7. května 2016 • 22:05

Skvělý Jaškin! Svým prvním gólem v play off NHL rozhodl o důležité výhře

Útočník St. Louis Blues Dmitrij Jaškin rozhodl o výhře proti Dallasu
Málaga - Granada: Famózní Ochoa! Hostující gólman předvedl úžasný zákrok Málaga - Granada: Famózní Ochoa! Hostující gólman předvedl úžasný zákrok

Český útočník Dmitrij Jaškin prvním gólem v play off NHL v kariéře přispěl k výhře hokejistů St. Louis na ledě Dallasu 4:1 a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Jeho tým vede v sérii druhého kola 3:2 a může ji ukončit v pondělí v domácí hale.

Jaškin si zahrál přesně po měsíci. Dres St. Louis oblékl naposledy v předposledním utkání základní části, v play off pak vynechal sedm zápasů, v nichž jeho tým vyřadil obhájce Stanleyova poháru Chicago, i úvodní čtyři utkání proti Dallasu.

Za nerozhodnutého stavu v sérii dostal šanci a trenérovi Kenu Hitchcockovi se odvděčil vítězným gólem. V 31. minutě dostal od Jaye Bouwmeestera přihrávku mezi kruhy a nadvakrát překonal brankáře Kariho Lehtonena. Poslal hosty do vedení 2:1, které ještě navýšili Troy Brouwer a v 59. minutě střelou do prázdné branky při power play Dallasu Paul Stastny.

Třiadvacetiletý Jaškin si zahrál v bojích o Stanley Cup za St. Louis už loni, kdy v šesti zápasech zaznamenal jednu asistenci.