Voráček zařídil třemi body výhru, Florida schytala krutý debakl

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

SOUHRN | Jakub Voráček zařídil ve středečním utkání NHL gólem a dvěma asistencemi vítězství Philadelphie 3:2 nad Bostonem a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Florida s Jaromírem Jágrem utržila nejvyšší porážku v sezoně. V Calgary schytala debakl 0:6, k čemuž dvěma přihrávkami přispěl i Jiří Hudler.

Voráček zaznamenal podruhé v sezoně v utkání tři body. Produktivní večer odstartoval kladenský odchovanec v 18. minutě, kdy dorážkou otevřel gólový účet zápasu. Prostřední pasáž patřila hostům, kteří zásahy Kevana Millera a Louie Erikssona otočili skóre, ale poslední slovo měli Flyers.

Nejdříve Voráček v přečíslení přihrál skórujícímu Waynu Simmondsovi a připsal si jubilejní 400. asistenci v NHL. Poté založil rozhodující akci: vypadalo to, jakoby svým pasem hledal mezi kruhy Claudea Girouxe, jemuž puk přeskočil hokejku, ale z druhé vlny najížděl obránce Mark Streit a dorážkou vlastní střely dal vítězný gól.

"Voráček mi to přihrával, zachytil mě trochu mimo pozici. Původně jsem si myslel, že to je pro Girouxe, byl přímo přede mnou. Nevystřelil jsem dobře, zblokovali to, ale náhle jsem měl puk zase na holi a vyšlo to," líčil Streit, který zařídil čtvrtou výhru v řadě. "Obrovsky důležitou, zvláště proti diviznímu soupeři. Je potřeba v tom pokračovat," řekl Voráček.

Philadelphia závěrečný obrat učinila ve třetí třetině během 92 sekund a autor vítězné trefy přiznal, že před dvěma třemi měsíci by zřejmě v takovém stylu zápas už nezvládli. "Všechno je to o sebevědomí. V poslední době jsme se hodně zlepšili, neztrácíme víru a nepanikaříme. Dřeme, držíme se plánu a vyplácí se nám to," podotkl Streit. Bostonu v sestavě chyběl kvůli drobnému zranění David Pastrňák.

Kanonýr Bennett šokoval Floridu

Základ vítězství položilo Calgary v úvodní třetině, v níž si vypracovalo čtyřbrankový náskok. Obraně hostů činil potíže zejména Sam Bennett, který měl už v čase 17:01 na kontě první hattrick kariéry a v poslední minutě čtvrtým gólem v zápase zpečetil výhru domácích. Kanadskému útočníkovi přihrál na dvě branky Hudler.

"Je to úžasný pocit. Ani nevím, co mi problesklo hlavou. Nejspíš jsem měl vymazáno. Byl to jeden z těch zápasů, kdy vám to tam padá. A měl jsem i štěstí," uvedl Bennett, který je v 19 letech nejmladším střelcem hattricku v klubové historii Calgary.

Florida, která vyslala v utkání jen 15 střel, nebodovala poprvé od 12. prosince.

Výsledky:

Toronto - Columbus 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 58. Boyes - 16. Jenner, 37. Wennberg, 60. Dubinsky. Střely na branku: 42:22. Diváci: 18.903. Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo, 2. Jones, 3. Jenner (všichni Columbus).

Philadelphia - Boston 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Branky: 18. Voráček, 51. Simmonds (Voráček), 52. Streit (Voráček) - 29. K. Miller, 37. Eriksson. Střely na branku: 21:32. Diváci: 19.704. Hvězdy zápasu: 1. Voráček, 2. Giroux, 3. Streit (všichni Philadelphia).

Calgary - Florida 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
Branky: 1., 13, 18. a 60. Bennett (na první a čtvrtou Hudler), 6. Gaudreau, 34. Raymond. Střely na branku: 36:15. Diváci: 18.702. Hvězdy zápasu: 1. Bennett, 2. Hamilton, 3. Backlund (všichni Calgary).

Anaheim - Ottawa 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 28. Cogliano, 56. Theodore, 58. Hagelin, 59. Silfverberg - 37. Lazar. Střely na branku: 38:25. Diváci: 15.791. Hvězdy zápasu: 1. Theodore, 2. Lindholm, 3. Andersen (všichni Anaheim).