4. října 2016 • 06:44

Voráček rozhodl prodloužení krásným sólem, další gól má Jaškin

Jablonec - Sparta: A zase Mehanovič – naběhl za stopery a je to 2:0 Jablonec - Sparta: A zase Mehanovič – naběhl za stopery a je to 2:0
Sparta - Litvínov: Bitka! Na Spartě se to servalo, takhle se rval Nedomlel se Sörvikem Sparta - Litvínov: Bitka! Na Spartě se to servalo, takhle se rval Nedomlel se Sörvikem

PŘÍPRAVA NA NHL | Jakub Voráček by měl být znovu lídrem Philadelphie a start sezony ukazuje realitu. Český útočník dvěma góly pomohl porazit rivala NY Rangers 4:3 v prodloužení, vítězný gól vstřelil zarostlý forvard v čase 60:27. Další reprezentant z nedávno skončeného Světového poháru Dmitrij Jaškin vstřelil v barvách St.Louis už svou druhou branku v přípravě.

Voráček ve 32. minutě v přesilové hře pěti proti třem zvyšoval na 2:0 a navázal na trefu Jordana Weala, který otevřel skóre o tři minuty dříve. Už za 42 sekund zvýšil v pokračující klasické početní výhodě Travis Konecny, ale Flyers vedení neudrželi.

Ještě ve druhé třetině snížil Ryan Graves a ve třetím dějství smazali ztrátu Brandon Pirri a Jimmy Vesey. Duel ale v prodloužení rozuzlil Voráček. Získal puk na levém kruhu, vybruslil z rohu oblouk a zpět přes střed projel mezi bránící trojicí soupeře a překonal brankáře Mackenzieho Skapského blafákem do forhendu.

Voráček, který reprezentoval na zářijovém Světovém poháru v Torontu, si celkem připsal v utkání pět střel na branku. Ze dvou přípravných duelů má na kontě tři body za dva góly a jednu přihrávku.

V dresu Flyers se v šestém testovacím duelu objevil poprvé obránce Radko Gudas, který kvůli zraněnému zápěstí přišel o Světový pohár. Stihl ale strávit na ledě jen celkem šest a půl minuty úvodní třetiny a v čase 19:38 duel opustil po faulu u mantinelu na útočníka Veseyho.

Jaškin v 15. minutě v přesilové hře při vyloučení australského útočníka Nathana Walkera, bývalého hráče Vítkovic, otevřel skóre ve Washingtonu. O vyrovnání se postaral v úvodu třetí třetiny Paul Carey a ve čtvrté sérii rozstřelu rozhodl ve prospěch Capitals André Burakovsky. Jaškin svůj pokus v první kole nájezdů neproměnil.

Výsledky:

New York Islanders - New Jersey 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
Branky: 10. Markison, 35. Ladd, 44. Gionta, 47. Barzal - 29. Boucher, 31. Wood, 52. Smith-Pelly.

Philadelphia - New York Rangers 4:3 v prodl. (0:0, 3:1, 0:2 - 1:0)
Branky: 32. a 61. Voráček, 29. Weal, 33. Konecny - 37. Graves, 45. Pirri, 51. Vesey.

Washington - St. Louis 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 42. Carey, rozhodující sam. nájezd Burakovsky - 15. Jaškin.

Winnipeg - Ottawa 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Branky: 31. Scheifele, 40. Wheeler, 48. Connor, 60. Ehlers - 24. Dzingel, 37. Pyatt.

Vancouver - Arizona 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)
Branky: 7. Granlund, 32. Hutton - 3. DeAngelo (Hanzal), 19. Duclair, 26. Ekman-Larsson, 34. Doan.