Hudler s Jágrem pomohli Floridě, Boston vedl dvoubodový Krejčí

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

SOUHRN | Jiří Hudler přispěl v úterním utkání NHL svým 13. gólem v sezoně k výhře Floridy 4:1 na ledě Montrealu. Jaromír Jágr zaznamenal jednu asistenci. Ani dva body (1+1) Davida Krejčího nestačily k vítězství proti San Jose, hokejisté Bruins prohráli 2:3.

Panteři byli v Bell Centru od začátku lepším týmem, přestříleli soupeře v poměru 38:26 a ve 33. minutě vedli po Hudlerově úspěšné dorážce už 3:0. Pro Hudlera to byl třetí gól ve floridském dresu po únorové výměně z Calgary.

Domácí sice dokázali do druhé přestávky snížit, hosté si však na rozdíl od pondělního duelu proti New York Islanders, kdy v posledních sedmi minutách ztratili vedení 2:0 a prohráli 2:3, tentokrát vítězství pohlídali. Pojistku přidal v 52. minutě po precizní souhře první útočné formace Aleksander Barkov.

"Včerejší porážka v New Yorku pro nás byla těžká. Padesát minut jsme hráli tak dobře a pak jsme z ničeho nic přestali bruslit, udělali jsme chyby a soupeř, který už neměl co ztratit, toho využil," vrátil se ještě o 24 hodin zpět Jágr . "Máme pořád mladý tým, takže jsem rád, že jsme se z toho poučili. Dnes jsme zase makali od prvního střídání a hráli jsme bez diskuze fakt dobře."

Hlavním hrdinou večera byl Vincent Trocheck, který vstřelil úvodní gól a podílel se i na trefě Hudlera, jenž s ním nastoupil ve druhé formaci. Dvaadvacetiletý rodák z Pittsburghu navázal na své výkony z předchozích zápasů (získal osm bodů v posledních čtyřech utkáních), za něž si v pondělí vysloužil ocenění pro druhou hvězdu týdne.

"Hraje teď skvěle," chválil ho Jágr. "Dobře bruslí a nabral sebevědomí, což je vidět na jeho střelbě. Je to hodně podceňovaný hráč. A to je dobře. Soupeři si ho tolik nehlídají, i když my v kabině dobře víme, co umí."

Sám Trocheck s novináři po utkání nemluvil, ve druhé třetině mu totiž Alex Galchenyuk vyrazil hokejkou několik zubů, z čehož v následné přesilovce vyplynul druhý gól Floridy.

Krejčího body byly málo

Jágr si díky asistenci udržel s 54 body vedení v produktivitě českých hokejistů. Stejný počet bodů, ale méně branek, má Krejčí, jenž v San Jose ve 12. minutě po Pastrňákově střele vyrovnal na 1:1.

O šest minut později vyslal Krejčí ve vlastním oslabení do úniku Louie Erikssona a ten dostal Bruins do vedení. Sharks však dokázali skóre otočit. Ve 32. minutě vyrovnal Brent Burns, který doklepl do odkryté branky zblokovanou střelu Tomáše Hertla . Obrat dokonal ve 47. minutě v přesilové hře finský útočník Joonas Donskoi.

San Jose, které o tři dny dříve porazilo 5:2 Washington, si tak znovu vylepšilo bilanci na domácím ledě, kde se mu zkraje sezony nedařilo. Před vlastními fanoušky bodovalo ve dvanácti z posledních patnácti duelů a devětkrát vyhrálo. "Tyhle zápasy jsou pro nás dobrým testem. Porazili jsme dva z nejlepších týmů z Východní konference. Jsme spokojeni s tím, jak teď hrajeme a na domácím ledě se nám to zase líbí. Všechno začíná hezky klapat," libuje si krátce před play off útočník Joe Thornton.

