Martin Tomaides
před 2 hodinami

TOP zajímavosti z NHL: Ottawa se těší, Karlsson se chystá na premiéru

Jícha se loučí s kariérou. Byla snová, teď chci být s rodinou, hlásí Jícha se loučí s kariérou. Byla snová, teď chci být s rodinou, hlásí
Podívejte se, jak fotbalisté Herthy včetně Daridy klečeli před zápasem. Napodobili gesto z USA Podívejte se, jak fotbalisté Herthy včetně Daridy klečeli před zápasem. Napodobili gesto z USA

Góly, body, čísla. Zámořská NHL se přímo topí ve statistikách, experti tlačí informace ze všech stran a není třeba si nic nalhávat, i díky tomu je soutěž tak poutavá. Každý den se může přepisovat historie. Server iSport.cz si teď na veškeré zajímavosti v tomto směru pořádně posvítí a denně vám přinese množství poutavých informací. Obzvláště teď, když se nový ročník znovu rozjel!

PONDĚLÍ 16. ŘÍJNA

Dobrá zpráva pro všechny fanoušky Ottawy, kapitán Erik Karlsson je připraven do hry a konečně dojde na jeho premiéru v sezoně. I když Senators ho zrovna zoufale nepotřebují, z pěti utkání ještě neprohráli v základní hrací době a s dvaceti vstřelenými góly jsou sedmým nejlepším týmem ligy.

Dánský útočník Nikolaj Ehlers z Winnipegu byl vyhlášen první hvězdou uplynulého týdne NHL. Druhý nejlepším hráčem byl zvolen americký centr Auston Matthews z Toronta a mezi trojici oceněných se dostal také švédský střední útočník Nicklas Bäckström z Washingtonu.

Jágrmánie je v Calgary v plném proudu a pomáhá i redaktor indického zpravodajvstí TV Punjabi Harnayaran Singh. O české legendě natočil reportáž ve svém rodném jazyce.

Volná neděle se hodí...

Los Angeles - NY Islanders 3:2
Potichu válí na startu sezony hokejisté Kings, kteří díky bilanci 4-0-1 zažívají v tuto chvíli nejlepší vstup do ročníku v klubové historii.

Anaheim - Buffalo 1:3
Jediný gól domácích dal Chris Wagner ve vlastním oslabení. Sabres v této herní situaci letos inkasovali už pět (!) branek, přitom za celou loňskou sezonu to byly pouze čtyři... I tak Buffalo slaví první výhru sezony a Phil Housley první trenérské vítězství kariéry.

Už v pětadvaceti letech dosáhl obránce Cam Fowler na slušný milník. Je nejmladším bekem v historii Ducks a třetím nejmladším hráčem klub vůbec, jenž dosáhl na 500 utkání v NHL. To jubilejní si ale pokazil dvěma zápornými body...

Las Vegas - Boston 3:1
Do svého prvního celého zápasu NHL se proti bývalým spoluhráčům postavil Malcolm Subban a eliminoval je. "Skvělý pocit. V Bostonu jsme si udělal mnoho přátel a měl jsem tam plno skvělých spoluhráčů, za výhru jsem moc rád," řekl gólman. Velký večer to byl i pro Alexe Tucha a Vadima Šipačova, kteří byli před utkáním povoláni z farmy a oba vstřelili první góly v NHL.

Utkání nedohrál obránce hostí Adam McQuaid, který inkasoval ránu pukem do kolena od bývalého spoluhráče Colina Millera.

Golden Knights pokračují ve skvělých výkonech. Bruins smázli 3:1 a žádný nováček od rozšíření ligy v ročníku 1967/68 se nemůže pyšnit tak podařeným startem. Las Vegas jsou zároveň teprve třetím týmem za 91 let, který dokázal vyhrát čtyřikrát v úvodních pěti bitvách.

Symbolem mužstva Las Vegas se pomalu stal gólman Marc-Andre Fleury, ale bez něj se teď nováček ligy musí na nějakou dobu obejít. V pátek totiž při střetu s detroitským Anthonym Manthou utrpěl otřes mozku.

