20. listopadu 2016 • 07:12

Úžasňák Jágr. Veterán nejlepším výkonem sezony rozebral Ottawu

Vaniak: Kdyby Pivarníka neodvolali, možná už by Plzeň slavila titul Vaniak: Kdyby Pivarníka neodvolali, možná už by Plzeň slavila titul
Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal? Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal?

SOUHRN | Jaromír Jágr v sobotním utkání NHL ukončil po třinácti zápasech čekání na gól, přidal dvě asistence a přispěl k výhře hokejistů Floridy 4:1 na ledě Ottawy. Dařilo se také Martinu Hanzalovi, jenž povedenou tečí rozhodl o vítězství Arizony 3:2 v prodloužení nad San Jose. Hanzal navíc na jeden gól přihrál a byl vyhlášen první hvězdou večera, asistenci u jeho trefy si připsal Radim Vrbata.

Jágr prolomil střelecké trápení už po 25 sekundách první třetiny. Po rychlém brejku dva na jednoho dostal přihrávku od Aleksandera Barkova a bekhendová střela českého veterána proskotačila i díky jemné teči vracejícího se soupeřova útočníka Dericka Brassarda za záda brankáře Craiga Andersona.

Ve 12. minutě založil Jágr útočnou akci ve středním pásmu a Jussi Jokinen prvním gólem v sezoně zvýšil na 2:0. Třetí bod v zápase si Jágr, který byl zvolen druhou hvězdou utkání, připsal v 50. minutě, kdy v obranném pásmu rozehrál protiútok, na jehož konci Derek MacKenzie uzavřel skóre na 4:1.

Arizona v utkání proti San Jose ztratila ve třetí třetině vedení 2:0, nakonec se ale Kojotům přece jenom podařilo přerušit sérii čtyř porážek. V druhé minutě prodloužení si Hanzal prozíravě sjel před branku a šikovně ze vzduchu usměrnil do sítě nahození obránce Alexe Goligoského od modré čáry.

Hanzal po zápase děkoval brankářské jedničce Miku Smithovi, který lapil 43 střel. "Chytal úžasně. Vyhráli jsme jen díky němu," konstatoval devětadvacetiletý rodák z Písku, který zaznamenal 22. vítězný gól v kariéře.

V sestavě Žraloků chyběl Tomáš Hertl, který si ve čtvrtečním utkání v St. Louis poranil už jednou operované pravé koleno. Kouč Peter DeBoer prohlásil, že zatím nebylo rozhodnuto, zda bude znovu nutný chirurgický zákrok.

David Krejčí přihrál na jeden gól při vítězství Bostonu 4:1 nad Winnipegem. Český útočník měl na začátku 38. minuty prsty v brance na 3:0, když v přesilovce pět na tři nabil do střelecké pozice Patricu Bergeronovi.

Obránce Michal Kempný se jednou gólovou přihrávkou podílel na úchvatném obratu Chicaga, které prohrávalo ve Vancouveru po dvou třetinách 0:3, nakonec ale zvítězilo 4:3 v prodloužení. Rozhodující branku vstřelil v 65. minutě ranou švihem přes obránce Marián Hossa. Premiérovým gólem v NHL a dvěma asistencemi se na triumfu Blackhawks podílel americký útočník Vinnie Hinostroza.

Po deseti zápasech bez gólu se střelecky probudil Connor McDavid, jednička loňského draftu. A devatenáctiletý mladík to vzal z gruntu, v Dallasu si totiž vystřílel první hattrick v NHL a dovedl Edmonton k vítězství 5:2.

Palát zářil, Voráček se neprosadil

Už v odpoledním utkání se prodadil Ondřej Palát, který svým třetím gólem v sezoně a asistencí přispěl k vítězství Tampy Bay 3:0 na ledě Philadelphie. Tým Lightning, jenž tento týden přišel na několik měsíců o zraněného kapitána Stevena Stamkose, vyhrál čtvrtý zápas za sebou, navíc všechny na ledě soupeřů.

