a dozvíte se vše jako první.
Martin Tomaides
před 48 minutami

TOP zajímavosti z NHL: Hvězda to schytala! Rána holí a dvacet stehů

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost CELÝ SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost
Liberec - Plzeň: Hollweg s Maierem předvedli parádní pěstní souboj! Liberec - Plzeň: Hollweg s Maierem předvedli parádní pěstní souboj!

Góly, body, čísla. Zámořská NHL se přímo topí ve statistikách, experti tlačí informace ze všech stran a není třeba si nic nalhávat, i díky tomu je soutěž tak poutavá. Každý den se může přepisovat historie. Server iSport.cz si teď na veškeré zajímavosti v tomto směru pořádně posvítí a denně vám přinese množství poutavých informací. Obzvláště teď, když se nový ročník znovu rozjel!

SOBOTA 25. LISTOPADU

Washington - Tampa Bay 3:1
Lightning naposledy vyhráli v základní hrací době ve Washingtonu v březnu 2010. Tentokrát výrazně Capitals pomohl náhradní gólman Philipp Grubauer, který do utkání vstupoval s bilancí 0-5-1 a s průměrem gólů 3,86 na zápas. "Smál jsem se a říkal jsem si, že je to tady zase," vykládal po utkání německý brankář, když Lightning otevřeli skóre. "Kluci si pak počínali neuvěřitelně," pochválil kolegy.

Buffalo - Edmonton 3:1
Jediným střelcem Oilers, jenž prohráli počtvrté z posledních pěti utkání, byl francouzský obránce Yohann Auvitu. Ten vstřelil dva ze svých tří gólů v NHL právě Buffalu.

Anaheim - Winnipeg 1:4
Corey Perry se umí pohybovat v předbrankovém prostoru, zároveň ale ví, že nejde o bezpečné místo. Ve strkanici s obráncem Benem Chiarotem byl zasažen koncem hole a jeho obličej potřeboval 20 stehů. Liga už incident zkoumá a možná beka dodatečně potrestá.

Dallas - Calgary 6:4
Před zápasem přišla velká chvíle Jereho Lehtinena, vítěze Stanley Cupu a trojnásobného majitele Selke Trophy. Útočník, který celou kariéru spojil s Dallasem, má navždy pod stropem haly své číslo. Stars mimo jiné na rozbruslení oblékli historické dresy.

Doma to Stars jde, k bilanci 9-2-0 pomohl osmým hattrickem kariéry Tyler Seguin, který se stal také prvním hráčem draftu 2010, jenž dokázal v NHL vsítit 200 branek. "Všichni víme, že to je špičkový střelec a dneska zářil," chválil ho spoluhráč Alexander Radulov, který mu nahrál na závěrečnou trefu do prázdné brány.

Philadelphia - NY Islanders 4:5 v prodloužení
Na 600 bodů v NHL dosáhl díky dvěma nahrávkám útočník Claude Giroux (190+410) a zvládl to jako teprve čtvrtý muž draftu 2006. Předběhli ho pouze Nicklas Bäckström, Phil Kessel a Jonathan Toews. Radosti přesto v šatně mnoho nebylo, Flyers prohráli posedmé v řadě (0-3-4). "Musíme si trochu víc věřit, hlavně ve třetí části hry," řekl kapitán týmu.

Las Vegas - San Jose 5:4 v prodloužení
Utkání nedohrál domácí forvard David Perron, kterého nešetrně vyřadil ze hry švýcarský útočník Timo Meier. Za střet dostal dvě trestné minuty.

Dvě asistence si připsal Joe Thornton a přeskočil v této statistice další legendu - Joe Sakica. Jedna nahrávka byla mimo jiné na trefu beka Brenta Burnse, který na první gól sezony musel čekat až do 21. utkání! Dočkal se v 900. zápase kariéry. Vegas doma slaví poosmé v řadě.

Carolina - Toronto 4:5
Kanadský útočník Patrick Marleau vstřelil svůj 102. vítězný gól kariéry a v historické tabulce přeskočil Jaromeho Iginlu. "Stačilo mi jen mít hokejku na ledě," pochválil veterán autora nahrávky Austona Matthewse. Bilance Maple Leafs když Marleau vstřelí gól je 8-0-0.

St.Louis - Nashville 0:2
Už 45. čisté konto dokázal vychytat brankář Pekka Rinne a o jedno překonal Miikku Kiprusoffa v čele historické tabulky pro finské gólmany. "Je to takové veselé, k němu jsem totiž vždycky vzhlížel," řekl Rinne, který zároveň pomohl ke čtvrtému vítězství v řadě. Blues naopak padli poprvé po třech výhrách a skončila také osmizápasová bodová série Braydena Schenna, která pro něj byla nejdelší v kariéře.

