Jágr už je před Howem, Hudler má první dva góly, Florida bere bod

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | Jaromír Jágr se díky jedné asistenci při prohře Floridy s Bostonem 4:5 v prodloužení osamostatnil na 3. místě historického bodování NHL. Čtyřiačtyřicetiletý český útočník přihrál v úvodní třetině na první gól Panterů, zaznamenal svůj 1851. bod a překonal tak Gordieho Howea, jehož v pátek dostihl. Na druhého Marka Messiera ztrácí 36 bodů.

Bruins měli na Floridě skvělý vstup do utkání a už ve 13. minutě vedli i díky jednomu gólu Davida Pastrňáka 3:0. Stíhací jízdu zahájili Panteři v 17. minutě, kdy Jágr na brankovišti přetlačil v souboji o puk Ryana Spoonera, kotouč se odrazil k Aleksanderu Barkovovi a ten snížil na 1:3. Jágr tak vylepšil své letošní statistiky na 21 gólů a 28 asistencí, celkově má v NHL na svém kontě v 1613 zápasech 743 branek a 1108 přihrávek.

Pouhých 37 sekund po první trefě Panterů sice Patrice Bergeron svým druhým gólem v sezoně vrátil hostům tříbrankový náskok, domácí se ale nevzdali a dokázali manko smazat. Dvěma prvními góly v dresu Panthers se o to při domácí premiéře v Sunrise zasloužil Jiří Hudler .

Ten nejprve ve 24. minutě snížil na 2:4, když do odkryté branky usměrnil krásnou přihrávku od Jonathana Huberdeaua. Za tři minuty už to bylo po trefě Jussiho Jokinena jen o gól. Pět minut před koncem třetí třetiny pak Hudler vyrovnal díky pohotové dorážce po střele obránce Alexe Petrovice.

Historické kanadské bodování:
1. Wayne Gretzky - 2857 bodů (894+1963)
2. Mark Messier - 1887 bodů (694+1193)
3. Jaromír Jágr - 1851 bodů (743+1108)
4. Gordie Howe - 1850 bodů (801+1049)
5. Ron Francis - 1798 bodů (549+1249)

Florida ve druhé a třetí třetině přestřílela Boston v poměru 29:12 a celkově 51:32, přesto nakonec prohrála potřetí v řadě. V předposlední minutě prodloužení ujeli do úniku dva na jednoho Spooner a Lee Stempniak, který přesnou ranou švihem prostřelil brankáře Ala Montoyu, jenž po první třetině vystřídal Roberta Luonga.

Palát se trefil potřetí v řadě

Ve třetím zápase za sebou skóroval Ondřej Palát, Tampa ale prohrála na ledě Philadelphie 2:4 a po devíti utkáních přišla o vítěznou sérii. O výhru Letců, kterým znovu chyběl zraněný Jakub Voráček , se dvěma góly zasloužil Shayne Gostisbehere, který je se 14 brankami a 37 body nejproduktivnějším obráncem mezi nováčky.

V brance Philadelphie dostal podruhé za sebou přednost Steve Mason před Michalem Neuvirthem a 16 zákroky navázal na sobotní čisté konto v duelu proti Columbusu (6:0).

První start za Toronto po únorové výměně z Ottawy si připsal uzdravený útočník Milan Michálek . S číslem 18 odehrál proti Buffalu necelých 13 minut a ve 12. minutě byl na ledě, když Maple Leafs v přesilovce vstřelili gól na 2:0. Domácí vedli ještě po dvou třetinách 3:1, jenže v posledním dějství hosté vyrovnali a nakonec zvítězili 4:3 po nájezdech.

Jágr v noci znovu zasáhl do dějin. Howe už se mu dívá na záda

Výsledky:

Philadelphia - Tampa Bay 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky: 37. a 48. Gostisbehere, 54. Schenn, 60. Simmonds - 5. Palát , 55. Naměstnikov. Střely na branku: 40:18. Diváci: 17.906. Hvězdy zápasu: 1. Gostisbehere, 2. Giroux (oba Philadelphia), 3. Vasiljevskij (Tampa).

Toronto - Buffalo 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 1. Komarov, 12. Boyes, 40. Hyman - 37. Pysyk, 48. Eichel, 51. Kane, rozh. nájezd Reinhart. Střely na branku: 33:27. Diváci: 18.950. Hvězdy zápasu: 1. Reinhart, 2. Kane (oba Buffalo), 3. Hyman (Toronto).

Florida - Boston 4:5 v prodl. (1:4, 2:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 24. a 56. Hudler, 17. Barkov (Jágr), 27. Jokinen - 1. a 18. Bergeron, 8. Pastrňák, 13. Connolly, 65. Stempniak. Střely na branku: 51:32. Diváci: 19.194. Hvězdy zápasu: 1. Stempniak (Boston), 2. Hudler (Florida), 3. Bergeron (Boston).

Calgary - San Jose 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 59. Colborne - 2. Burns, 61. Pavelski. Střely na branku: 48:23. Diváci: 18.740. Hvězdy zápasu: 1. Jones (San Jose), 2. Colborne, 3. Ortio (oba Calgary).

Colorado - Arizona 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 10. Matthias, 26. Duchene, 46. Grigorenko - 49. Gordon. Střely na branku: 37:38. Diváci: 15.393. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Duchene, 3. Grigorenko (všichni Colorado).

Anaheim - Washington 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 2. Getzlaf - 41. Burakovsky, rozh. nájezd Bäckström. Střely na branku: 28:32. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Gibson (Anaheim), 2. Holtby (Washington), 3. Vatanen (Anaheim).

Los Angeles - Vancouver 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Branky: 52. a 57. Carter, 31. Doughty, 33. Kopitar, 53. Lecavalier - 23. Hamhuis. Střely na branku: 29:22. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Carter, 3. Quick (všichni Los Angeles).