Jágr popáté v sezoně skóroval, na smršť Pastrňáka s Krejčím nestačil

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
Draft NFL bude honbou na quarterbacky, můžou být hvězdy i propadáky

SOUHRN | David Pastrňák zařídil v pondělním utkání NHL dvěma góly výhru hokejistů Bostonu 4:3 v prodloužení nad Floridou, v jejímž dresu jednou skóroval Jaromír Jágr. Na dvě branky Bruins přihrál další český útočník David Krejčí.

Pastrňák, který byl vyhlášen první hvězdou večera, nejprve ve 37. minutě dostal svůj tým do vedení 2:1. Po závaru v útočném pásmu si před brankou počíhal na přihrávku Brada Marchanda od zadního mantinelu a pohotovou střelou překonal Roberta Luonga.

V 62. minutě byl pak autorem vítězného gólu, když u modré útočné čáry převzal puk od Krejčího, nádherně se protáhl kolem obránce Mathesona, položil si brankáře Luonga a efektně zavěsil do odkryté branky.

Pro Pastrňáka to byl už 15. zásah v sezoně a v tabulce střelců ho dělí dvě trefy od lídra Sidneyho Crosbyho, jenž se jednou trefou podílel na triumfu Pittsburghu 8:5 nad Ottawou. Jágr skóroval popáté, když ve 30. minutě přesnou střelou z mezikruží vyrovnával na 1:1. Čtyřiačtyřicetiletý veterán tak zaznamenal svůj 1881. bod v NHL a už jen šest bodů ho dělí od druhého nejproduktivnějšího muže v historii NHL Marka Messiera.

Pittsburgh předvedl proti Ottawě velkolepý obrat. Ve 28. minutě prohrával 2:4, o osm minut později už ale Penguins vedli 5:4. Svým premiérovým hattrickem v NHL se na vysokém vítězství podílel Bryan Rust, jenž ve 2. minutě otevřel skóre zápasu, v 53. minutě zvýšil z trestného střílení na 7:5 a v 58. minutě uzavřel střelecký účet večera trefou do prázdné branky při soupeřově power play.

Čtyřbodový večer prožil Sam Gagner, který dvěma góly a dvěma asistencemi pomohl Columbusu k vítězství 4:1 nad Arizonou. Sedmadvacetiletý Gagner přišel v létě do Columbusu jako volný hráč s cílem restartovat uvadající kariéru a zatím se mu to daří - s deseti góly ve 23 zápasech se dělí o pozici nejlepšího střelce týmu spolu s Nickem Folignem.

Statistika NHL:

Boston - Florida 4:3 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 37. a 62. Pastrňák (na druhou Krejčí), 19. Schaller (Krejčí), 54. Backes - 30. Jágr, 48. Barkov, 59. Demers. Střely na branku: 36:30. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Backes (oba Boston), 3. Barkov (Florida).

Columbus - Arizona 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 12. a 52. Gagner, 26. Foligno, 56. Werenski - 10. Rieder. Střely na branku: 34:18. Diváci: 11.091. Hvězdy zápasu: 1. Gagner, 2. Atkinson, 3. Foligno (všichni Columbus).

Washington - Buffalo 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 54. a 63. Johansson, 26. Beagle - 6. Girgensons, 36. Okposo. Střely na branku: 33:33. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Johansson, 2. Beagle (oba Washington), 3. Ristolainen (Buffalo).

Pittsburgh - Ottawa 8:5 (2:2, 3:2, 3:1)
Branky: 2., 53. z tr. střílení a 58. Rust, 9. Crosby, 29. Cullen, 35. Kessel, 35. Schultz, 42. Malkin - 9. Turris, 14. Karlsson, 22. Stone, 28. Hoffman, 47. Phaneuf. Střely na branku: 46:34. Diváci: 18.414. Hvězdy zápasu: 1. Rust, 2. Malkin, 3. Kessel (všichni Pittsburgh).

David Pastrňák byl autorem vítězného gólu. Nádherně se protáhl kolem obránce Mathesona, položil si brankáře Luonga a efektně zavěsil do odkryté branky.