Hudler pomohl Floridě k výhře a bodovému rekordu, Rangers postupují

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

SOUHRN | Český útočník Jiří Hudler přihrál v NHL na jeden gól Floridy při výhře 4:3 v Torontu. Jaromír Jágr, který bodoval v posledních pěti zápasech, vyšel tentokrát naprázdno. Panteři vytvořili další klubový rekord, když mají na kontě 99 bodů, o jeden víc než v sezoně 1999-2000. Hokejisté NY Rangers porazili Columbus 4:2 a pošesté v řadě si zajistili postup do vyřazovací části.

"Je to skvělý počin," prohlásil Jágr . "Ale musíme dál makat jak nejvíc můžeme, abychom byli dobře připraveni na play off. Občas má člověk tendenci trochu polevit, ale tak to nefunguje. Musíme se vyhecovat a hrát tak, jak budeme potřebovat v play off," řekl český veterán.

O třetím vítězství v řadě a jubilejním sedmistém v historii klubu rozhodli hosté třemi góly ve druhé třetině. Dva z nich vstřelil nováček Rocco Grimaldi, na ten první mu ve 31. minutě přihrál Hudler , který rozjel rychlý protiútoku ve středním pásmu. Maple Leafs sice dokázali ve třetí třetině snížit na rozdíl jediného gólu, v 50. minutě ale přidal čtvrtou branku Panthers Aleksander Barkov.

Florida udělala další krok k tomu, aby obsadila první místo v tabulce Atlantické divize. Na čele má už čtyřbodový náskok před Tampou, která prohrála 2:5 na ledě New York Islanders. Oběma celkům zbývá sehrát ještě tři zápasy. Už nyní ale mají Jágr a spol. jistou výhodu domácího prostředí v 1. kole play off.

"Chtěli jsme si zajistit účast v play off a to se povedlo. Dalším cílem je vyhrát divizi a i tohle máme na dosah," prohlásil Grimaldi. "Ještě nám zbývá sehrát pár zápasů a chceme v nich získat co nejvíc bodů. Nesmíme se nechat uspokojit tím, kde teď jsme," navázal na Jágrova slova.

New York Islanders, v jejichž sestavě se po předchozí měsíční odmlce podruhé za sebou objevil obránce Marek Židlický , učinili výhrou nad Tampou výrazný posun k účasti ve vyřazovacích bojích. Bodově se dotáhli na svého soupeře a na první nepostupovou příčku, kterou okupuje Boston, mají náskok už pěti bodů.

Rangers mají jistotu

Definitivní jistotu mohou Ostrované získat už dnes, pokud vyhrají ve Washingtonu nebo pokud Bruins prohrají v základní hrací době s Carolinou. Na podobné počty už se nemusí ohlížet druhý newyorský celek Rangers, kteří v pondělí zvítězili 4:2 na ledě Columbusu, ukončili sérii tří porážek a získali postupové razítko. Rangers si zahrají v play off pošesté v řadě.

"Je to samozřejmě hezký pocit," konstatoval obránce Rangers Marc Staal. "Raději bychom měli postup v kapse už před několika zápasy, ale aspoň jsme to dotáhli dnes. Zasloužíme si to," dodal Staal.

Mats Zuccarello trefil výhru Rangers a postup pro newyorský klubFoto Reuters / Aaron Doster-USA TODAY Sports

Radost ale Rangers kalí zranění kapitána Ryana McDonagha, který ve druhé a třetí třetině chyběl na ledě poté, co v závěru úvodního dějství v oslabení zblokoval střelu Brandona Dubinského. Puk trefil zkušeného obránce do ruky, kouč Alain Vigneault ale nechtěl prozradit podrobnosti. "Jsme ve fázi sezony, kdy už se o zraněních nemluví, takže jen řeknu, že je to v horní části těla. Moudřejší budeme po zítřejším vyšetření."

Výsledky:

NY Islanders - Tampa Bay 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
Branky: 14. Pulock, 32. Martin, 36. Nelson, 37. Tavares, 45. Boychuk - 23. Killorn, 40. Hedman. Střely na branku: 36:34. Diváci: 13.106. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Pulock, 3. Nelson (všichni Islanders).

Columbus - NY Rangers 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky: 35. a 51. Foligno - 7. Kreider, 26. Boyle, 39. Zuccarello, 59. Stepan. Střely na branku: 29:30. Diváci: 15.951. Hvězdy zápasu: 1. Kreider (Rangers), 2. Foligno (Columbus), 3. Zuccarello (Rangers).

St. Louis - Arizona 5:2 (0:2, 1:0, 4:0)
Branky: 42. a 60. Brodziak, 28. Brouwer, 51. Tarasenko, 54. Berglund - 4. Vermette, 14. Duclair. Střely na branku: 26:27. Diváci: 19.465. Hvězdy zápasu: 1. Brodziak, 2. Tarasenko, 3. Pietrangelo (všichni St. Louis).

Toronto - Florida 3:4 (0:0, 0:3, 3:1)
Branky: 46. a 52. Greening, 49. Brennan - 31. a 34. Grimaldi (na první Hudler), 22. Bjugstad, 50. Barkov. Střely na branku: 26:36. Diváci: 18.846. Hvězdy zápasu: 1. Grimaldi (Florida), 2. Greening (Toronto), 3. Ekblad (Florida).

Vancouver - Los Angeles 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Branky: 20. Etem, 36. Hansen, 40. McCann - 7. Toffoli, 30. Clifford. Střely na branku: 24:42. Diváci: 18.415. Hvězdy zápasu: 1. Miller (Vancouver), 2. Toffoli (Los Angeles), 3. Horvat (Vancouver).

1. y-Nashville C 79 39 26 14 92
2. Minnesota C 80 38 31 11 87