Po krátké štaci na střídačce Arizony se zpátky do AHL vrací brankář Marek Langhamer.

NEDĚLE 15. ŘÍJNA

Dallas - Colorado 3:1
Trenér hokejistů Dallasu Ken Hitchcock dovedl Stars v sobotním utkání proti Coloradu k výhře 3:1 a posunul se s 783 odkoučovanými vítězstvími na třetí místo historie NHL. Překonal Ala Arboura a před ním jsou jen současný kouč Chicaga Joel Quenneville (855) a rekordman Scotty Bowman (1244).

Co řekne, to splní. Jamie Benn se před utkáním s Coloradem potkal s mladou fanynkou Kendall Murrayovou, která byla nedávno účastnicí nepříjemné dopravní nehody a slíbil ji vstřelený gól. Povedlo se!

Arizona - Boston 2:6
Ani tady to neklaplo a Coyotes se tak ani na pátý pokus nedočkali prvního vítězství v ročníku. Do situace se tedy vložil trenér Rick Tocchet. "Stydím se a chci se za naše výkony omluvit fanouškům," řekl muž, který nastoupil jako hlavní trenér před tímto ročníkem.

NY Rangers - New Jersey 2:3
Na vítězný gól Drew Stafforda přihrál nováček Will Butcher a dosáhl tak v prvních pěti zápasech kariéry na osm asistencí. To se žádnému obránci v historii ligy ještě nikdy nepovedlo.

Tampa Bay - St.Louis 2:1
Nikita Kučerov se stal teprve šestým hráčem NHL za posledních 17 let, jenž dokázal skórovat v úvodních pěti zápasech sezony.

Domácí hokejisté na rozbruslení vyjeli v historických dresech.

Montreal - Toronto 3:4 v prodloužení
Tahle výhra nebyla pro Mika Babcocka příjemná pouze z toho pohledu, že o dva body okradl rivala. Šlo totiž také o to, že jako šestnáctý trenér historie dosáhl na 600 vítězství kariéry.

Obránce Alexander Edler bude čtyři až šest týdnů chybět v NHL Vancouveru. Jednatřicetiletý Švéd si v první třetině čtvrtečního domácího zápasu s Winnipegem (2:4) poranil vazy v koleni. Edler nastupoval v elitní obraně s Christopherem Tanevem a hrál přesilovky i oslabení.

Minnesota bude postrádat delší dobu útočníky Charlieho Coylea a Nina Niederreitera, kteří se zranili ve čtvrtečním utkání v Chicagu při výhře Wild 5:2. Coyle si zlomil lýtkovou kost v pravé noze a bude mimo hru šest až osm týdnů. Niederreiter si pochroumal kotník a čeká jej minimálně třítýdenní pauza.

Hokejisté Washingtonu se budou muset delší dobu obejít bez obránce Matta Niskanena, jehož v sobotu klub zařadil na marodku. Třicetiletý Američan odstoupil s nespecifikovaným zraněním v horní části těla ve druhé třetině pátečního duelu na ledě New Jersey, kde Capitals vyhráli 5:2.

SOBOTA 14. ŘÍJNA

Obránce Dominik Mašín se po doléčení zranění oficiálně přesunul z prvního týmu Tampy Bay na farmu do celku Syracuse Crunch. V nižší AHL hned třiadvacetiletý slávistický odchovanec nastoupil v pátečním utkání proti Belleville (4:2). Za Syracuse hrál Mašín i v celé minulé sezoně. V přípravě nestihl za Lightning kvůli zranění odehrát ani jeden zápas.

Las Vegas - Detroit 3:6
Jak prudit protihráče? Marc-Andre Fleury ví, jak na to.

V závěru zápasu tělem sestřelil Tomáš Tatar finského soka Erika Haulu. Ten s hitem nebyl moc smířený a slovenského útočníka vyzval na pěstní souboj. Pro oba šlo v NHL o premiéru, lépe si v ní vedl hráč Detroitu.

Domácí kanonýr James Neal je prvním mužem od ročníku 1967/68, který skóroval ve všech čtyřech utkáních historie, do kterých nový klub NHL zasáhl.