Mrázek k výhře nepomohl

Čtyři góly inkasoval Petr Mrázek v brance Detroitu v důležité bitvě o play off na ledě Philadelphie. Flyers zvítězili 4:3 a v tabulce Východní konference už ztrácejí na svého soupeře, jenž okupuje poslední osmou příčku zaručující účast ve vyřazovacích bojích, pouze bod. Letci navíc mají odehráno o dva zápasy méně.

Domácí, kterým znovu chyběl zraněný Jakub Voráček , položili základ k úspěchu v první třetině, v níž zasypali Mrázka 23 střelami a už po sedmi minutách vedli 2:0. Zato hosté se za dvacet minut zmohli na pouhé tři střelecké pokusy.

Petr Mrázek proti Flyers nevychytal výhru, navíc schytal i ránu od spoluhráče DeKeyseraFoto ČTK/AP

"Skočili jsme na led a zkoušeli střílet úplně ze všeho. Od začátku sezony jsme nebyli týmem, jenž by v prvních třetinách dominoval. Ale dnes jsme pro to udělali všechno, protože jsme věděli, že pokud chceme uspět, musíme dobře začít," radoval se střelec druhého gólu Wayne Simmonds, jehož tým vyhrál sedm z posledních devíti zápasů.

Dvěma góly se na úterní výhře podílel Michael Raffl, Mrázek si nakonec připsal 42 zákroků.

Prvním jistým účastníkem play off se stali hokejisté Washingtonu. Suverénní lídr soutěže porazil Carolinu 2:1 v prodloužení díky trefě Alexandra Ovečkina , který s 42 góly vévodí pořadí střelců.

Výsledky:

Philadelphia - Detroit 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
Branky: 6. a 28. Raffl, 7. Simmonds, 39. Gostisbehere - 23. Athanasiou, 35. Dacjuk, 57. Tatar. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59 minut, z 46 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 91,3 procenta. Střely na branku: 46:37. Diváci: 19.806. Hvězdy zápasu: 1. Raffl, 2. Bellemare (oba Philadelphia), 3. Dacjuk (Detroit).

Pittsburgh - NY Islanders 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 16. Kunitz, rozhodující sam. nájezd Letang - 55. Okposo. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18.456. Hvězdy zápasu: 1. Fleury (Pittsburgh), 2. Berube (Islanders), 3. Kunitz (Pittsburgh).

Washington - Carolina 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 22. Williams, 62. Ovečkin - 31. Staal. Střely na branku: 31:26. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby (Washington), 2. Läck (Carolina), 3. Williams (Washington).

San Jose - Boston 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky: 9. Karlsson, 32. Burns (Hertl), 47. Donskoi - 12. Krejčí (Pastrňák), 18. Eriksson (Krejčí). Střely na branku: 27:23. Diváci: 16.624. Hvězdy zápasu: 1. Donskoi, 2. Karlsson (oba San Jose), 3. Krejčí (Boston).

Montreal - Florida 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 38. Galchenyuk - 12. Trocheck, 26. Bjugstad, 33. Hudler, 52. Barkov (Jágr). Střely na branku: 28:36. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Bjugstad, 3. Campbell (všichni Florida).

Ottawa - Minnesota 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 34. Hoffman, 60. Zibanejad, 65. Karlsson - 2. Niederreiter, 46. Carter. Střely na branku: 20:25. Diváci: 18.966. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson, 2. Zibanejad (oba Ottawa), 3. Spurgeon (Minnesota).

Dallas - Los Angeles 2:5 (1:3, 1:2, 0:0)
Branky: 9. Goligoski, 27. Eakin - 1. Versteeg, 6. Toffoli, 18. Kopitar, 22. Brown, 35. Lewis. Střely na branku: 26:22. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Scuderi, 3. Lecavalier (všichni Los Angeles).

Toronto - Tampa Bay 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 34. C. Carrick, 50. B. Smith ( Michálek ), 59. Hyman, 60. Parenteau - 47. Boyle. Střely na branku: 24:27. Diváci: 18.874. Hvězdy zápasu: 1. B. Smith, 2. Bernier, 3. Carrick (všichni Toronto).