8. října 2016 • 09:15

Češi úřadovali. Vrbata a Faksa si připsali v přípravě vítězné branky

Radek Faksa ve 33. minutě zápasu v Las Vegas, kde se od sezony 2017/18 také bude hrát NHL, získal Dallasu vedení 4:2.
Jihlava - Hradec Králové: Ikaunieks z první poslal míč pod břevno a je to 2:0 Jihlava - Hradec Králové: Ikaunieks z první poslal míč pod břevno a je to 2:0
Kometa Brno - Třinec: Emoce na ledě! Takhle se servali Mallet s Krepsem Kometa Brno - Třinec: Emoce na ledě! Takhle se servali Mallet s Krepsem

Čeští hokejoví útočníci Radim Vrbata z Arizony a Radek Faksa z Dallasu se postarali vítěznými góly o výhry svých klubů v pátečních přípravných zápasech před NHL. Arizona vyhrála doma nad San Jose 3:1 a Dallas zvítězil v Las Vegas nad Los Angeles 6:3, na čemž se podílel dvěma asistencemi také další útočník Jiří Hudler.

Vrbata se prosadil v polovině utkání po asistenci Martina Hanzala a otočil výsledek na 2:1. V úvodním dějství totiž na trefu Joonase Donskoie odpověděl Anthony DeAngelo. Výhru po rozhodující trefě pětatřicetiletého mladoboleslavského odchovance dovršil 11 sekund před koncem při power play do prázdné branky Shane Doan.

Vrbata v přípravě sehrál čtvrtý zápas a poprvé se trefil. Na kontě měl zatím jednu asistenci. Do Arizony, kde už působil předtím šest sezon, se vrátil po dvouletém působení ve Vancouveru a podepsal roční kontrakt na jeden milion dolarů. S bonusy si ale může vydělat až 3,25 milionu dolarů.

Dvaadvacetiletý Faksa ve 33. minutě zápasu v Las Vegas, kde se od sezony 2017/18 také bude hrát NHL, získal Dallasu vedení 4:2. Účastník zářijového Světového poháru v Torontu, kde však do otřesu po zákroku Kanaďana Ryana Getzlafa odehrál jen jednu třetinu úvodního duelu, si ve čtvrtém vystoupení v přípravě připsal třetí gól.

Hudler nejdříve přihrál ve 23. minutě na trefu finského obránce Juliuse Honky, který otočil stav na 2:1. V 56. minutě pak asistoval švédskému zadákovi Patriku Nemethovi, který svým druhým gólem v utkání upravil na 5:3.

Dvaatřicetiletý bývalý hráč Detroitu, Calgary a Floridy tak vylepšil svou bilanci ve čtvrtém startu v novém působišti na pět bodů za gól a čtyři přihrávky. S Dallasem podepsal Hudler v druhé polovině srpna jako nechráněný volný hráč roční smlouvu na dva miliony dolarů.

Přípravné zápasy před NHL:

Carolina - Washington 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky:
26. Stempniak, 46. Hanifin, rozhodující sam. nájezd Slavin - 51. Carlson, 54. Sanford.

Toronto - Detroit 1:2 (1:1, 0:1, 0:0), hráno v Hamiltonu
Branky: 20. Leipsic - 5. a 25. Svečnikov.

Ottawa - Buffalo 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky: 28. Pageau, 52. Turris - 11. S. Reinhart, 24. M. Foligno, 28. D. Grant, 49. E. Kane.

Arizona - San Jose 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 14. DeAngelo, 30. Vrbata (Hanzal), 60. Doan - 4. Donskoi.

Los Angeles - Dallas 3:6 (1:1, 1:3, 1:2), hráno v Las Vegas
Branky: 4. Mersch, 29. D. Brown, 50. Dowd - 11. a 56. Nemeth (na druhou Hudler), 23. Honka (Hudler), 32. Oduya, 33. Faksa, 60. Spezza.

Témata:  přípravaFOTOhokejNHLSport