New Jersey - Washington 2:5
Hostující útočník Jevgenij Kuzněcov nahrál v utkání na dvě branky a stal se prvním mužem klubové historie, jenž v úvodních pěti utkáních sezony nahrál na deset branek. "Tohle byl zdaleka náš nejlepší zápas v sezoně," chválil si po utkání brankář Braden Holtby.

Už 100 gólů oslavil v kariéře útočník Kyle Palmieri. Potřeboval na ně 363 zápasů.

Columbus - NY Rangers 3:1
Premiérový gól v barvách Blue Jackets zaznamenal Artěmi Panarin a byl přímo výstavní.

Svůj 700. zápas v NHL odehrál domácí kapitán Nick Foligno. Během 18 minut a 6 vteřin si připsal 3 střely, 2 trestné minuty a 1 kladný bod.

Colorado - Anaheim 3:1
Avalanche sice překvapivě oslavili další výhru, ale v utkání přišli o Nathana MacKinnona, který inkasoval nepříjemný zásah holí do obličeje od Dereka Granta. Naskočil tak tedy jen na něco málo přes 4 minuty. V sobotu proti Dallasu by měl být ale k dispozici.

PÁTEK 13. ŘÍJNA

Kvůli zranění jedničky Anttiho Raanty povolali v Arizoně z farmy českého brankáře Marka Langhamera.

Na hráče, kteří v klubu dříve působili, se v organizaci Lightning nezapomíná. Ví o tom i Roman Hamrlík.

San Jose - Buffalo 3:2
Jubileum slavil v utkání hostující Evander Kane. Za necelých 20 minut na ledě ale zaznamenal jen dvě trestné minuty.

Tampa Bay - Pittsburgh 5:4
Celkem 43 utkání čekal na první gól v NHL desátý muž draftu 2012 Slater Koekkoek. Proti Pens pak napálil obránce rovnou dva.

Victor Hedman v závěru první třetiny nejprve dělovkou sestřelil Toma Kühnhackla a pak skóroval, když do konce zbývalo jen 0,1 vteřiny.

První gól od 15. listopadu 2016 vstřelil kapitán Steven Stamkos. "Věděl jsem, že to je jen otázka času, takže jsem si tím rozhodně nenechal narušovat spánek. Jsem rád, že zase můžu hrát hokej a pomoci k nějakým výhrám," řekl Stamkos, který už v sezoně nasbíral 6 bodů.

Nashville - Dallas 4:1
Devatenáctiletý bek Samuel Girard si ve svém druhém utkání v NHL připsal první gól. K brance navíc přidal asistenci a výrazně pomohl k výhře. "Na ledě jsem se cítil skvěle, navíc ostatní kolegové v obraně mi to hodně ulehčovali," chválil si mladíček.

Chicago - Minnesota 2:5
Viděli jste pravý hák, kterým John Hayden vyřídil Marcuse Foligna z Minnesoty?

Předčasně odeslal obránce Brenta Seabrooka na střídačku Marcus Foligno.

Úderem do hlavy se prezentoval český hokejista Martin Hanzal a vyfasoval pětiminutový trest za nedovolené bránění. Pecku od něj schytal švýcarský bek Yannick Weber. Rychle se začalo spekulovat o tom, že by hokejistu mohlo čekat slyšení u disciplinární komise.

Vancouver - Winnipeg 2:4
Švédský obránce Alexander Edler nedohrál utkání kvůli zranění ve spodní části těla. Celkem odehrál jen 6 minut a 10 vteřin.

ČTVRTEK 12. ŘÍJNA

Los Angeles - Calgary 3:4 v prodloužení
Vítězství napálil Sean Monahan a šlo o jeho osmý gól v kariéře v prodloužení, čímž vylepšil vlastní klubový rekord.

U mantinelu umí přitvrdit také Michael Frolík. Takhle to od něj schytal Drew Doughty.

Povedený vtípek na adresu Jaromíra Jágra si připravili v Los Angeles.

Témata:  sport, hokej, NHL, zajímavosti