hvězdy zápasu: 1. Horvat (Vancouver), 2. Kučerov, 3. Filppula (oba Tampa Bay).

Los Angeles - St. Louis 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 30. Kopitar - 33. Pietrangelo, rozhodující sam. nájezd Brouwer. Střely na branku: 27:16. Diváci: 18.413. Hvězdy zápasu: 1. Parayko (St. Louis), 2. Kopitar (Los Angeles), 3. Brouwer (St. Louis).