Boston - Pittsburgh 4:3
Nepovedená střela Davida Krejčího znamenala šanci na střelu pro obránce s náročným jménem Matta Grzelcyka, a ten v pátém zápase NHL vstřelil první gól kariéry. "Je to speciální moment," řekl bek, který je v Bostonu takřka doma a jehož otec dokonce pracuje v TD Garden a byl také v hledišti. Hrdinou utkání byl brankář Anton Chudobin, jehož letošní bilance je 7-0-2.

Jak se vám líbí dresy New York Rangers pro utkání Winter Classic?

PÁTEK 24. LISTOPADU

Jednička Montrealu Carey Price se pomalu vrací do hry.

V Calgary nejsou spokojení s výkony náhradního gólmana Eddieho Läcka a ten tak přes listinu nechráněných hráčů zamířil na farmu do Stocktonu. Odtamtud klub poprvé v sezoně povolal českého gólmana Davida Ritticha.

Obránce Duncan Keith patří mezi největší šprýmaře kabiny Chicaga, takže když nedávno žurnalistům sdělil, že by chtěl hrát až do 45 let (ještě by jich měl v tuto chvíli 11 před sebou), sami nejdříve nevěděli, jestli si kanadský borec nedělá legraci. "Myslím to vážně. Teď se cítím daleko lépe, než ve 27-28 letech, připadám si, jako kdyby mi bylo 22," řekl pro Chicago Sun-Times. "Když vidím, v jaké formě a kondici se udržuje, klidně bych tomu věřil," přikyvuje kouč Joel Quenneville, který borce stále posílá na led na vysokou porci minut.

Prospekt Washingtonu brankář Vítek Vaněček má novou masku. Motiv mu připravil samotný David Gunnarsson.

ČTVRTEK 23. LISTOPADU

Zranění Anttiho Raanty znamená šanci pro Marka Langhamera, který byl povolán z farmy Arizony.

Pokutu za hru vysokou holí si vysloužil John Hayden z Chicaga. Postiženým byl útočník J.T. Brown z Tampy Bay.

New Jersey - Boston 2:3 po samostatných nájezdech
Až 11. série nájezdů rozhodla tuto napínavou bitvu. Úspěšným exekutorem byl mladý obránce Charlie McAvoy, který předvedl mazáckou kličku.

NY Islanders - Philadelphia 4:3 v prodloužení
Celkem 22 zápasů to trvalo, než si útočník Michael Raffl připsal v sezoně první bod. Flyers pomohl jeho gól k jednomu bodu do tabulky, všechno totiž zastínil závěrečný výkon Johna Tavarese a jeho asistence na branku Joshe Baileyho v prodloužení.

Pittsburgh - Vancouver 2:5
Nováček Brock Boeser pokračuje v řádění, stal se teprve třetím zelenáčem Canucks za posledních 26 let, který dokázal skórovat čtyřikrát v řadě.

Florida - Toronto 2:1 po samostatných nájezdech
Že může být veselo i na trestné lavici potvrdil Nazem Kadri. Copak pěkného si asi vyslechl...

Ačkoliv je mu 38 let, stále patří Roberto Luongo mezi špičku. "Dneska byl náš nejlepší hráč," řekl kouč Bob Boughner poté, co jeho muž s maskou pochytal 43 střel Leafs. "Pořád to umíš," sdělil zase brankáři během pozápasového setkání trenér soupeře Mike Babcock. Svůj první bod v NHL si připsal během prvního startu finský mladík Henrik Haapala.

Carolina - NY Rangers 1:6
Na tenhle moment bude chtít Scott Darling rychle zapomenout. Pro Miku Zibanejada to naopak byl jeden z nejsnadnějších gólů kariéry. "Start nám dnes vážně nevyšel," zlobil se trenér Bill Peters, jehož útočník Justin Williams mimo jiné hrál svůj 1100. zápas základní části.

Columbus - Calgary 1:0 v prodloužení
Přesně jeden měsíc a jeden den trvalo, než Lukáš Sedlák po zranění znovu naskočil do kolotoče NHL. Proti Flames byl na ledě 8 minut a 57 vteřin, připsal si střelu na bránu a jeden hit.

Nashville - Montreal 3:2 po samostatných nájezdech
Brendan Gallagher umí kvalitně provokovat, za takové chování ale občas přijde pohlavek... Pekka Rinne se útočníkovi prý následně omluvil.

Premiéry v NHL se dočkal český obránce Jakub Jeřábek. Odehrál celkem 18 minut a 16 vteřin, jednou vystřelil na bránu a připsal si také kladný bod. Byl na ledě během vyrovnávací trefy v 60. minutě utkání. Více o jeho premiéře ZDE.

