Autor: jab
0
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

Ve fanshopech Chicaga a Tampy mohou v příštích dnech očekávat nápor. Horký artikl? Kšiltovky. V nočních zápasech NHL útočník Blackhawks Patrick Kane a ruský snajpr Lightning Vladislav Naměstnikov zaznamenali po třech gólech. A pokrývky hlavy letěly k ledu.

Ostřílený kanonýr Chicaga Kane se třemi góly postaral o výhru Blackhawks 4:1 v Torontu a prodloužení vítězné série už na deset zápasů. Vladislav Naměstnikov stejným počinem zařídil triumf Tampy Bay 5:4 v prodloužení nad Pittsburghem.

"Hrajeme výborně. A samozřejmě, když máte v týmu hráče, jako je Kane, je všechno mnohem jednodušší," chválil svou hvězdu trenér Chicaga Joel Quenneville, který působí v klubu už osmou sezonu a před pár dny podepsal nový kontrakt až do roku 2020.

Kaneův první hattrick v základní části

Kane má za sebou zápasů v NHL 623, v nichž nasázel 233 branek, hattrick se mu ale dosud povedl jen dvakrát v play off. "A ty bych asi za nic nevyměnil, byly dost důležité," usmál se trojnásobný vítěz Stanley Cupu, který je prvním americkým hokejistou v historii NHL, jenž v úvodních devíti sezonách své kariéry vstřelil pokaždé přes 20 branek.

Letos jich má sedmadvacetiletý útočník na kontě už 28 a je nejlepším střelcem ligy, s 67 body navíc vede i tabulku produktivity. Druhý Jamie Benn z Dallasu na něho ztrácí už propastných třináct bodů.

79. Voráček (Philadelphia) 41 29 (5+24)

Fakt, že šlo o Kaneův premiérový hattrick, kouče Quennevillea překvapil. "Vážně? To není možné. Tak to je má chyba, asi mu dávám na ledě málo prostoru," usmál se sedmapadesátiletý rodák z Kanady, který nechává hrát Kanea v průměru "jen" 21 minut za zápas.

Stejně jako Kane dal svůj první hattrick v základní části i Vladislav Naměstnikov. A byl o to sladší, že třetí gól 23letého Rusa rozhodl v prodloužení o výhře Lightning nad Pittsburghem.

"Je to úžasný pocit. A ještě lepší je, že jsme díky tomu získali dva body," radoval se Naměstnikov po čtvrté výhře Tampy v řadě.

A recept prvního centra Tampy na úspěch? "Praxe. Čím více zápasů v NHL hraji, tím se cítím lépe. Více si věřím, takže snad to nebyl můj poslední hattrick," prohlásil sebevědomě majitel 91 startů v NHL.

Patrick Kane má na kontě letos už 28 branek a je nejlepším střelcem ligy, s 67 body navíc vede i tabulku produktivity