Tampu poslal do vedení v 15. minutě Tyler Johnson a ve 28. minutě její náskok zvýšil Palát. Český útočník si nabruslil mezi kruhy a střelou zápěstím překonal Stevea Masona v domácí brance. Na začátku třetí třetiny pětadvacetiletý rodák z Frýdku-Místku dlouhým pasem od vlastní brankové čáry na útočnou modrou vyslal Jonathana Drouina, jenž stanovil konečné skóre.

Flyers přestříleli hosty výrazně 32:18, ale nedokázali překonat výborně chytajícího ruského brankáře Andreje Vasilevského, jenž byl vyhlášen největší hvězdou zápasu před Palátem. Neprosadil se ani elitní český útočník Philadelphie Jakub Voráček, jenž v předchozích deseti zápasech nasbíral čtyři góly a pět asistencí.

NHL:

Philadelphia - Tampa Bay 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 15. Johnson, 28. Palát, 45. Drouin (Palát). Střely na branku: 32:18. Diváci: 19.732. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Palát, 3. Hedman (všichni Tampa).

Los Angeles - New Jersey 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 25. Martinez, 39. Pearson, 41. Carter, 60. Muzzin - 4. Moore, 58. Lappin. Střely na branku: 28:23. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Doughty, 3. Pearson (všichni Los Angeles).

Dallas - Edmonton 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Branky: 36. Eaves, 37. Jamie Benn - 3., 27. a 47. McDavid, 12. Pitlick, 26. Klefbom. Střely na branku: 33:29. Diváci: 18.352. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Talbot, 3. Puljujärvi (všichni Edmonton).

Buffalo - Pittsburgh 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 9. Carrier, rozhodující sam. nájezd O'Reilly - 46. Crosby. Střely na branku: 33:47. Diváci: 18.817. Hvězdy zápasu: 1. Nilsson, 2. Fedun, 3. Carrier (všichni Buffalo).

Montreal - Toronto 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 16. Byron, 21. Galchenyuk - 29. Nylander. Střely na branku: 29:32. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Radulov, 2. Price, 3. Weber (všichni Montreal).

Boston - Winnipeg 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 23. Beleskey, 32. Marchand, 38. Bergeron (Krejčí), 42. Schaller - 58. Lowry. Střely na branku: 38:12. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Chára, 2. Bergeron, 3. Beleskey (všichni Boston).

Arizona - San Jose 3:2 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 2. Rieder, 28. Domi (Hanzal), 62. Hanzal (Vrbata) - 41. Pavelski, 51. Wingels. Střely na branku: 26:45. Diváci: 13.148. Hvězdy zápasu: 1. Hanzal, 2. Smith, 3. Domi (všichni Arizona).

St. Louis - Nashville 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 24. Perron, 48. Brodziak, 52. Tarasenko - 29. Ribeiro. Střely na branku: 34:31. Diváci: 18.922. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Perron, 3. Upshall (všichni St. Louis).

Minnesota - Colorado 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
Branky: 9. Coyle, 27. Graovac - 44. Rantanen, 47. Söderberg, 50. MacKinnon. Střely na branku: 43:34. Diváci: 19.238. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Pickard (oba Colorado), 3. Coyle (Minnesota).

Ottawa - Florida 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: 45. Pageau - 1. Jágr, 13. Jokinen (Jágr), 36. Marchessault, 50. MacKenzie (Jágr). Střely na branku: 40:23. Diváci: 14.132. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Jágr (oba Florida), 3. Pageau (Ottawa).

Vancouver - Chicago 3:4 v prodl. (1:0, 2:0, 0:3 - 0:1)
Branky: 14. Eriksson, 38. Horvat, 39. Sutter - 43. Panarin, 45. Hinostroza (Kempný), 56. Hartman, 65. Hossa. Střely na branku: 27:32. Diváci: 18.865. Hvězdy zápasu: 1. Hinostroza, 2. P. Kane (oba Chicago), 3. Horvat (Vancouver).

Florida zvítězila v Ottawě 4:1