23. února 2016 • 06:45

Hertlův zápas! Dal dva góly a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání

UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče
Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol

Český útočník Tomáš Hertl přispěl v pondělním utkání NHL dvěma góly k výhře hokejistů San Jose 6:3 na ledě St. Louis a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Dvě asistence zaznamenal David Pastrňák, jeho Boston ale prohrál s Columbusem 4:6.

Hertl byl autorem prvních dvou gólů v utkání. Nejprve v 5. minutě otevřel skóre po hbitém výpadu zpoza branky, v 11. minutě zvýšil na 2:0 pro hosty pohotovou dorážkou v přesilové hře poté, co byl na pět minut a do konce utkání vyloučen za naražení na mantinel domácí útočník Ryan Reaves. Třináctým a čtrnáctým zásahem v sezoně Hertl navázal na trefu v minulém duelu proti Carolině.

Ve 13. minutě dostal Žraloky do tříbrankového vedení v přesilovce pět na tři Logan Couture, brankář domácích Brian Elliott se navíc zranil a předčasně střídal. Vedle tří inkasovaných gólů měl na kontě i dvanáct zákroků, hosté totiž přestříleli St. Louis v první třetině v poměru 17:7. Blues sice dokázali snížit na 2:3, jenže Sharks pak znovu utekli do vedení 5:2 a vítězství už si pohlídali.

"Měli jsme dobrý start do utkání, samozřejmě nám pomohla ta pětiminutová přesilová hra. Vždy se hraje lépe, když máte náskok, a my jsme s ním dnes naložili dobře," radoval se Joe Thornton, který stejně jako Hertl vstřelil dva góly a navíc ještě na další dva přihrál.

Žraloci vybojovali 21. výhru na hřišti soupeře, což je spolu s Washingtonem nejvíc v celé NHL. Zároveň si připsali čtrnácté vítězství z posledních dvaceti zápasů a v tabulce Pacifické divize už ztrácejí jen tři body na vedoucí Los Angeles.

Boston v souboji s Columbusem od začátku zápasu dotahoval ztrátu, když prohrával 0:1, 1:2, 2:4, 3:5 a vždy se přiblížil pouze na rozdíl jediného gólu. Tři minuty před koncem třetí třetiny odvolali Bruins brankáře a po přihrávkách Pastrňáka a Davida Krejčího snížil na 4:5 Loui Eriksson, o 42 sekund později ale v pokračující power play zpečetil výhru Blue Jackets trefou do prázdné branky obránce Dalton Prout.

Hráči Columbusu vyhráli pátý z posledních sedmi zápasů na cizím kluzišti. Soupeře přestříleli 35:30 a navíc hned čtyřikrát trefili tyčku. K úspěchu si pomohli v přesilových hrách, když proměnili dvě ze tří a zároveň ubránili obě oslabení. "Říkali jsme si, že musíme začít vyhrávat souboje speciálních formací. Dnes jsme odvedli dobrou práci v oslabení a myslím, že i při hře pět na pět jsme podali solidní výkon," pochválil mužstvo trenér John Tortorella.

Jeho protějšek Claude Julien byl zklamaný, po čtyřech výhrách v rámci šestizápasového tripu po hřištích soupeřů si totiž Bruins připsali druhou porážku na domácím ledě v řadě. "Dnes jsme selhali v obranné činnosti. Když dostanete pět gólů, znamená to, že jste ve vlastním pásmu neodvedli dobrou práci. Musíme se zlepšit."

Tomáš Plekanec si připsal asistenci u jediného gólu Montrealu, který podlehl 1:2 po nájezdech Nashvillu. Obě branky padly v první třetině, o výhře hostů rozhodl ve třetí sérii rozstřelu Craig Smith, který byl jediným úspěšným střelcem v nájezdech. Predators v nich uspěli poprvé od 20. října.

Nashville bodoval pošesté za sebou a zároveň v osmi venkovních utkáních v řadě, což je nový klubový rekord. S Montrealem navíc neprohrál v základní hrací době už v devíti zápasech. "Zdůrazňovali jsme si, že je pro úspěch tady důležité, abychom odehráli dobře první třetinu, a to se podařilo," poznamenal střelec vítězného gólu Smith.

Pozici nejlepšího týmu ligy potvrdil Washington výhrou 3:2 nad Arizonou a prodloužil vítěznou sérii na čtyři utkání. Svým 39. gólem v sezoně se na úspěchu Capitals podílel nejlepší střelec soutěže Alexandr Ovečkin, vítěznou trefu obstaral Mike Richards, který skóroval v tomto ročníku vůbec poprvé.

Tomáš Hertl slaví se spoluhráči jeden z gólů

Statistika NHL:

Boston - Columbus 4:6 (1:1, 1:3, 1:1)
Branky: 12. a 58. Eriksson (na obě Pastrňák, na druhou Krejčí), 23. a 43. Beleskey - 11. a 21. Jenner, 31. W. Karlsson, 38. Hartnell, 55. Saad, 58. Prout. Střely na branku: 30:35. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Jenner (Columbus), 2. Beleskey (Boston), 3. Murray (Columbus).

St. Louis - San Jose 3:6 (1:3, 1:1, 1:2)
Branky: 18. Backes, 32. Tarasenko, 50. Bouwmeester - 5. a 11. Hertl, 13. a 32. Couture, 48. a 59. J. Thornton. Střely na branku: 28:33. Diváci: 19.371. Hvězdy zápasu: 1. Couture, 2. Hertl (oba San Jose), 3. Tarasenko (St. Louis).

Montreal - Nashville 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 19. Gallagher (Plekanec) - 4. Arvidsson, rozhodující sam. nájezd Smith. Střely na branku: 29:30. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Josi (oba Nashville), 3. Condon (Montreal).

Washington - Arizona 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 27. Kuzněcov, 49. Ovečkin, 49. M. Richards - 24. Connauton, 50. Murphy. Střely na branku: 34:27. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. M. Richards, 2. Ovečkin, 3. Kuzněcov (všichni Washington).

Témata:  hokejNHLFOTOSport