Autor: mto, ČTK
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

PŘÍPRAVA NA NHL | Tři čeští gólmani se objevili v akci během úterních přípravných zápasů na nový ročník NHL. Svou premiéru si odbyl David Rittich z Calgary, který během dvaceti minut proti Winnipegu neinkasoval a přispěl k výhře 3:0. Opačné pocity měl mladík Vítek Vaněček z Washingtonu. Ten stál v bráně celých 60 minut během prohry 2:5 v Montrealu. Nejzkušenější z tria Marek Mazanec inkasoval od Floridy během dvou třetin jednou, Nashville stejně prohrál 1:4.

Rittich nahradil do závěrečného dějství za stavu 2:0 Chada Johnsona, který do té doby zlikvidoval 21 pokusů Jets, z toho 16 ve druhém dějství. Při Rittichově pobytu v brance mělo Calgary střeleckou převahu 13:6. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci se v utkání zaskvěl Brett Kulak.

S Flames uzavřel Rittich v červnu jako nedraftovaný volný hráč roční dvoucestnou smlouvu na 925 tisíc dolarů, v případě pobytu na farmě ve Stocktonu v AHL bude brát pouze deset procent z tohoto příjmu.

Další český gólman Vítek Vaněček z Washingtonu, který v pondělí odchytal prvních 28 minut při prohře s Carolinou 1:2 v prodloužení a inkasoval jednu branku, dostal o den později příležitost v celém utkání na ledě Montrealu. Dvacetiletý odchovanec Havlíčkova Brodu, jenž v uplynulé sezoně působil na druhé farmě v ECHL v celku South Carolina Stingrays, při porážce 2:5 inkasoval pětkrát z 29 střel.

Dvě třetiny na ledě Floridy odchytal v odpoledním ze dvou vzájemných klání gólman Nashvillu Marek Mazanec, kryl 11 střel a překonal jej jen Dryden Hunt. Za stavu 0:1 přepustil místo Jonasu Gunnarssonovi a Predators prohráli nakonec 1:4.

Nashville vyhrál druhý duel 2:1, ani v jednom utkání se neobjevil v dresu Floridy čtyřiačtyřicetiletý útočník Jaromír Jágr . Další přípravný duel odehrají Panthers v pátek na ledě Tampy Bay. Ta v úterý podlehla Carolině 2:3, když se v závěrečné třetině marně snažila dohnat tříbrankovou ztrátu.

U první trefy Lightning Braydena Pointa z 52. minuty asistoval osmnáctiletý obránce Libor Hájek. Toho si Tampa vybrala letos ve druhém kole draftu na 37. pozici a měl by v sezoně působit nadále v Saskatoonu v juniorské WHL.

Výsledky:

Florida - Nashville 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Branky: 14. Hunt, 41. McKegg, 44. Ang, 45. Marchessault - 50. Neal. Brankář Marek Mazanec (Nashville) odchytal 39:40 minuty, inkasoval z 16 střel jednu branku a úspěšnost zákroků měl 93,8 procenta.

Buffalo - Ottawa 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 39. Baptiste, 56. Grant, 62. McCabe - 36. Neil, 41. Brassard.

Florida - Nashville 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 38. Thompson - 7. Salomäki, 13. Aberg.

New York Rangers - New York Islanders 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Branky: 5. Zibanejad, 19. Kreider, 38. Pirri, 54. McIlraith, 58. Girardi - 2. Chimera, 52. Ladd.

Philadelphia - New York Islanders 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 19. a 41. Simmonds, 18. Weise, 32. Miele.

Detroit - Pittsburgh 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 12. a 22. Callahan, 35. Svečnikov, 58. Sheahan - 31. a 49. Wilson.

Montreal - Washington 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 37. a 44. Mitchell, 5. Radulov, 18. Beaulieu, 30. Byron - 30. Johansson, 56. Sanford. Brankář Vítek Vaněček (Washington) odchytal 59:09 minuty, inkasoval z 29 střel pět branek a úspěšnost zákroků měl 82,8 procenta.

Tampa Bay - Carolina 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Branky: 52. Point (Hájek), 59. Imama - 20. Sutter, 31. Wallmark, 32. Skinner.

Minnesota - Colorado 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 12. Bartley - 23. Sislo, 31. R. Bourque, 47. Grigorenko, 58. Smith.

Winnipeg - Calgary 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 33. a 54. Kulak, 24. F. Hamilton. Brankář David Rittich (Calgary) odchytal 20 minut, ze šesti střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent.

Anaheim - Arizona 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 29. Laganire - 21. Mueler, 49. Samuelsson.

San Jose - Vancouver 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 34. Goodrow, 60. Wingels, 62. Labanc - 3. Horvat, 49. Bärtschi.