5. března 2016 • 07:15

100 bodů Washingtonu se odkládá, Faksa asistoval při výhře

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

SOUHRN | Radek Faksa si připsal v pátečním utkání NHL asistenci u vítězné branky Dallasu, který doma porazil New Jersey 4:2. Český hráč zaznamenal šestý bod sezony (1+5), když po vhazování přistrčil puk na modrou čáru Alexi Goligoskimu, jehož střelu tečoval Colton Sceviour a zvýšil tím na 3:1.

Dallas prolomil sérii čtyř proher a bodově se vyrovnal v čele Centrální divize i celé Západní konference vedoucímu Chicagu. V souboji s New Jersey si domácí vypracovali klíčový náskok v prostřední části, ve které po inkasované brance odskočili soupeři z 1:1 na 3:1. Devils, kterým se ve třetí třetině zranila brankářská jednička Cory Schneider, ještě snížili, ale v poslední minutě zpečetil výhru Dallasu stým gólem v kariéře Vernon Fiddler.

"Je velmi důležité, že jsme konečně zase vyhráli. Předvedli jsme solidní výkon od začátku do konce. Dobře jsme bránili a byli jsme silní v našem pásmu. Celkově bych řekl, že všechny čtyři lajny zahrály slušně," těšilo trenéra Dallasu Lindyho Ruffa, který musel už v úvodní třetině řešit ztrátu Johna Klingberga, třetího nejproduktivnějšího obránce soutěže. "Vypadá to na svalové zranění," upřesnil.

Naopak New Jersey prohrálo čtvrté z posledních pěti utkání a na poslední divokou kartu ve Východní konferenci ztrácí pět bodů. K tomu mají Devils odehráno o tři utkání více a nevědí, zda se ve stíhací jízdě budou moci opřít o Schneidera, jednoho z tahounů týmu. "Uvidíme, co na to řeknou v Jersey. Zatím nemám nové zprávy, jen vím, že ho to bolí," uvedl kouč John Hynes na adresu svého svěřence, který si zranění přivodil, když pravou nohu natáhl k tyčce a zneškodnil střelu Jasona Spezzy.

Washington mohl být prvním týmem, který by v ročníku dosáhl na stobodovou metu. Nejlepší tým soutěže ale podlehl na svém ledě New Yorku Rangers 2:3. Hosté v prostřední části přišli o dvougólové vedení, v čase 40:17 však rozhodl o jejich úspěchu Derek Stepan, první hvězda zápasu.

"Hráli jsme správným způsobem. Jak už jsem klukům říkal, takový výkon beru v jakýkoli den v týdnu," uvedl trenér Washingtonu Barry Trotz. "Moc si toho nevypracovali, ale se svými šancemi naložili lépe. A Raanta je v klíčových situacích několikrát podržel," doplnil kouč. Antti Raanta chytal místo zraněného Henrika Lundqvista.

Ve zbývajícím utkání pátečního programu přehrál Columbus v domácím prostředí Edmonton 6:3. Blue Jackets dali gól z prvních dvou střel a na každé soupeřovo snížení odpověděli do minuty další brankou. Hlavními strůjci vítězství byli autor dvou branek David Savard a Scott Hartnell s Boonem Jennerem, kteří si připsali shodně gól a asistenci.

New Jersey prohrálo s Dallasem čtvrté z posledních pěti utkání a na poslední divokou kartu ve Východní konferenci ztrácí pět bodů

NHL:

Washington - NY Rangers 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Branky: 31. Beagle, 40. Oshie - 6. Fast, 17. Yandle, 41. Stepan. Střely na branku: 34:23. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Stepan, 2. Raanta (oba NY Rangers), 3. Beagle (Washington).

Columbus - Edmonton 6:3 (2:0, 3:2, 1:1)
Branky: 3. a 44. Savard, 2. Atkinson, 25. Ťutin, 31. Jenner, 40. Hartnell - 25. Draisaitl, 39. Hall, 44. McDavid. Střely na branku: 27:36. Diváci: 15.010. Hvězdy zápasu: 1. Savard, 2. Hartnell, 3. Jenner (všichni Columbus).

Dallas - New Jersey 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 9. Ničuškin, 27. Spezza, 32. Sceviour (Faksa), 60. Fiddler - 26. Henrique, 56. Smith-Pelly. Střely na branku: 25:20. Diváci: 18.117. Hvězdy zápasu: 1. Ničuškin, 2. Janmark, 3. Sceviour (všichni Dallas)

4. Nashville 65 32 12 21 176:166 76
5. Minnesota 65 30 10 25 172:163 70
6. Colorado 66 33 4 29 178:189 70
7. Winnipeg 63 26 5 32 164:190 57