Jágr pečetil výhru do prázdné, Hertlův gól San Jose nestačil

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Jaromír Jágr přispěl ve čtvrtečním utkání NHL svým 24. gólem v sezoně k výhře Floridy 4:1 na ledě Toronta, když skóroval do prázdné branky při soupeřově power play. Trefil se také Tomáš Hertl, byl však jediným střelcem San Jose při prohře 1:3 v Arizoně.

Výhru Panterů zařídil dvěma šťastnými góly ve druhé třetině Jussi Jokinen. Nejprve si už v první minutě srazil hokejkou jeho přihrávku do vlastní branky útočník Maple Leafs Ben Smith, v polovině zápasu se pro změnu odrazil puk do sítě od zad obránce Connora Carricka po Jokinenově přihrávce od zadního mantinelu.

Domácí sice ještě před přestávkou snížili, víckrát ale na skvěle chytajícího Roberta Luonga v brance Floridy nevyzráli. A pak si hosté vybrali další porci štěstí.

Už více než dvě minuty před koncem základní hrací doby se tak odhodlali ke hře bez brankáře, při níž se pokusil o vyhození puku z obranného pásma obránce Brian Campbell a Jágr letící puk bez dívání usměrnil tak, že přes celé kluziště doklouzal do odkryté klece.

VIDEO | Podívejte se na Jágrův gól do prázdné

"Byli jsme dnes spíše šťastnější, nikoliv lepší," konstatoval Jágr. "Ale za 80 zápasů se toho stane hodně. Někdy máte jasné šance, z nichž dáte gól, a někdy se trefíte z pozic, z kterých by padnout neměl. Občas je potřeba to tak vzít a jít dál," dodal čtyřiačtyřicetiletý veterán, který je s 24 zásahy nejlepším českým střelcem v lize.

Florida si čtvrtou výhrou z posledních pěti zápasů upevnila první místo v tabulce Atlantické divize a připsala si jubilejní 40. vítězství v sezoně. Panteři tak zaostávají už jen o tři výhry za klubovým rekordem z ročníku 1999/2000.

Hertl dal jediný gól San Jose

Druhým nejlepším českým střelcem v NHL je po Jágrovi Hertl. Svým 17. gólem v sezoně vyrovnal ve 35. minutě na 1:1, když pohotově doklepl do sítě sraženou střelu od modré čáry.

VIDEO | Podívejte se na Hertlův gól

Dlouho se pak zdálo, že zápas mezi Arizonou a San Jose dospěje do prodloužení, minutu a půl před koncem třetí třetiny však nerozhodný stav zlomil Shane Doan, když zaskočil brankáře Martina Jonese nahozením puku z rohu kluziště zpoza brankové čáry.

"Moc hezkých gólů jsem v této sezoně nedal, tohle nebyla výjimka. Ani nevím, jak to prošlo do brány. Asi se to odrazilo od jeho betonu," řekl Doan, jenž poosmé v kariéře dosáhl na metu 25 branek v sezoně. "Jordan Martinook (spoluhráč) tvrdí, že jen takových deset z nich bylo normálních. Ale to je jedno. Není důležité jak, ale kolik," dodal Doan s úsměvem.

"Žraloci" měli v zápase dvojnásobnou smůlu. Dva góly jim totiž rozhodčí neuznali po shlédnutí videozáznamu, který si v rámci nového pravidla vyžádal trenér Arizony. Jednou gólu předcházel ofsajd, podruhé skončil puk v síti po kopnutí bruslí.

Důležité výhry v boji o postup do play off vybojovali hokejisté Detroitu a Pittsburghu. Tým Rudých Křídel zvítězil 3:1 v Columbusu zejména díky 27 zákrokům Jimmyho Howarda, jenž nahradil nemocného Petra Mrázka, Penguins uspěli 4:2 proti Carolině zásluhou dvou gólů Sidneyho Crosbyho .

New Jersey - Minnesota 7:4 (3:1, 3:1, 1:2)
Branky: 1. a 23. Smith-Pelly, 2. a 33. Sislo, 33. a 48. Henrique, 18. Boucher - 15. Niederreiter, 30. Spurgeon, 45. Fontaine, 56. Koivu. Střely na branku: 25:32. Diváci: 15.114. Hvězdy zápasu: 1. Smith-Pelly, 2. Sislo, 3. Kennedy (všichni New Jersey).

Pittsburgh - Carolina 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Branky: 14. a 38. Crosby, 33. Kessel, 54. Bonino - 1. Di Giuseppe, 6. Nash. Střely na branku: 48:33. Diváci: 18.455. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Cole, 3. Hagelin (všichni Pittsburgh).

Columbus - Detroit 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 60. Wennberg - 11. Glendening, 48. Zetterberg, 53. Helm. Střely na branku: 28:22. Diváci: 14.415. Hvězdy zápasu: 1. Howard, 2. Glendening, 3. Zetterberg (všichni Detroit).

Los Angeles - NY Rangers 4:3 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 56. a 62. Kopitar, 12. Brown, 45. Clifford - 12. Miller, 34. Boyle, 43. Hayes. Střely na branku: 37:26. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Brown (oba Los Angeles), 3. Miller (Rangers).

Nashville - NY Islanders 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 10. Neal, 29. Ellis, 30. Johansen, 60. Watson - 27. Pulock, 42. Nelson. Střely na branku: 32:22. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Johansen, 2. Neal, 3. Ellis (všichni Nashville).

Dallas - Tampa Bay 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky: 26. a 52. Jamie Benn, 15. Spezza, 50. Johns - 24. a 38. Stamkos, 13. Kučerov (Šustr). Střely na branku: 33:20. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn (Dallas), 2. Stamkos (Tampa), 3. Eakin (Dallas).

Arizona - San Jose 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 14. Stone, 59. Doan, 60. Vermette - 35. Hertl. Střely na branku: 22:28. Diváci: 13.005. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Doan, 3. Stone (všichni Arizona).

Toronto - Florida 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 37. Rielly - 21. a 30. Jokinen, 58. Jágr, 60. Purcell ( Hudler ). Střely na branku: 33:32. Diváci: 18.922. Hvězdy zápasu: 1. Jokinen (Florida), 2. Rielly (Toronto), 3. Luongo (Florida).