Mrázek drtí soupeře, proti Arizoně si připsal pátou výhru v řadě

0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Hokejový brankář Petr Mrázek zneškodnil ve čtvrtečním utkání NHL 27 střel a dovedl Detroit k vítězství 3:2 v prodloužení na ledě Arizony. Český gólman si připsal výhru v každém z posledních pěti utkání, v nichž startoval. Radim Vrbata byl jediným střelcem Vancouveru, který prohrál ve Washingtonu 1:4.

Mrázek inkasoval obě branky v prostřední třetině, když ho z dorážek překonali Oliver Ekman-Larsson a Shane Doan. Detroit dvougólové manko smazal až v závěrečných deseti minutách díky využitým přesilovým hrám. V prodloužení se pak ostravský rodák vytáhl při šancích Tobiase Riedera a Martina Hanzala a vzápětí o zisku druhého bodu pro Detroit rozhodl Danny DeKeyser.

Vrbata skóroval téměř po měsíci, když v 52. minutě doklepl za stavu 0:3 v přesilové hře pět na tři odražený puk do branky. Gólman Washingtonu Braden Holtby hostům ale více nepovolil a v závěru pečetil výhru druhou trefou v utkání Jevgenij Kuzněcov. Do statistik se z českých hráčů ještě ve čtvrtečním programu NHL zapsal Andrej Nestrašil, který jednou asistencí přispěl k výhře Caroliny 4:1 na ledě St. Louis.

U vítězné branky Chicaga zaznamenal asistenci Michal Rozsíval, jehož střelu dorazil Ryan Garbutt a už ve třinácté minutě stanovil v Montrealu gólem na 2:1 konečné skóre. Trenér obhájců Stanleyova poháru Joel Quenneville si připsal 783. výhru a v historické tabulce se na druhém místě osamostatnil od Ala Arboura. Před ním je už jen Scotty Bowman s 1244 výhrami.

Zatímco Chicago má v Západní konferenci stejně bodů jako vedoucí Dallas, Montreal se tabulkou propadá. Kanadský klub odstartoval soutěž devíti výhrami, ale v posledních 18 zápasech prohrál čtrnáctkrát a je na hranici postupu do play off. I když týmu chybí brankářská hvězda Carey Price, na vině je hlavně nízká produktivita. V devíti z minulých 14 proher dali Canadiens maximálně jeden gól.

"Musíme zůstat pozitivní. Nikdy to není jednoduché. Už jsem v lize delší dobu a žádná sezona nebyla snadná. Musíme najít cestu, jak z toho ven," uvedl Tomáš Plekanec, který ve druhé třetině zazdil gólovou šanci. "Měl jsem úplně volnou bránu, ale tak moc jsem to chtěl dát, až jsem minul. To se přesně stává, když se nedaří. Musíme se s tím poprat," dodal český útočník.

Ve čtvrtečním programu NHL se z českých hráčů zapsal do statistik Andrej Nestrašil, který jednou asistencí přispěl k výhře Caroliny 4:1 na ledě St. Louis. Pražský rodák se podepsal pod úvodní branku zápasu, když ve středním pásmu získal kotouč, namířil si to k brance a jeho zblokovanou střelu z mezikruží dorazil

NHL:

NY Islanders - NY Rangers 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky: 42. Nelson, 45. Leddy, 60. Okposo - 40. M. Staal. Střely na branku: 32:35. Diváci: 15.795. Hvězdy zápasu: 1. Leddy, 2. Nelson, 3. Pelech (všichni NY Islanders).

Washington - Vancouver 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky: 27. a 60. Kuzněcov, 33. Alzner, 42. Wilson - 52. Vrbata. Střely na branku: 40:30. Diváci: 18.605. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Holtby, 3. Alzner (všichni Washington).

Montreal - Chicago 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky: 11. Byron - 9. Toews, 13. Garbutt (Rozsíval). Střely na branku: 40:33. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Crawford (Chicago), 2. Emelin, 3. Byron (oba Montreal).

St. Louis - Carolina 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Branky: 48. Lehterä - 22. Skinner (Nestrašil), 44. Pesce, 48. McGinn, 57. Nash. Střely na branku: 24:28. Diváci: 19.282. Hvězdy zápasu: 1. Skinner, 2. Pesce, 3. Hainsey (všichni Carolina).

Winnipeg - Nashville 5:4 v prodl. (0:1, 3:0, 1:3 - 1:0)
Branky: 27. a 35. Byfuglien, 30. Little, 46. Ehlers, 61. Wheeler - 1. Fiala, 50. Johansen, 32. Nystrom, 60. Neal. Střely na branku: 24:35. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Byfuglien, 2. Ladd (oba Winnipeg), 3. Johansen (Nashville).

Colorado - New Jersey 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 1. Duchene, 28. Barrie, 60. Söderberg. Střely na branku: 26:27. Diváci: 15.536. Hvězdy zápasu: 1. Pickard, 2. Duchene, 3. Tanguay (všichni Colorado).

Arizona - Detroit 2:3 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 25. Ekman-Larsson, 39. Doan - 52. Dacjuk, 55. Nyquist, 63. DeKeyser. Střely na branku: 29:25. Petr Mrázek odchytal za Detroit celé utkání, inkasoval dvě branky z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 93,1 procenta. Diváci: 12.014. Hvězdy zápasu: 1. DeKeyser (Detroit), 2. Ekman-Larsson (Arizona), 3. Dacjuk (Detroit).

San Jose - Edmonton 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 12. Vlasic, rozhodující sam. nájezd Pavelski - 29. Jakupov. Střely na branku: 33:21. Diváci: 15.379. Hvězdy zápasu: 1. Jones (San Jose), 2. Jakupov (Edmonton), 3. Couture (San Jose).

3. St. Louis 47 25 7 15 117:118 57
4. Minnesota 43 22 8 13 113:102 52
5. Colorado 45 22 3 20 128:127 47
6. Nashville 44 19 8 17 113:123 46
7. Winnipeg 44 20 3 21 117:129 43