Colorado - Dallas 3:0
Pod dvě branky se podepsal nahrávkou útočník Nathan MacKinnon a v upylnulých deseti zápasech dokázal nasbírat 20 bodů (6+14). Je prvním takto produktivním mužem od Joe Sakica, který něco podobného zvládl v roce 2006. V zápase se ale také rozdávaly tvrdé hity.

Arizona - San Jose 1:3
Po srážce s Loganem Couturem (inkasoval 2 trestné minuty) v první třetině musel opustit led brankář Antti Raanta a už se nevrátil. Jeho náhradník Scott Wedgewood pak z první šance inkasoval, a to z hole Joe Thorntona.

Anaheim - Las Vegas 2:4
Podruhé během tří zápasů se popral útočník Mike Liambas z Anaheimu a potvrdil tak pověst asi nejdrsnějšího muže AHL z posledních let. Výhry v zápase se ale nedočkal, Vegas vyhráli potřinácté v sezoně a vyrovnali rekord nového týmu NHL v počtu vítězství v úvodních dvaceti zápasech klubové historie. Bilanci 13-7-0 měl v ročníku 1917/18 tým Montreal Canadiens.

Tým Ducks před utkáním ocenil útočníka Antoine Vermetta, který nedávno naskočil do 1000. zápasu v soutěži.

SOBOTA 18. LISTOPADU

Americký útočník Jimmy Vesey z New York Rangers nedávno po nešťastném setkání s bruslí Zacka Kassiana z Edmontonu přišel o několik zubů. Mladík se později svěřil, co mu bourák Oilers po střetu řekl. "Doufám, že k**** vykrvácíš," sdělil Kassian, kterého Vesey nešťastně podkopl. I takhle vypadá špičkování v NHL.

Detroit - Buffalo 3:1
Premiéru v NHL si odbyl pětadvacetiletý americký centr Kyle Criscuolo. Za Sabres zvládl naskočit na 6 minut a 56 vteřin a jednou vystřelil na bránu.

Velká mela z nedávného utkání mezi Detroitem a Calgary nakonec neznamenala jen 10 zápasů stop pro domácího Luka Witkowskiho, který opustil střídačku, aby se mohl zapojit. Jedno utkání si odpočine také hostující Matthew Tkachuk, který strkanici vyprovokoval.

V Las Vegas letos zatím kvůli zranění chytalo už pět gólmanů, jeden se ale konečně vrací z marodky. Pro další bitvu už bude k dispozici Malcolm Subban, který byl mimo celých 11 zápasů.

PÁTEK 17. LISTOPADU

Obránce Radko Gudas zamíří před disciplinární komisi.

Pátek je tady!

Hattricky jsou v sezoně 2016/17 zatím jevem častým. Od ročníku 2010/11 jich tolik v prvních 289 zápasech nepadlo.

Los Angeles - Boston 1:2
Po jedenácti zápasech se vrátil do sestavy útočník David Krejčí, odehrál 18 minut a 2 vteřiny a do statistik se nezapsal. Bruins vyhráli po čtyřech prohrách a na cizím ledě poprvé od 14. října.

Edmonton - St.Louis 1:4
Bodů zatím Oskar Sundqvist moc nesbírá (0+2), všechno ale dokáže vynahradit svou obětavostí.

Pro 100. vítězství kariéry si došel brankář Jake Allen, před kterým jsou v klubové tabulce už jen Brian Elliott (104) a Mike Liut (151).

Minnesota - Nashville 6:4
Série bez gólu skončila pro Devana Dubnyka hned v první minutě a nakonec se zastavila na cifře 195 minut a 54 vteřin. Jde o klubový rekord, i jeho vlastní. Čistý štít mu prvním gólem v sezoně pokazil Ryan Johansen.

Tampa Bay - Dallas 6:1
Pět let chytal za Lightning brankář Ben Bishop a klub na něj při jeho návratu v barvách Dallasu nezapomněl. Jeho bývalí spoluhráči ale moc shovívaví nebyli...

Ottawa - Pittsburgh 1:3
Domácí přišli o obránce Chrise Widemana, který se nevrátil do hry poté, co na něj ošklivě spadl Jevgenij Malkin.

Montreal - Arizona 4:5
Celkem 21 utkání to trvalo, než Coyotes v novém ročníku mohli oslavit první vítězství v základní hrací době. "Byla to vydřená výhra. Musím kluky pochválit, bojovali, prali se, blokovali střely... Takhle se hraje o výhru," řekl kouč Rick Tocchet, jehož mužstvo poprvé v sezoně vstřelilo více, než 4 branky v jednom utkání.